10 důvodů, proč stojí za to navštívit Benátky: Co vidět a na co se zaměřit

Benátky jsou jedním z nejkrásnějších měst na světě a jejich návštěva je zážitkem, který by si měl každý člověk alespoň jednou za život splnit. Tento italský klenot ležící na laguně má mnoho zajímavých míst, která stojí za to vidět. Následující článek vám přináší několik důvodů, proč byste měli navštívit Benátky a co v této romantické městě můžete vidět.

Kanály a gondoly Benátky

Kanály a gondoly Benátky jsou známé svými kanály a gondolami. Plavba po těchto kanálech je něco, co byste měli zažít. Během této romantické plavby se budete cítit jako ve filmu. Můžete si najmout gondoléra a nechat se unášet po vodě, zatímco si vychutnáváte úžasný výhled na historické budovy a mosty.

Tip: Doporučené ubytování v Benátkách a okolí: Levné ubytování v Benátkách


Kanály a gondoly Benátky

Bazilika sv. Marka

Bazilika sv. Marka je nejznámější kostel v Benátkách. Tento krásný kostel se nachází na náměstí sv. Marka a je jedním z nejikoničtějších symbolů města. Bazilika je bohatě zdobená a uvnitř můžete vidět mnoho uměleckých děl, jako jsou mozaiky a fresky.

Bazilika sv. Marka Bazilika sv. Marka

Peggy Guggenheim Collection

Peggy Guggenheim Collection Dalším skvělým muzeem moderního umění je Peggy Guggenheim Collection. Nachází se v paláci Venier dei Leoni u Canal Grande a obsahuje sbírku moderního umění, kterou vytvořila Peggy Guggenheimová. V muzeu můžete vidět díla od slavných umělců, jako jsou Jackson Pollock, Max Ernst a Pablo Picasso.

Peggy Guggenheim Collection

Rialto Bridge

Rialto Bridge je nejstarší most přes Canal Grande. Tento krásný most byl postaven v roce 1591 a dodnes je stále jedním z nejpopulárnějších míst v Benátkách. Můžete si projít přes most a užít si úžasný výhled na Canal Grande a historické budovy, které se nacházejí na jeho břehu.

Rialto Bridge Benátky

Palazzo Ducale

Palazzo Ducale je bývalé sídlo benátských vládců. Nachází se na náměstí sv. Marka a je jedním z nejvýznamnějších historických budov v Benátkách. Uvnitř paláce se nacházejí krásné umělecké sbírky a muzeum.

Palazzo Ducale Benátky

Venetian Arsenal

Venetian Arsenal je jedno z největších stavebních komplexů v Benátkách. Tento bývalý vojenský areál byl v minulosti používán k výrobě lodí a zbraní. Dnes se zde nachází několik muzeí, včetně Muzea námořní historie a Muzea Arzenálu.

Venetian Arsenal Benátky

Burano a Murano

Burano a Murano pokud chcete vidět něco mimo Benátky, můžete se vydat na ostrovy Burano a Murano. Burano je známý pro své krásné barevné domy a pro výrobu krajek. Murano je pak proslulé svou výrobou skla. Můžete si prohlédnout místní dílny, kde můžete vidět, jak se vyrábí sklo a krajky.

La Fenice

La Fenice je slavná operní scéna v Benátkách. Toto historické divadlo bylo několikrát zničeno požáry, ale vždy bylo obnoveno. Můžete si zde poslechnout krásnou operní hudbu a užít si nezapomenutelný zážitek.

Benátský karneval

Benátský karneval je slavnostní událost, která se koná každý rok v únoru. Během této slavnosti můžete vidět kostýmy a masky, které jsou typické pro Benátky. Tento karneval je jednou z největších a nejznámějších slavností v Itálii.

Benátský karneval  Benátky

Ponte dei Sospiri

Ponte dei Sospiri, neboli Most vzdechů, je slavný most spojující palác Dogů a vězení. Místní legenda říká, že vězni, kteří prošli tímto mostem, vzdechli naposledy při pohledu na krásu Benátek a svobodu, kterou už nikdy neuvidí. Most je velmi romantický a krásný, a proto se řadí mezi jednu z nejnavštěvovanějších památek v Benátkách.

V Benátkách je mnoho míst, která stojí za to vidět. Tyto deset tipů by vám mělo pomoci naplánovat si vaši návštěvu a vychutnat si toto úžasné město plné historie a kultury. Benátky jsou nezapomenutelným zážitkem, který vám zůstane v paměti navždy.