10 nejlepších míst k návštěvě v Mariánských Lázních a okolí

Mariánské Lázně jsou jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších lázeňských měst v České republice. Nacházejí se v západních Čechách, v blízkosti hranic s Německem. Město je proslulé svými minerálními prameny a krásnou architekturou. Pokud plánujete návštěvu Mariánských Lázní a okolí, zde jsou některé z nejzajímavějších míst, které byste měli vidět.


 1. Křížová hora – Křížová hora se nachází nad městem a nabízí nádherný výhled na celé okolí. Na vrcholu hory se nachází kostel Panny Marie, který je považován za jeden z nejkrásnějších kostelů v České republice.

 2. Zpívající fontána – Tato unikátní fontána se nachází v centru města a nabízí každou hodinu krátkou vodní show s hudbou.

  Zpívající fontána

 3. Lázeňská kolonáda (nebo také kolonáda Maxima Gorkého) – Tato kolonáda je jednou z nejkrásnějších v Mariánských Lázních a nabízí nádherný výhled na město. Pod kolonádou se nachází mnoho minerálních pramenů, které si můžete vyzkoušet.

  Tip: Doporučené ubytování v Mariánských Lázních a okolí: Levné lázeňské pobyty


  Lázeňská kolonáda

 4. Hlavní lázeňská budova – Tato historická budova je považována za symbol Mariánských Lázní. Nabízí mnoho léčebných procedur a lázeňských služeb.

 5. Skalní město – Skalní město je přírodní památka, která se nachází nedaleko Mariánských Lázní. Skalní útvary jsou vytvořené působením větru a vody.

 6. Kladská pevnost – Tato historická pevnost se nachází v blízkosti Mariánských Lázní a nabízí krásné výhledy na okolní krajinu.

 7. Kynžvart – Tento zámek se nachází v blízkosti Mariánských Lázní a je považován za jednu z nejkrásnějších památek v okolí. Interiéry jsou v luxusním stylu a nabízejí mnoho zajímavostí.

  Kynžvart

 8. Chodová Planá – Toto městečko se nachází v blízkosti Mariánských Lázní a je proslulé svými pivovary. Můžete si zde vyzkoušet místní pivo.

 9. Skiareál Mariánské Lázně - ideální pro lyžování a snowboarding v zimních měsících.

 10. Kostel sv. Vladimíra - jedna z nejkrásnějších památek v Mariánských Lázních, postavená v novorománském slohu.

  Kostel sv. Vladimíra