10 nejzajímavějších aktivit a památek, které nelze minout při návštěvě Liberce a okolí

Liberec je krásné město na severu České republiky, které je obklopené nádhernou přírodou a nabízí mnoho zajímavých aktivit pro návštěvníky všech věkových kategorií. Pokud se chystáte navštívit Liberec a okolí, můžete se těšit na mnoho zážitků a aktivit.

 1. Jizerské hory - Jedním z nejkrásnějších míst v okolí Liberce jsou Jizerské hory. Tyto hory jsou ideální pro turistiku, cykloturistiku a běžecké lyžování. Můžete si vybrat z mnoha tras, které vás provedou krásnou přírodou a nabídnou vám úchvatné výhledy.

  JIzerské hory

 2. Botanická zahrada - Pokud máte rádi květiny a rostliny, určitě navštivte Botanickou zahradu v Liberci. Tato zahrada je jednou z největších v České republice a nabízí přes 10 000 druhů rostlin. Můžete si prohlédnout různé expozice, jako je například Tropická expozice nebo Expozice vodních rostlin.

  Tip: Doporučené pobyty v JIzerkách a okolí: Nejlepší ubytování v JIzerských horách


  Botanická zahrada

 3. IQ Park - Pro rodiny s dětmi je ideální návštěva IQ Parku v Liberci. Tento interaktivní park nabízí mnoho zábavy a her, které pomáhají rozvíjet kreativitu a logické myšlení. Najdete zde například labyrint, laserovou arénu nebo planetárium.

 4. Zámek Frýdlant - Pokud máte rádi historii, nevynechejte návštěvu Zámku Frýdlant. Tento zámek pochází z 13. století a nabízí mnoho expozic, které vám přiblíží historii a kulturu této oblasti.

  Zámek Frýdlant

 5. Ski areál Ještěd - Pokud máte rádi zimní sporty, určitě navštivte Ski areál Ještěd. Tento areál nabízí ideální podmínky pro lyžování, snowboarding a další zimní sporty. Navíc si můžete užít úchvatné výhledy na okolní krajinu.

 6. Muzeum skla a bižuterie - Liberec je známý svou tradicí výroby skla a bižuterie. Pokud máte zájem o tento obor, navštivte Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Zde se dozvíte více o historii a výrobě těchto materiálů a můžete si prohlédnout krásné výrobky.

 7. Zoo Liberec - Zoo Liberec je jednou z největších a nejkrásnějších zoo v České republice. Najdete zde více než 170 druhů zvířat z celého světa, včetně velkých kočkovitých šelem, slonů, goril, tučňáků a mnoha dalších. Pro návštěvníky jsou k dispozici také různé programy, jako jsou krmení zvířat nebo prohlídky za soumraku.

  Zoo LIberec

 8. Lanové centrum Liberec je další atrakcí, kterou byste při návštěvě tohoto města neměli minout. Nachází se v krásném lesoparku Grabštejn, asi 6 km od centra města. Toto centrum nabízí řadu adrenalinových aktivit, jako jsou lanové překážky, těžká lanovka, sestup po laně nebo bungee jumping.

 9. Jednou z nejzajímavějších atrakcí v Liberci je Babylon - velký zábavní komplex s aquaparkem, wellness centrem, bowlingem, laserovou arénou, různými atrakcemi pro děti a dospělé, kino a mnoho dalšího. Babylon je perfektním místem pro odpočinek a zábavu pro celou rodinu.

 10. Kostel sv. Antonína Paduánského - Kostel sv. Antonína Paduánského je jedním z nejkrásnějších kostelů v Liberci. Tento kostel pochází z 19. století a nabízí úchvatné fresky a sochy.

Tyto jsou jen některé z mnoha zajímavostí, které Liberec a jeho okolí nabízí. Nezapomeňte si také vychutnat místní gastronomii, jako jsou tradiční jídla jako smažený sýr, knedlíky, guláš nebo místní pivo. Liberec je skvělým místem pro dovolenou, rodinný výlet nebo romantický pobyt pro dva.