10 tipů pro návštěvu Plzně a okolí: Od pivovaru po přírodní krásy

Plzeň, čtvrté největší město České republiky, je známé jako kolébka světově proslulého piva Pilsner. Město má ale mnohem více co nabídnout než jen pivo. V tomto článku se podělíme o 10 tipů pro návštěvu Plzně a jejího okolí, které zahrnují historii, kulturu a přírodu.

10 tipů pro návštěvu Plzně a okolí

1. Plzeňský Prazdroj

Začněme návštěvou Plzeňského Prazdroje, jednoho z nejznámějších pivovarů na světě. Prohlídka pivovaru vám umožní nahlédnout do výroby piva Pilsner Urquell, ochutnat čerstvé pivo z dubových sudů a zjistit více o historii pivovarnictví.

Tip: Doporučené ubytování v Plzni a okolí: Levné ubytování v Plzni


Plzeňský Prazdroj

2. Katedrála svatého Bartoloměje

Tato gotická katedrála se nachází na náměstí Republiky a je jednou z dominant města. Vydejte se na její 102,3 metrů vysokou věž, odkud budete mít úchvatný výhled na Plzeň a okolí.

Katedrála svatého Bartoloměje

3. Muzeum Škoda Plzeň

Škoda je jedna z nejstarších průmyslových společností v České republice. Muzeum vás provede historií Škody, od jejích začátků v 19. století až po současné technologické inovace.

Muzeum Škoda Plzeň

4. Techmania Science Center

Techmania je interaktivní vědecké centrum, které nabízí mnoho atrakcí pro děti i dospělé. Zde můžete objevovat vědecké principy a experimentovat s různými technologiemi.

5. Zoo Plzeň

Plzeňská zoo je jednou z nejkrásnějších zoologických zahrad v České republice. Procházka po zoo vás seznámí s více než 1 300 zvířaty z celého světa.

6. Jiří Trnka Gallery

Galerie věnovaná významnému českému animátorovi, ilustrátorovi a sochaři Jiřímu Trnkovi, kde můžete obdivovat jeho díla a zjistit více o jeho životě a kariéře.

7. Bolevecké rybníky a okolí

V okolí Plzně najdete mnoho přírodních krás. Bolevecké rybníky jsou ideálním místem pro relaxaci, piknik nebo procházku. Nachází se nedaleko města a nabízí klidné prostředí s mnoha možnostmi pozorování ptáků a dalších zvířat.

8. Radyně

Tato historická zřícenina hradu Radyně se nachází na vrcholu kopce asi 15 km jihozápadně od Plzně. Prohlídka hradu je spojena s nádhernými výhledy na okolní krajinu. V blízkosti se také nachází nádherný les, ideální pro pěší túry nebo cyklistiku.

9. Kozel

Hrad Kozel, nacházející se asi 25 km jižně od Plzně, je jedním z nejkrásnějších loveckých zámečků v České republice. Prohlídka zámku vás provede historií tohoto místa, přičemž si můžete prohlédnout i rozsáhlý park s anglickým stylem zahradního umění.

10. Ejpovický tunel

Ejpovický tunel je nejdelší železniční tunel v České republice. Pro milovníky technických zajímavostí je možné si domluvit exkurzi dovnitř tunelu a seznámit se s jeho výstavbou, historií a fungováním.

Plzeň a její okolí nabízí širokou škálu aktivit pro návštěvníky. Ať už máte zájem o historii, kulturu, přírodu nebo techniku, jistě si zde najdete něco, co vás zaujme a co vám poskytne nezapomenutelný zážitek.