13 tipů na aktivní dovolenou v Korutanech

Korutany, jedna z nejkrásnějších oblastí Rakouska, jsou ideálním místem pro milovníky přírody, sportu a kultury. Přinášíme vám 13 tipů na aktivní dovolenou v této malebné oblasti, kde si každý najde to své. Ať už jste nadšenci do vodních sportů, turistiky nebo jen hledáte klidné místo k relaxaci, Korutany vám nabídnou vše. Navštivte naši stránku animod.cz, specialistu na zážitkové a relaxační pobyty, a objevte nejlepší nabídky pro vaši příští dovolenou!

Vodní radovánky na korutanských jezerech

Vodní radovánky na korutanských jezerech

Plavání a vodní sporty na Wörthersee

Jezero Wörthersee je největší a nejznámější korutanské jezero. Nabízí vynikající podmínky pro plavání, windsurfing a jachting. Krystalicky čistá voda a dobře vybavené pláže jsou zárukou skvělého dne u vody.

Tip: Doporučené pobyty Korutany a okolí: Nejlepší pobyty v Korutanech

Kajakářské dobrodružství na jezeře Millstätter See

Millstätter See je ideálním místem pro kajakáře. S půjčovnami vybavení přímo na břehu jezera si můžete užít den plný vodních radovánek a objevování skrytých zátok a přírodních krás jezera.

Turistika a horská dobrodružství

Pěší túry v Národním parku Hohe Tauern

Objevte majestátní vrcholy a úchvatné vodopády Národního parku Hohe Tauern. Množství turistických tras různých obtížností dělá z tohoto parku perfektní destinaci pro každého turistu.

Lanovka na Grossglockner

Neopomeňte navštívit nejvyšší horu Rakouska, Grossglockner. Lanovka vás vyveze na vrcholky hor, odkud budete mít nezapomenutelný výhled na okolní alpské scenérie.

Kulturní zážitky v Korutanech

Klagenfurt – město s bohatou historií

Prozkoumejte historické centrum Klagenfurtu, kde na vás čekají nádherné staré budovy, muzea a galerie. Nevynechejte návštěvu Minimundusu, parku miniatur, který je zábavný pro celou rodinu.

Festivaly a kulturní akce

Korutany jsou známé svými kulturními festivaly, zvláště během letních měsíců. Užijte si koncerty pod širým nebem, divadelní představení a mnoho dalších kulturních akcí.

Cyklistické výlety po Korutanech

Cyklostezky kolem jezera Faaker See

Jezero Faaker See je obklopeno nádhernými cyklostezkami, které vedou přírodními sceneriemi a nabízejí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Pronajměte si kolo a prozkoumejte krásy tohoto regionu na dvou kolech.

Drauradweg – dlouhodobý cyklistický zážitek

Drauradweg je jedna z nejpopulárnějších cyklistických tras v Evropě. Tato stezka vede přes několik zemí a nabízí rozmanité scenerie, od řek a jezer po malebné vesnice.

Zimní sporty v Korutanech

Lyžování a snowboarding v Bad Kleinkirchheim

Bad Kleinkirchheim je oblíbeným zimním střediskem, kde si můžete užít více než 100 km sjezdovek. Nabízí také kvalitní wellness centra pro relaxaci po dni stráveném na svazích.

Běžkařské trasy v Nassfeld

Nassfeld je další skvělou destinací pro milovníky zimních sportů, s množstvím běžkařských tras a moderními vleky. Nádherná zasněžená krajina je jako stvořená pro zimní pohádku.

Poznávání místních delikates

Kulinářské zážitky v Villachu

Navštivte místní restaurace ve Vallachu a ochutnejte korutanské speciality, jako jsou Kärntner Kasnudeln nebo Reindling. Villach také hostí různé gastronomické festivaly, kde můžete ochutnat produkty místních vinařů a farmářů.

Víno a sýry z regionu Lavanttal

Region Lavanttal je známý svými vinařstvími a sýrařstvími. Doporučujeme návštěvu místních vinných sklepů, kde si můžete vychutnat ochutnávku vín doprovázenou výběrem místních sýrů.

Adrenalinové sporty a aktivity

Paragliding nad jezerem Ossiacher See

Pro adrenalinové nadšence nabízí jezero Ossiacher See možnost zkusit paragliding. Vychutnejte si nádherný výhled na jezero a okolní hory z ptačí perspektivy.

Rafting na řece Möll

Řeka Möll je populární pro rafting. S řadou profesionálních služeb v oblasti můžete prožít vzrušující dobrodružství bezpečně a s kvalifikovaným vedením.

Odpočinek a wellness

Termální lázně v Carinthia

Zavítejte do jedněch z mnoha termálních lázní, které Korutany nabízí, jako jsou například termály KärntenTherme ve Villachu. Ty poskytují perfektní relaxaci pro tělo i mysl.

Yoga retreats v srdci přírody

Mnoho resortů a spa v Korutanech nabízí yoga retreaty, kde můžete načerpat novou energii a užít si klid v krásném přírodním prostředí.

Závěr

Korutany nabízí nesčetné možnosti pro aktivní dovolenou. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv aktivitu, nezapomeňte navštívit naši stránku animod.cz, kde najdete nejlepší nabídky pro vaši dovolenou plnou zážitků a relaxace. Dobrodružství v Korutanech na vás již čeká!