5 důvodů, proč byste měli navštívit Skiareál Ještěd

Skiareál Ještěd je jedním z nejlepších a nejkrásnějších lyžařských areálů v České republice. Ještěd se nachází v blízkosti města Liberec a jeho dominantou je ikonická televizní věž na vrcholu hory. Ale proč byste měli právě tady strávit svůj příští lyžařský výlet? Přinášíme vám 5 důvodů, proč byste měli navštívit Skiareál Ještěd.

Navštivte Ještěd: Lyžování, Výhledy & Zábava

 1. Impozantní výhledy

  Skiareál Ještěd je známý svými dechberoucími výhledy. Díky své poloze na vrcholu hory Ještěd můžete očekávat panoramatické výhledy na okolní krajinu, město Liberec a dokonce i na část Německa a Polska. Tyto výhledy jsou o to kouzelnější, když jsou okolní vrcholy pokryty sněhem.

  Tip: Doporučené ubytování v JIzerských horách a okolí: Nejlepší wellness ubytování v JIzerkách

 2. Vynikající lyžařské podmínky

  Skiareál Ještěd se může pochlubit vynikajícími lyžařskými podmínkami. Sjezdovky jsou zde široké a rozmanité, což je ideální pro lyžaře všech úrovní dovedností. K dispozici je zde také moderní systém umělého zasněžování, takže lyžařská sezóna zde často trvá déle než v jiných areálech.

 3. Moderní zařízení

  Ještěd je domovem pro jednu z nejmodernějších televizních věží v České republice, která slouží také jako hotel a restaurace. Toto zařízení bylo navrženo slavným českým architektem Karlem Hubáčkem a je jednou z nejznámějších stavb v zemi. Kromě toho areál nabízí i mnoho dalších moderních zařízení, včetně nových lanovek a výborných lyžařských škol.

 4. Bohatá historie a kultura

  Navštěvou Ještědu se dostanete na místo s bohatou historií. Liberecký region je známý svou textilní a sklářskou historií, a tato kultura se odráží i v samotném skiareálu. Můžete zde navštívit různé muzea a galerie a dozvědět se více o historii regionu.

 5. Celoroční zábava a dobrodružství

  Skiareál Ještěd nabízí mnoho aktivit, a to nejen v zimě, ale i v létě. Mimo lyžování zde můžete využít i sáňkařskou dráhu, která začíná u horní stanice lanové dráhy Skalka​1​. Pro ty, kteří hledají nevšední zážitek, nabízí areál zážitkovou jízdu rolbou, kde vám bude průvodcem zkušený rolbař​1​. Skiareál Ještěd je také snadno dostupný, nachází se v blízkosti městské dopravy Liberce a je výborně dostupný z Prahy a celé ČR.

  Ať už hledáte dokonalý lyžařský výlet, nebo jen chcete užít krásné výhledy a poznat kus české historie, Skiareál Ještěd je skvělou volbou pro všechny. Přijeďte a užijte si nezapomenutelný zážitek na svazích Ještědu.