5 důvodů, proč byste měli navštívit Sklárny Moser v Karlových Varech

Sklárny Moser je světoznámý výrobce kvalitního ručně vyráběného křišťálového skla s místem výroby v krásném Karlových Varech v České republice. Pokud jste fanouškem luxusního skla, návštěva Moser Glass Factory by měla být na vrcholu vašeho seznamu cestovních cílů.

Existuje mnoho důvodů, proč stojí za to navštívit Sklárny Moser. Zaprvé, továrna má dlouhou a fascinující historii. Byla založena v roce 1857 Ludwigem Moserem, který byl vynikajícím sklářským rytcem a návrhářem. Továrna rychle získala pověst vyrábění některých z nejlepších křišťálových skleniček v Evropě a dodnes je lídrem v odvětví.

Jednou z nejimpresivnějších věcí na Sklárny Moser je, že všechny její produkty jsou stále vyráběny ručně pomocí tradičních technik, které se předávají po generace sklářských mistrů. Návštěvníci továrny mohou sledovat zručné řemeslníky při práci, kteří používají foukací trubice, formy a rytí nástroje k vytváření ohromujících kousků křišťálového skla. Je to opravdu jedinečný a hypnotizující zážitek pozorovat tento složitý proces sklářské výroby zblízka.

Tip: Nejlepší ubytování v Karlových Varech a okolí: Levné ubytování v Karlových Varech

Sklárny Moser je také proslulá svými vybranými designy. Továrna vyrábí širokou škálu produktů, od váz a misků až po víno sklenice a karafy, každý z nich odborně zpracovaný a krásně navržený. Mnoho designů je inspirováno přírodní krásou České republiky, jako jsou lesy, řeky a hory, které obklopují továrnu.

Pokud máte zájem zakoupit některý z produktů Sklárny Moser, továrna má velký showroom, kde si můžete prohlédnout a zakoupit jejich produkty přímo. Showroom je skutečnou lahůdkou pro oči, s širokou škálou barev a designů vystavených. Bez ohledu na to, zda hledáte ohromující středobod pro svůj jídelní stůl nebo jedinečný dárek.

Prohlídky Sklárny Moser naleznete zde.