Berlín: moderní metropole plná kontrastů

Nejznámějším orientačním bodem ve městě je bez pochyby Braniborská brána, která byla po celá desetiletí symbolem rozdělení nejen Berlína i celého Německa. Západně od brány se čtvrtí Charlottenburg táhne exkluzivní bulvár Kurfürstendamm s mnoha luxusními obchody, restauracemi, kavárnami a kluby, který lemují čtyři řady stromů.

Berlín:  moderní metropole plná kontrastů

Východně od Braniborské brány se zase rozprostírá bulvár Pod lipami (Unter den Linden), kudy se dostanete až k Muzejnímu ostrovu. V pěti muzeích se zde nachází sbírky umění a artefaktů obrovské hodnoty. Za zmínku stojí především Pergamonské muzeum, které je nejnavštěvovanějším muzeem v celém Německu. Zajímavá jsou však i další muzea ve městě, např. Muzeum Checkpoint Charlie, kde se dozvíte, jak byli lidé v době rozděleného Berlína vynalézaví, a co vše používali ke svému útěku.

Tip: Doporučené ubytování v centru Berlína a okolí: Nejlepší ubytování v Berlíně

Berlín:  moderní metropole plná kontrastů

Na náměstí Alexanderplatz najdete nejen nádhernou Červenou radnici, ale také slavné Hodiny světa, které ukazují čas v několika světových metropolích. Nejzajímavějším objektem na náměstí je však prosluláTelevizní věž, která je se svými 368 metry nejvyšší stavbu v celém Německu. Z vyhlídkové terasy je ten nejlepším výhledem na Berlín, jaký si dovedete představit.

Reichstag

Výhledem na město se můžete pokochat také z impozantní skleněné kopule, která se nachází ve výšce zhruba 50 metrů nad městem na střeše německého parlamentu Reichstag. Zároveň však můžete nahlížet i do zasedací síně parlamentu na práci poslanců. Původní sídlo říšského sněmu se během posledních pár let proměnilo v moderní stavbu, která rozhodně stojí za pozornost.

Postadmer Platz

V samotném centru města se nachází Postupimském náměstí (Postadmer Platz), které se v uplynulých 30 letech změnilo k nepoznání. Patří k nejmodernějším náměstí v Evropě, kde mají své sídla ty nejznámější světové firmy a koncerny. Navíc se jedná o jedno z center kulturního života s mnoha kavárnami, restauracemi a nákupními centry. Postupimské náměstí je také každý rok dějištěm Mezinárodního filmového festivalu Berlinale.

Gendarmenmarkt

Tak trochu ve stínu známějších náměstí leží nejkrásnější berlínské náměstí Gendarmenmarkt. Podle tří architektonických skvostů (Francouzského dómu, Německého dómu  a berlínské koncertní haly), které ohraničujících prostranství náměstí, se mu přezdívá náměstí 3 paláců. 
Berlín vás také kromě kultury a historie oslní i svým nočním životem, který každému splní nesplněná přání. Jakmile padne tma, Berlín začíná svůj další život, pro který je tato metropole známá po celém světě. Zábava je bujará, hodně hlučná a mnohdy končí až třeba další den v poledne. Umění v Berlíně ovládlo ulice i zdi budov. Umělci si přivlastnili například i pozůstatky Berlínské zdi. Na jejím nejdelším zachovalém úseku s názvem East Side Gallery najdete největší soubor venkovních nástěnných maleb na světě.

Trabant