Minibar v hotelu

Minibar v hotelu

Minibar v hotelu

V mnoha hotelech je hostům na pokoji k dispozici minibar. Jedná se o malou ledničku, která bývá integrována do vybavení pokoje a bývá ukryta za dvířkami skříňky. Díky moderním technologiím pracují tyto ledničky úplně tiše a neruší vás ani v noci.

Tip: Doporučené ubytování v lázeňských městech: Nejlepší ubytování v láznich

Co najdete v minibaru

Minibar je při příjezdu hosta obvykle naplněn různými nealkoholickými nápoji, vodou, džusy a malým občerstvením jako jsou čokoládové tyčinky nebo oříšky. Někdy v minibaru může být i čerstvé ovoce. V některých hotelech je minibar zásoben i výběrem alkoholických nápojů jako je pivo nebo víno. Minibar obvykle obsahuje známé značkové produkty, někteří výrobci nápojů ale navrhují vlastní lahve a plechovky pro minibary, které mají obvykle objem pouze 0,2 l.

Co najdete v minibaru

Kdy minibar na pokoji oceníte nejvíce?

Minibar na pokoji je velmi praktický zejména po dlouhé cestě nebo po příletu do destinace pozdě v noci. Nemusíte hledat nejbližší supermarket nebo obchod, ani nemusíte chodit do hotelového baru nebo restaurace, abyste si mohli vychutnat malé občerstvení a osvěžit se vychlazeným nápojem. Někteří hosté využívají minibar také k chlazení vlastních nápojů, které si s sebou přinesli. V hotelech to ale pochopitelně nevidí moc rádi a některé hotely si za to dokonce účtují poplatek.

Kolik stojí konzumace z minibaru

V některých hotelech je konzumace z minibaru zahrnuta již v ceně, a to zejména v případě konzumace all inklusive. V naší nabídce na Animod.cz najdete mnoho nabídek, ve kterých jsou zejména nealkoholické nápoje již zahrnuty (např. 1 láhev minerální vody při příjezdu na pokoji). V některých větších a známých hotelech je používání minibaru zahrnuto vždy, zejména při rezervaci určité kategorie pokojů, jako je business pokoj, junior suite a podobně.

Obecně platí, že ceny nápojů z minibaru jsou mnohem vyšší než ceny v obchodě. Na hotelovém pokoji vždy naleznete ceník jednotlivých produktů z minibaru – buď v dokumentech na stole nebo přímo u minibaru. Čokoládová tyčinka může stát i více než 2 eura, stejně jako 0,2l Coca Coly. Proto si rozhodně předem ceny zkontrolujte a v případě pochybností se na recepci raději zeptejte, zda je použití minibaru v ceně či nikoliv.

Platba za minibar

Platba za minibar

Při odhlašování (check-outu) z hotelu jsou hosté obvykle tázání na konzumaci z minibaru. Následně je hostu předložena konečná faktura, která zahrnuje nejen ubytování v hotelu, ale i využití dalších služeb včetně minibaru.

Během každodenního úklidu pokoje je kontrolován minibar, aby bylo zaznamenáno, které jídlo či nápoje byly již zkonzumovány.  Vše bude uvedeno na účtenkách a později připojeno k neuhrazeným účtům za pokoj. Zároveň se vytvoří seznam pro doplnění minibaru.

Některé hotely spoléhají na moderní technologii a mají minibary s integrovanými senzory. Automaticky je rozpoznáno, když je něco z minibaru odebráno a tato položka je přenesena přímo do hotelového počítačového systému. V posledních letech stále více hoteliérů volí tuto elektronickou metodu, protože někteří hosté se snaží vyhnout nákladům za konzumaci minibaru. V den odjezdu například dolévají nápoje nebo v den odjezdu konzumují nápoje či potraviny, které nebyly při check-outu specifikovány a pracovníci úklidu je zaznamenali až příliš pozdě. Následné vyžadování platby po hostovi také nebývá příliš úspěšná. To je důvod, proč nejnovější minibary mají senzory, které přidají odebraný produkt na účet, jakmile je odebrán, nebo pokud produkt nebyl vrácen zpět po 30 sekundách. Má se tak předejít podvodům a zároveň tato přesná dokumentace zásob usnadňuje doplňování minibaru.


Špatné vyúčtování

Pokud si při check-outu všimnete, že vám byly účtovány nápoje nebo občerstvení, které jste nezkonzumovali, lze to obvykle poměrně snadno s hotelovou recepcí vyjasnit.