Dánský královský palác Amalienborg - královské klenoty a nezapomenutelné zážitky v Kodani

Amalienborg, sídlo dánské královské rodiny, je jedním z nejvýznamnějších a nejfascinujících turistických cílů v Kodani. Toto nádherné místo nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na dánskou historii, kulturu a architekturu. Připravili jsme pro vás několik tipů a zajímavostí, které byste si při návštěvě Amalienborgu rozhodně neměli nechat ujít.

Dánský královský palác Amalienborg - královské klenoty a nezapomenutelné zážitky v Kodani

  1. Prohlídka čtyř paláců

Amalienborg se skládá ze čtyř krásných rokokových paláců, které jsou postaveny kolem náměstí s okouzlujícím výhledem na zahradu a přístav. Každý z paláců má své vlastní zvláštnosti a příběhy. Ujistěte se, že navštívíte všechny čtyři, abyste získali úplný přehled o životě dánské královské rodiny.

Tip: Doporučené ubytování v Kodani a okolí: Nejlepší levné ubytování v Kodani

  1. Muzeum Amalienborg

Nezapomeňte navštívit Muzeum Amalienborg, které se nachází v paláci Christian VIII. Toto muzeum nabízí bohatou sbírku osobních předmětů dánské královské rodiny, stejně jako nádherně zařízené komnaty a historické artefakty. Zde můžete nahlédnout do soukromého života dánských panovníků a jejich rodin.

  1. Strážní výměna

Jedním z největších turistických lákadel v Amalienborgu je tradiční výměna stráže, která se koná každý den ve 12:00. Tato slavnostní ceremonie je doprovázena vojenskou hudbou a představuje výměnu Královské Gardy, která střeží palác. Ujistěte se, že dorazíte včas, abyste získali dobré místo na sledování tohoto působivého představení.

Strážní výměna Amalienborg: Královský palác v Kodani

  1. Zahradní procházka

Amalienborg se nachází poblíž rozlehlého parku Amaliehaven, který nabízí nádherné zahrady a klidné prostředí k odpočinku. Procházka po zahradách vám umožní obdivovat krásnou zeleň a malebné výhledy na přístav. Je to ideální místo pro piknik nebo odpočinek po prohlídce paláců.

  1. Návštěva Opery

Pokud máte rádi kulturu a umění, nedaleká Kodaňská opera je další zastávkou, kterou byste si neměli nechat ujít. Nachází se na ostrově Holmen, pouhých několik minut chůze od Amalienborgu. Tento architektonický skvost, navržený dánským architektem Henningem Larsenem, je jednou z nejmodernějších a nejlepších operních budov na světě. Zde můžete zažít nezapomenutelné představení nebo si zajít na prohlídku budovy.

  1. Fotogenické okamžiky

Amalienborg a jeho okolí nabízí mnoho příležitostí k focení, které vám navždy připomenou vaši návštěvu Kodaňských královských paláců. Ať už chcete zachytit strážní výměnu, nádherné zahrady nebo panorama města, nezapomeňte si připravit fotoaparát či mobilní telefon a zvěčnit tyto okamžiky.

  1. Prozkoumejte Frederiksstaden

Okolí Amalienborgu, známé jako Frederiksstaden, je architektonicky pozoruhodná čtvrť, která představuje vrchol dánského rokokového stylu. Tato oblast je plná elegantních budov, náměstí a ulic, které stojí za prozkoumání. Nezapomeňte navštívit nedaleký kostel Mramorový chrám (Marmorkirken), který je jednou z nejvýznamnějších památek ve Frederiksstaden.

Závěrem

Návštěva Amalienborgu v Kodani je zážitkem, který si nesmíte nechat ujít. Od královské historie až po nádhernou architekturu, Amalienborg nabízí unikátní pohled na dánskou kulturu a tradice. S našimi tipy a zajímavostmi budete připraveni na nezapomenutelnou návštěvu tohoto královského sídla.

Pobyty v okolí1