Dokonalý wellness v Karlových Varech

Lázeňské kolonády

Zažijete tu pravou lázeňskou atmosféru během příjemných procházek po karlovarských kolonádách podél říčky Teplá, kde můžete ochutnat místní léčivé minerální prameny. Na nejkrásnější Mlýnské kolonádě si můžete pořídit fotografii na památku a ochutnat hned několik pramenů. Na místě, kde stávaly nejstarší karlovarské lázně, se nyní nachází romantická Tržní kolonáda s pramenem Karla IV., pomocí kterého si podle pověsti tento slavný panovník léčil své nemocné končetiny. Na Vřídelní kolonádě můžete obdivovat nejznámějším karlovarským pramen Vřídlo, který tryská až 12 m vysoko a je věčně pulsujícím srdcem města.

Lázeňské kolonády

Vyhlídky na město

Nenechte si ujít pohled na Karlovy Vary z výšky a vydejte se lanovkou přímo od Grandhotelu PUPP na Výšinu přátelství, kde se nachází rozhledna Diana. Nejprve si vychutnáte dech beroucí výhledy na město a jeho okolí a potom se můžete vydat na příjemnou procházku po lesních stezkách, které lemují rozkošné altány s vyhlídkou na město. Nezapomeňte se zastavit u skalky s kovovou sochou kamzíka, který patří k symbolům města.

Tip: Doporučené ubytování v Karlových Varech a okolí: Nejlepší wellnesys pobyty v Karlových Varech

Vyhlídky na město

Třináctý pramen Becherovka

V Karlových Varech vyvěrá dvanáct minerálních pramenů a říká se, že ten třináctý je místní bylinný likér Becherovka, který vyrábí společnost Jan Becher podle tradičního tajného receptu ze směsi bylinek a koření. Neobvyklým zážitkem je také návštěva muzea Jana Bechera, kde se dozvíte, jak probíhá proces výrovy a můžete si vychutnat i degustaci tohoto slavného likéru.

Třináctý pramen Becherovka

Mezinárodní filmový festival

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je pravidelně pořádán již od roku 1946 a patří mezi nejvýznamnější a nejlepší mezinárodní festivaly. Karlovarský festival je jedinečný mimo jiné v tom, že se koná v prostředí nádherného lázeňského města. Filmy z celého světa soutěží v několika kategoriích a jsou hodnoceny jak odbornou, tak i diváckou porotou. Ten nejlepší je na slavnostním zakončení festivalu odměněn hlavní cenou festivalu - Křišťálovým glóbem. Návštěvníky festivalu čeká bohatý doprovodný program, koncerty, party a vystoupení.

Mezinárodní filmový festival

UNESCO

Věděli jste, že Karlovy Vary byly po mnohaletém procesu spolu s dalšími 10 lázeňskými evropskými městy zapsány v roce 2021 na Seznam světového dědictví UNESCO? Všech 11 lázeňských měst z několika evropských zemí se spojilo ve výjimečném mezinárodním projektu „Slavné lázně Evropy“, který vznikl z iniciativy starostůtěchto lázeňských měst. Jejich vzájemná spolupráce a snaha všech zúčastněných postupně vedla k prokázání mimořádné hodnoty evropské lázeňské tradice a následně k zápisu na Seznam.

UNESCO Karlovy Vary