Hrad Rábí - Historická perla čeká na vaši návštěvu!

Hrad Rábí, jeden z největších a nejimpozantnějších hradů v České republice, se nachází v kraji Plzeňském, nedaleko města Sušice. Tato impozantní pevnost s bohatou historií a nezapomenutelnou atmosférou přitahuje návštěvníky z celého světa. Navíc, díky svému charakteristickému vzhledu, se stala oblíbeným místem pro natáčení českých i zahraničních filmů. Proč tedy zavítat právě sem? Přečtěte si, co všechno nabízí hrad Rábí!

Navštivte hrad Rábí: historie, filmy a výhledy

Historie hradu: První zmínky o hradu Rábí pocházejí ze 14. století, kdy byl založen králem Janem Lucemburským. Hrad se postupně rozšířil a stal se jedním z nejvýznamnějších vojenských pevností v zemi. Během husitských válek sloužil jako sídlo husitského hejtmana Jana Žižky, který zde v roce 1420 odrazil útok křižáckého vojska. V 17. století přešel hrad do majetku rodu Eggenbergů a později Schwarzenbergů.

Proč navštívit hrad Rábí? Hrad Rábí je skvělým cílem pro celodenní výlet, ať už jste milovníkem historie, přírody nebo filmů. Hrad nabízí:

Tip: Doporučené ubytování v západních Čechích a okolí: Nejlepší ubytování v Plzeňském kraji

 1. Prohlídky:

  Prohlédněte si impozantní interiéry hradu a zhlédněte zachovalé fresky, středověké zbroje a další historické artefakty. Průvodci vás provedou historií hradu a jeho obyvatel.

 2. Výhledy:

  Ze zříceniny hradu se naskýtá úchvatný výhled na okolní krajinu. Kromě toho, že si můžete vychutnat panoramatický pohled na malebnou přírodu, můžete také spatřit další historické památky v okolí.

 3. Příroda:

  V blízkosti hradu se nachází několik turistických stezek, které vás provedou malebnou krajinou. Objevte nedotčenou přírodu a tajemné zákoutí tohoto kouzelného místa.

 4. Co se natacelo na hradu Rábí:

  Hrad Rábí se stal ikonickým místem pro natáčení filmů. Mezi nejznámější filmy natočené na hradě patří "Křižáci" (1967), "Arabela" (1980) a "Nevěsta" (2017). Navštivte místa, kde se odehrávaly slavné scény z těchto filmových klasik a nechte se unést atmosférou filmových štábů.

  Co se natacelo na hradu Rábí:

 1. Kulturní akce:

  Hrad Rábí hostí pravidelně různé kulturní akce, jako jsou divadelní představení, koncerty či rytířské turnaje. V průběhu roku si tak můžete vychutnat bohatý kulturní program přímo v historických kulisách hradu.

 2. Vzdělávací programy:

  Pro školy a rodiny s dětmi je zde připravena řada vzdělávacích programů. Děti se tak mohou seznámit s historií a životem na hradě zábavnou formou, například v rámci interaktivních prohlídek nebo dílen.

 3. Pohodlí:

  V blízkosti hradu naleznete několik restaurací a kaváren, kde si můžete odpočinout a vychutnat si místní speciality. Pokud chcete prodloužit svůj pobyt, můžete využít ubytování v okolních penzionech či hotelech.

Závěrem

Hrad Rábí je skvělým cílem pro celodenní výlet, který nabízí bohatý program pro návštěvníky všech věkových kategorií. Ať už jste milovníkem historie, přírody nebo filmového umění, hrad Rábí vás jistě nadchne svou jedinečnou atmosférou, nádhernými výhledy a bohatým kulturním programem. Navštivte tuto historickou perlu a užijte si nezapomenutelný zážitek!