Klenot Krušných hor: Zajímavosti a tipy pro vaši návštěvu

Abertamy, malebné městečko v srdci Krušných hor, je ideálním místem pro milovníky přírody, historie a turistiky. Nachází se v Karlovarském kraji v České republice a je obklopeno nádhernými lesy, vrchy a řadou zajímavostí. V tomto článku se podíváme na nejlepší tipy a atrakce, které městečko Abertamy nabízí.


  1. Kostel svatého Jana Nepomuckého

Jednou z nejvýznamnějších památek Abertam je barokní kostel svatého Jana Nepomuckého. Postaven byl v roce 1730 a jeho vnitřní vybavení je bohatě zdobeno freskami a sochami. Kostel je otevřen veřejnosti, takže si můžete prohlédnout jeho krásný interiér a zároveň se dozvědět více o historii tohoto místa.

Tip: Doporučené pobyty v Karlových Varech a okolí: Nejlepší wellness ubytování v Karlových Varech

  1. Muzeum Abertamy

V muzeu Abertamy se můžete seznámit s historií města, která sahá až do 16. století. Expozice se věnuje především těžbě cínové rudy a životu místních horníků. Návštěvníci se mohou dozvědět o technologiích používaných v dolech, stejně jako o tradicích a kultuře obyvatel Abertam.

  1. Lyžařské středisko Plešivec

V zimě je Abertamy oblíbeným cílem lyžařů, zejména díky blízkosti lyžařského střediska Plešivec. Nabízí sjezdovky pro začátečníky i pokročilé lyžaře, snowpark, běžecké trasy a večerní lyžování. Kromě toho je zde i lyžařská škola pro ty, kteří se chtějí lyžování teprve naučit.

Lyžařské středisko Plešivec

  1. Turistické trasy

Abertamy jsou výchozím bodem pro řadu turistických tras, které vás zavedou do malebného okolí Krušných hor. Můžete navštívit například vrch Plešivec, odkud se naskýtá úchvatný výhled na krajinu, nebo se vydat na procházku kolem přírodní rezervace Božídarské rašeliniště.

  1. Cyklotrasy

Pro cyklisty je vokolí Abertam také mnoho možností. Vyzkoušet můžete některou z místních cyklotras, které vás provedou nádhernou přírodou a kolem historických památek. Některé z oblíbených tras zahrnují trasu okolo Klínovce, nejvyššího vrcholu Krušných hor, nebo trasu vedoucí kolem vodní nádrže Prehrada.

  1. Přírodní rezervace Božídarské rašeliniště

Jednou z nejzajímavějších přírodních atrakcí v okolí Abertam je přírodní rezervace Božídarské rašeliniště. Tato rašeliniště jsou jedinečným ekosystémem, kde můžete pozorovat mnoho vzácných a chráněných rostlin a živočichů. Navíc se zde nachází naučná stezka, která vás seznámí s místní flórou a faunou.

Přírodní rezervace Božídarské rašeliniště

  1. Báňská naučná stezka Medvědí stezka

Pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o historii těžby v Krušných horách, je ideálním místem Báňská naučná stezka Medvědí stezka. Tato stezka vás provede po stopách bývalých dolů a představí vám techniky těžby cínové rudy, které se v oblasti používaly.

Báňská naučná stezka Medvědí stezka

  1. Přírodní koupaliště Horní Blatná

Pokud hledáte osvěžení v horkých letních dnech, navštivte přírodní koupaliště Horní Blatná, které se nachází nedaleko od Abertam. Toto koupaliště je obklopeno krásnou přírodou a nabízí možnost koupání, opalování nebo pikniku.

Abertamy jsou skutečným pokladem Krušných hor a nabízí návštěvníkům širokou škálu aktivit a zajímavostí. Ať už máte rádi historii, přírodu nebo sport, v Abertamech si jistě přijdete na své. Neváhejte a objevte toto malebné městečko, které vás očaruje svou atmosférou a přívětivými obyvateli.

Pobyty v okolí8