Krakov - perla Polska plná historie a kultury

Krakov je jedním z nejkrásnějších měst v Evropě a je považován za kulturní hlavní město Polska. Toto historické město je plné nádherných staveb, mezi nimiž vyniká Wawelský hrad, který byl kdysi sídlem polských králů a dnes je nejvýznamnější historickou památkou v zemi.

Krakov je také známý pro své náměstí Rynek Główny, které je největším středověkým náměstím v Evropě. Na náměstí se nachází řada kaváren, restaurací a obchodů, které vám nabídnou tradiční polské speciality, jako jsou pierogi (plněné knedlíky) a kiełbasa (polská klobása). V blízkosti náměstí Rynek Główny najdete také nádhernou katedrálu sv. Víta, která je jednou z největších gotických staveb v Polsku.
Pokud plánujete cestu do Krakova, zde jsou některé tipy:

 1. Navštivte Wawelský hrad - jednu z nejvýznamnějších historických památek v Polsku. Nezapomeňte si prohlédnout Královský zámek a Královskou katedrálu.

  Tip: Levné ubytování v Krakově a okolí: Nejlepší ubytování v Krakově


  Hrad Wawel

 2. Projděte se po náměstí Rynek Główny, které je největším středověkým náměstím v Evropě. Nezapomeňte si prohlédnout Sukiennice - historickou budovu, kde se prodávaly tradiční polské výrobky.

  Krakow náměsti

 3. Navštivte Kazimierz - židovskou čtvrť v Krakově, která byla kdysi domovem velkého a významného židovského společenství. Zde můžete navštívit synagogy, židovské muzeum, a samozřejmě ochutnat tradiční židovské jídlo.

  Kazimierz - židovskou čtvrť

 4. Navštivte Muzeum Národního Památníku v Těšínské ulici - muzeum, které vás provede celou historií Polska. Muzeum se nachází v bývalém továrním komplexu Oskara Schindlera, který zachránil stovky židů během druhé světové války.

 5. Vydejte se na výlet do solných dolů Wieliczka - jeden z nejstarších a největších solných dolů na světě. Zde můžete navštívit podzemní chodby, kaple a sochy vytesané ze soli.

  Solný dol Wieliczka

 6. Ochutnejte tradiční polské jídlo - jako jsou pierogi (plněné knedlíky), kiełbasa (polská klobása), zrazy (polský guláš) a mnoho dalších.

  Poslké pierogi

 7. Užijte si noční život v Krakově - město nabízí mnoho barů, klubů a restaurací, které vám nabídnou skvělou zábavu a nezapomenutelné zážitky.

  Bar V krakowe

Krakov je město, které nabízí mnoho zajímavých aktivit pro každého návštěvníka. Ať už máte rádi historii, kulturu, nebo jen relaxaci, Krakov vám nabídne všechno, co potřebujete pro nezapomenutelnou dovolenou.

Pobyty v okolí5