Krakov - perla Polska plná historie a kultury

Krakov je jedním z nejkrásnějších měst v Evropě a je považován za kulturní hlavní město Polska. Toto historické město je plné nádherných staveb, mezi nimiž vyniká Wawelský hrad, který byl kdysi sídlem polských králů a dnes je nejvýznamnější historickou památkou v zemi.

Krakov je také známý pro své náměstí Rynek Główny, které je největším středověkým náměstím v Evropě. Na náměstí se nachází řada kaváren, restaurací a obchodů, které vám nabídnou tradiční polské speciality, jako jsou pierogi (plněné knedlíky) a kiełbasa (polská klobása). V blízkosti náměstí Rynek Główny najdete také nádhernou katedrálu sv. Víta, která je jednou z největších gotických staveb v Polsku.
Pokud plánujete cestu do Krakova, zde jsou některé tipy:

 1. Navštivte Wawelský hrad - jednu z nejvýznamnějších historických památek v Polsku. Nezapomeňte si prohlédnout Královský zámek a Královskou katedrálu.

  Tip: Levné ubytování v Krakově a okolí: Nejlepší ubytování v Krakově


  Hrad Wawel

 2. Projděte se po náměstí Rynek Główny, které je největším středověkým náměstím v Evropě. Nezapomeňte si prohlédnout Sukiennice - historickou budovu, kde se prodávaly tradiční polské výrobky.

  Krakow náměsti

 3. Navštivte Kazimierz - židovskou čtvrť v Krakově, která byla kdysi domovem velkého a významného židovského společenství. Zde můžete navštívit synagogy, židovské muzeum, a samozřejmě ochutnat tradiční židovské jídlo.

  Kazimierz - židovskou čtvrť

 4. Navštivte Muzeum Národního Památníku v Těšínské ulici - muzeum, které vás provede celou historií Polska. Muzeum se nachází v bývalém továrním komplexu Oskara Schindlera, který zachránil stovky židů během druhé světové války.

 5. Vydejte se na výlet do solných dolů Wieliczka - jeden z nejstarších a největších solných dolů na světě. Zde můžete navštívit podzemní chodby, kaple a sochy vytesané ze soli.

  Solný dol Wieliczka

 6. Ochutnejte tradiční polské jídlo - jako jsou pierogi (plněné knedlíky), kiełbasa (polská klobása), zrazy (polský guláš) a mnoho dalších.

  Poslké pierogi

 7. Užijte si noční život v Krakově - město nabízí mnoho barů, klubů a restaurací, které vám nabídnou skvělou zábavu a nezapomenutelné zážitky.

  Bar V krakowe

Krakov je město, které nabízí mnoho zajímavých aktivit pro každého návštěvníka. Ať už máte rádi historii, kulturu, nebo jen relaxaci, Krakov vám nabídne všechno, co potřebujete pro nezapomenutelnou dovolenou.