Malá mořská víla v Kodani: Tajemství, zajímavosti a tipy pro turisty

Kodaň, hlavní město Dánska, je město s bohatou historií, architekturou a kulturou. Jedním z nejznámějších symbolů tohoto malebného města je socha Malé mořské víly, která se nachází na pobřeží přístavu Langelinie. V tomto článku se podíváme na zajímavosti, tajemství a tipy pro turisty, kteří chtějí navštívit tento ikonický monument.

Kodaň: Tajemství Malé mořské víly & tipy

 1. Historie Malé mořské víly

  Socha Malé mořské víly byla vytvořena v roce 1913 sochařem Edvardem Eriksenem na zakázku dánského podnikatele Carla Jacobsena. Inspirací pro sochu byla postava z pohádky Hanse Christiana Andersena. Socha je vyrobena z bronzu a je dlouhá 1,25 metru a váží 175 kilogramů.

  Tip: Doporučené ubytování Kodaň a okolí: Nejlepší ubytování v Kodani

 2. Tajemství sochy

  Socha Malé mořské víly není jen obyčejným uměleckým dílem, ale také skrývá několik tajemství. Například tvář sochy je inspirována manželkou sochaře, Eline Eriksenovou, ale tělo bylo inspirováno tělem baletky Ellen Priceové.

 3. Atrakce v okolí

  V okolí sochy Malé mořské víly můžete navštívit další zajímavá místa, jako je Amalienborg, sídlo dánské královské rodiny, nebo zámek Rosenborg, který je nyní muzeem. Nezapomeňte také procházet po malebných uličkách Kodaně a ochutnat tradiční dánskou kuchyni.

 4. Tip pro turisty:

  Vyhněte se davům Malá mořská víla je jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Kodani, což znamená, že se zde často vyskytují velké davy turistů. Chcete-li si sochu prohlédnout v klidu a bez davů, doporučujeme navštívit ji brzy ráno nebo ve večerních hodinách.

 5. Etiketa při návštěvě

  Při návštěvě Malé mořské víly je důležité dodržovat určitá pravidla etikety. Nelezte na sochu a neničte její okolí. Také si uvědomte, že socha je důležitým národním symbolem pro Dány a respektujte ji jako kulturní dědictví.

 1. Tipy na fotografování

  Socha Malé mořské víly je jedním z nejoblíbenějších míst pro fotografování v Kodani. Chcete-li získat co nejlepší snímky, zkuste experimentovat s různými úhly a vzdálenostmi. Můžete také využít západ slunce nebo východ slunce pro dramatické osvětlení. A nezapomeňte sdílet své úžasné snímky s přáteli a rodinou!

 2. Prozkoumejte okolní přírodu

  Okolí sochy Malé mořské víly nabízí také příležitost prozkoumat krásnou přírodu. Pobřeží Langelinie je ideální pro procházky a nabízí nádherný výhled na moře. Navštivte také nedaleký park Kastellet, jedno z nejlépe zachovaných pevností v Evropě, které je obklopeno krásnými zelenými plochami.

 3. Poznejte další sochy inspirované pohádkami

  Kodaň je domovem několika dalších soch inspirovaných pohádkami Hanse Christiana Andersena. V centru města najdete sochu "Hans Christian Andersen sedící na lavičce" od Henryka Luckow-Nielsena. Také můžete navštívit sochu "Císařovy nové šaty" od Louise Fibiger.

 4. Naučte se více o Hanse Christianu Andersenovi

  Chcete-li se dozvědět více o životě a díle Hanse Christiana Andersena, navštivte H. C. Andersen Hus, rodný dům a muzeum tohoto slavného spisovatele. Muzeum je situováno ve městě Odense a nabízí interaktivní výstavy, které zaujmou návštěvníky všech věkových kategorií.

Závěrem:

Malá mořská víla je jedním z nejznámějších symbolů Kodaně a návštěva tohoto monumentu je nezapomenutelným zážitkem pro každého turistu. Doufáme, že tyto tipy a zajímavosti vám pomohou naplánovat úžasný výlet do hlavního města Dánska a objevit jeho krásy a tajemství.

Pobyty v okolí1