Mariánské Lázně: královna českých lázní a její okolí plné překvapení

Mariánské Lázně jsou malebné lázeňské město v západních Čechách, které je známé svými minerálními prameny a klidnou atmosférou. Pokud se chystáte navštívit toto město, máme pro vás několik tipů na to, co byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Lázeňské prameny

Mariánské Lázně jsou proslulé svými minerálními prameny, které jsou léčebné a mají pozitivní účinky na lidské zdraví. Vyzkoušet si můžete například lázeňskou proceduru v Krásné Lázní, kde si můžete užít koupel ve slané vodě nebo vodě s minerály.

Lázeňské prameny

Parky a zahrady

Mariánské Lázně jsou plné krásných parků a zahrad, které stojí za to navštívit. Například park Boheminium vás přenesou do světa minulosti Čech a Moravy, kde si můžete prohlédnout detailně vytvořené modely nejznámějších památek v ČR. Také se můžete projít po Lázeňské kolonádě, kde můžete ochutnat místní minerální vodu a užít si relaxaci.

Tip: Nejlepší ubytování v Mariánských Lázních a okolí: Levné ubytování v Mariánských Lázních

Parky a zahrady

Kulturní památky

Mariánské Lázně mají také mnoho kulturních památek, které stojí za prohlídku. Například Kostel Nanebevzetí Panny Marie je jednou z nejvýznamnějších sakrálních staveb města. Dále můžete navštívit Kynžvartský zámek, který se nachází nedaleko Mariánských Lázní.

Kulturní památky

Aktivity v okolí

Pokud máte rádi sportovní aktivity, určitě si přijdete na své. V okolí Mariánských Lázní se nachází mnoho turistických tras a cyklostezek, kde si můžete užít krásnou přírodu. Také se můžete vydat na výlet do nedalekého města Cheb, kde najdete mnoho historických památek.

Mariánské Lázně jsou ideálním místem pro relaxaci a regeneraci. Navštivte je a nechte se unášet klidem a krásou tohoto malebného lázeňského města.