Miláno - Město módy a kultury: 7 nezapomenutelných turistických atrakcí

Miláno, druhé největší město Itálie, je známé jako světové centrum módy a designu, ale nabízí mnohem více než jen nákupy v luxusních buticích. Toto historické město je domovem neuvěřitelných památek, bohatého kulturního dědictví a úchvatných architektonických skvostů. Připravili jsme pro vás seznam sedmi nezapomenutelných turistických atrakcí, které byste neměli při návštěvě Milána vynechat.

 1. Katedrála Duomo di Milano

  Milánský dómský chrám je jednou z největších gotických katedrál na světě a je symbolem města. Prohlédněte si jeho úchvatnou fasádu, zdobenou stovkami soch a pinákli, a nezapomeňte navštívit terasu na střeše, odkud budete mít úchvatný výhled na město.

  Tip: Doporučené ubytování v Miláno a okolí: Nejlepší ubytování v centru MIlána


  Katedrála Duomo di Milano
 2. Galleria Vittorio Emanuele II

  Tato impozantní obchodní galerie z 19. století je jedním z nejstarších nákupních center na světě. Procházka pod její skleněným stropem a klenbou je zážitkem samo o sobě, ale také zde najdete luxusní butiky, kavárny a restaurace.

  Galleria Vittorio Emanuele II
 3. Santa Maria delle Grazie a Poslední večeře

  Klášter Santa Maria delle Grazie je známý především díky slavné fresce Leonarda da Vinci "Poslední večeře". Toto mistrovské dílo je jednou z nejznámějších a nejcennějších maleb na světě, takže si nezapomeňte zajistit vstupenky předem.
 4. Castello Sforzesco

  Tento impozantní hrad postavili v 15. století vévodové ze Sforzy a dnes je domovem několika muzeí a uměleckých sbírek, včetně děl od Michelangela a Leonarda da Vinci. Prohlédněte si dělostřelecké nádvoří, původní zdi a hradní věže.

  Castello Sforzesco
 5. Parco Sempione

  Tento rozlehlý městský park se rozkládá za hradem Castello Sforzesco a nabízí zelené plochy pro piknik, klidné zákoutí pro odpočinek a mnoho památek, jako je Arco della Pace nebo moderní akvárium.

  Parco Sempione
 6. Pinacoteca di Brera

  Tato prestižní umělecká galerie sídlí v Palazzo Brera a je jedním z nejdůležitějších muzeí v Itálii. Pinacoteca di Brera hostí neuvěřitelnou sbírku italských a evropských uměleckých děl od středověku po 20. století. Mezi nejslavnější umělce zastoupené v galerii patří Caravaggio, Raffael, Tizian a mnoho dalších.
 7. Navigli District

  Navštivte malebnou čtvrť Navigli, kterou protínají kanály navržené Leonardem da Vinci. Procházka podél těchto vodních cest je jako krok zpět v čase, a čtvrť je obklopena barevnými budovami, galeriemi, bary a restauracemi. Navigli je také ideálním místem pro romantickou večeři nebo večerní drink.

Miláno je město plné kultury, umění a historie, které uspokojí každého návštěvníka. Ať už jste zde na nákupním víkendu, nebo na delší dovolené, nezapomeňte navštívit tyto úchvatné památky a užijte si jedinečnou atmosféru, kterou Miláno nabízí.