Národní Park Šumava: Zajímavosti a Tipů pro Návštěvníky

Národní park Šumava

Národní park Šumava, který se rozkládá mezi Českou republikou a Německem, je jedním z nejcennějších přírodních klenotů Evropy. Tento park je nejen domovem neuvěřitelné biodiverzity, ale také nabízí širokou škálu aktivit pro každého návštěvníka. Zde jsou některé z nejzajímavějších míst a tipů pro ty, kteří se chystají tento park navštívit:

Průvodce Národním Parkem Šumava: Tipy Zajímavosti

 1. Prachatická Roklina:

  Tato roklina, nacházející se v srdci parku, je jedním z nejkrásnějších míst v celé oblasti. Procházka podél potoka, který se vine skrze lesnaté údolí, je nezapomenutelným zážitkem.

  Tip: Doporučené ubytování v Šumavě a okolí: Nejlepší levné ubytování na Šumavě

 2. Plešné Jezero:

  Plešné jezero je jedno z největších a nejhlubších ledovcových jezer v České republice. Jezero je obklopeno strmými svahy a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.

 3. Boubínský prales:

  Tento prales je jedním z nejstarších a nejlépe zachovalých pralesů v Evropě. Návštěva Boubínského pralesa je jako cesta zpět v čase.

 4. Vyhlídka na Poledník:

  Poledník je třetí nejvyšší hora Šumavy a nabízí jednu z nejlepších vyhlídek v parku. Cesta na vrchol může být náročná, ale výhled stojí za to.

 5. Cyklistika a turistika:

  Šumava nabízí širokou škálu stezek pro pěší a cyklistickou turistiku. Mnoho tras vede kolem historických památek, jako jsou staré mlýny nebo zříceniny hradů.

 6. Vodácké trasy:

  Šumava je proslulá svými řekami, které nabízejí vynikající podmínky pro vodáky. Řeky jako Vltava nebo Vydra jsou ideální pro ty, kdo hledají trochu dobrodružství.

 7. Zvířecí svět:

  Šumava je domovem pro mnoho druhů divokých zvířat. S trochou štěstí můžete spatřit jeleny, bobry, či dokonce rysy.

Tipy pro návštěvníky

 • **Respektujte přírodu:** Pamatujte, že vstupujete do chráněného přírodního prostoru, kde žijí mnohé druhy rostlin a zvířat. Dodržujte stanovená pravidla parku, nezanechávejte odpadky a nepoškozujte rostliny ani zvířata
 • Plánujte dopředu:

  Park Šumava je rozsáhlý a nabízí mnoho možností k prozkoumání. Před cestou se podívejte na mapu a zvolte si trasy, které vás zajímají nejvíce. Také nezapomeňte zkontrolovat počasí a otevírací dobu různých atrakcí.

 • Vyhněte se přeplněným obdobím:

  Pokud možno, navštivte park mimo hlavní turistickou sezónu. Budete mít více klidu a možná uvidíte více divokých zvířat.

 • Buďte připraveni na proměnlivé počasí:

  Počasí v Šumavě může být velmi proměnlivé, takže se ujistěte, že máte vhodné oblečení a vybavení pro všechny možné podmínky.

 • Mějte na paměti bezpečnost:

  Ať už jdete na pěší túru, jízdu na kole nebo vodáckou výpravu, vždy myslete na bezpečnost. Držte se označených cest, mějte dostatek vody a jídla a informujte někoho o své trase.

  Průvodce Národním Parkem Šumava: Tipy a Zajímavosti

Národní park Šumava je skutečně jedinečným místem, které nabízí nespočet možností pro dobrodružství a objevování. Ať už hledáte klid a pohodu v náruči přírody, nebo chcete prozkoumat historii a kulturu této oblasti, Šumava má pro každého něco.