Navštivte Prášilské jezero: Krásný klenot Šumavy

Prášilské jezero je největší a jedním z nejkrásnějších jezer v Národním parku Šumava. Se svým malebným okolím, fascinující historií a působivými přírodními scénami je ideální destinací pro všechny milovníky přírody, turistiku, historie a klidu.

Prášilské jezero: Nádherný klenot Šumavy

Autor:  CC BY 2.5, Odkaz

Taje Šumavského Jezera

Jednou z prvních věcí, které vás zaujmou na Prášilském jezeře, je jeho jedinečná přírodní krása. Jezero je ledovcového původu, vzniklé během poslední doby ledové, a obklopené hustými smíšenými lesy. Uprostřed jezera je ostrůvek, na který se dá dostat po lávce.

Tip: Doporučené levné pobyty na Šumavě a okolí: Nejlepší ubytování v Šumavě

Působivá Historie

Prášilské jezero má také zajímavou historii. Bylo pojmenováno po obci Prášily, která se nachází nedaleko. Název "Prášily" pochází z německého výrazu "praschütten", což znamená "místo, kde se vysypává popel". Historické záznamy ukazují, že oblast byla osídlena již v pravěku, což dodává místu zvláštní kouzlo.

Aktivity a Tip na Výlet

Při návštěvě Prášilského jezera se nudit rozhodně nebudete. Můžete se vydat na turistický výlet kolem jezera, jehož délka činí přibližně 3 km. Cesta vede lesem a poskytuje úchvatné výhledy na jezero a okolní krajinu. Také můžete navštívit blízkou rozhlednu Poledník nebo se projít po naučné stezce, která vás seznámí s místní faunou a flórou.

Navíc, pro milovníky vodních sportů je Prášilské jezero ideálním místem pro koupání v létě nebo bruslení v zimě.

Proč Navštívit Prášilské Jezero

Kromě jeho nádherné přírodní krásy, Prášilské jezero nabízí klid a pohodu, které jsou dnes tak vzácné. Je to místo, kde se můžete odpojit od shonu moderního světa a užít si jednoduché radosti přírody. Při procházce kolem jezera, poslechu zpěvu ptáků nebo pozorování hladiny jezera se můžete cítit jako v jiném světě.

Navštivte Prášilské jezero a objevte jeho četné poklady. Ať už hledáte aktivní dovolenou, klidný únik do přírody nebo jen chcete prozkoumat nádhernou krajinu, Prášilské jezero na vás čeká. Kdo jednou přijde, bude se chtít vrátit.