Navštivte zámek Schönbrunn: objevte historii, architekturu a zahrady Rakouska

Zámek Schönbrunn je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v Rakousku a s dobrým důvodem. Tento krásný barokní palác se nachází v západní části Vídně a nabízí mnoho historie, krásné architektury a úchvatné zahrady. Zde je několik důvodů, proč byste měli navštívit zámek Schönbrunn.

zámek Schönbrunn

  1. Historie

Schönbrunn byl kdysi letním palácem Habsburské dynastie, kteří vládli Rakousku a mnoha dalším zemím v Evropě. Zámek byl postaven v 18. století a v roce 1996 byl zapsán na seznam UNESCO jako součást světového dědictví. Procházka zámkem a jeho zahradami vám umožní nahlédnout do života a kultury této významné dynastie.

Tip: Doporučené pobyty ve Vídni a okolí: Nejlepší ubytování ve Vídni

  1. Architektura

Schönbrunn je barokní palác, který byl navržen italským architektem Johannem Bernhardem Fischerem von Erlachem. Hlavní část paláce má více než 1400 místností a návštěvníci se mohou projít několika z nich, včetně královských apartmánů, kaple, knihovny a divadla. Interiér je zdoben výzdobou, která byla vytvořena během několika století, a návštěva zámku vám umožní vidět ty nejkrásnější z nich.

  1. Zahrady

Schönbrunn má také nádherné zahrady, které jsou volně přístupné pro návštěvníky. Zahrady se rozprostírají na ploše více než 1,2 km² a zahrnují mnoho teras, fontán a soch. Nejznámější zahrady jsou Velká zahrada, Kaskádová zahrada a Labyrint, který je skvělým místem pro rodinné výlety.

  1. Akce a koncerty

Zámek Schönbrunn je také populárním místem pro mnoho kulturních akcí a koncertů. V létě se konají koncerty klasické hudby pod širým nebem v zahradách zámku, které přilákají návštěvníky z celého světa. Navíc se v zámku a jeho okolí často konají výstavy, divadelní představení a mnoho dalších kulturních akcí.

  1. Místo pro rodiny

Schönbrunn nabízí mnoho aktivit pro rodiny s dětmi. Kromě Labyrintu mohou děti navštívit také Tiergarten Schönbrunn, což je nejstarší zoo na světě, která se nachází na území zámku. Zahrada nabízí nejenom zvířata, ale také mnoho her a aktivit pro děti, včetně dětských hřišť a malých zvířat, se kterými se mohou děti seznámit. V zámku také najdete Muzeum dětských her, které ukazuje, jak se děti hrály v minulosti.

  1. Kavárny a restaurace

Schönbrunn má také mnoho kaváren a restaurací, kde si můžete odpočinout a ochutnat rakouskou kuchyni. Mezi nejpopulárnější patří Café Gloriette, která nabízí úchvatný výhled na Vídeň a okolní zahrady, a zahrada Café Restaurant, která se nachází přímo v zahradách zámku.

Výlet do Schönbrunnu je ideální pro každého, kdo má zájem o historii, architekturu, zahrady a kulturu Rakouska. Zámek nabízí mnoho aktivit pro rodiny s dětmi, ale také pro jednotlivce, kteří chtějí strávit den v krásném a inspirativním prostředí.

Vstupné do zámku Schönbrunn závisí na tom, jaké části zámku a zahrad chcete navštívit. Vstupenky můžete zakoupit na místě nebo předem online.

Parkování u Schönbrunnu

Parkování u zámku Schönbrunn je možné na několika místech, v závislosti na tom, jaký druh parkování preferujete.

Přímo u zámku je parkoviště s kapacitou 300 míst, kde můžete zaparkovat za poplatek. Ceny se pohybují od 3,90 € za první hodinu až po 38,90 € za celý den.

Další možností je parkování v blízkosti zámku na ulici. Tato možnost je zdarma, ale parkovací místa jsou omezena a mohou být rychle obsazena.

Pokud preferujete parkování na více dní, můžete využít parkovací garáže poblíž zámku. Jednou z možností je garáž Wien Meidling, která je vzdálena pouze 10 minut chůze od zámku Schönbrunn.