Objevte Baziliku Santa Maria della Salute v Benátkách: Klenot historie a architektury

Benátky, město na vodě, skýtá nespočet fascinujících míst, která stojí za návštěvu. Jedním z nejvýznamnějších architektonických skvostů je bezpochyby Bazilika Santa Maria della Salute. Tento impozantní kostel se nachází na břehu Velkého kanálu a je jedním z nejfotografovanějších míst v Benátkách. V tomto článku vás provedeme historií baziliky, jejími zajímavostmi a okolím, které byste při své návštěvě neměli vynechat. Navíc se dozvíte, jak najít levné ubytování v Benátkách a kde se můžete ubytovat za skvělé ceny.

Historie Baziliky Santa Maria della Salute

Historie Baziliky Santa Maria della Salute

Bazilika Santa Maria della Salute, známá také jako Bazilika Panny Marie Zdraví, byla postavena jako díkůvzdání za konec morové epidemie, která postihla Benátky v roce 1630. Stavba začala v roce 1631 a byla dokončena v roce 1687. Architekt Baldassare Longhena navrhl baziliku v barokním stylu, který je charakteristický svou bohatou výzdobou a dramatickými efekty.

Tip: Doporučené pobyty v Benátky a okolí: Nejlepší ubytování v Benátkách

Architektonické Zajímavosti

Bazilika je postavena na osmibokém půdorysu a její kupole dominuje panoramatu Benátek. Hlavní oltář je zdoben sochou Panny Marie s Ježíškem, která stojí na oltáři nad tělem Kristovým, čímž symbolizuje vděčnost za záchranu města před morem. Interiér baziliky je bohatě zdobený a zahrnuje díla významných umělců, jako je Tizian a Tintoretto.

Co Všechno Vidět v Okolí

Grand Canal a Most Rialto

Po návštěvě baziliky se vydejte na procházku podél Velkého kanálu (Grand Canal), který je hlavní dopravní tepnou města. Nejznámější most přes kanál, Most Rialto, je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších mostů v Benátkách. Nabízí úchvatné výhledy a skvělou atmosféru pro fotografie.

Gallerie dell'Accademia

Jen kousek od baziliky se nachází Gallerie dell'Accademia, jedno z nejvýznamnějších muzeí v Itálii. Muzeum hostí rozsáhlou sbírku benátského umění od 14. do 18. století, včetně mistrovských děl Tiziana, Veronese a Tintoretta.

Punta della Dogana

Punta della Dogana, bývalá celní budova, která se nachází na špičce trojúhelníkového poloostrova, je nyní přeměněna na moderní galerii umění. Tato budova nabízí nejen zajímavou výstavu, ale také nádherné výhledy na Benátky.

Jak Najít Levné Ubytování v Benátkách

Hledání levného ubytování v Benátkách může být náročné, ale s několika tipy a triky můžete najít skvělé nabídky. Doporučujeme využít online srovnávače cen a hledat mimo hlavní turistické sezóny. Navštivte animod.cz pro nejlepší nabídky hotelových poukazů, které vám umožní ušetřit na ubytování a užít si více zážitků v Benátkách.

Kde Je Levné Ubytování v Benátkách

Levné ubytování v Benátkách můžete najít například v čtvrtích Cannaregio nebo Dorsoduro, které nabízejí klidnější atmosféru a přitom jsou stále v dosahu hlavních atrakcí. Vyhýbejte se ubytování v blízkosti San Marco, které bývá dražší.

Další Památky v Benátkách, Které Musíte Vidět

Náměstí svatého Marka (Piazza San Marco)

Srdce Benátek, Piazza San Marco, je místem, které byste neměli vynechat. Zde najdete Baziliku svatého Marka a Dóžecí palác, dvě z nejdůležitějších historických budov ve městě.

Ponte dei Sospiri (Most vzdechů)

Tento ikonický most spojuje Dóžecí palác s vězením a je známý svou romantickou historií. Legenda praví, že zamilovaní, kteří se pod mostem políbí, zůstanou spolu navždy.

Proč Navštívit Benátky

Benátky nabízejí jedinečnou kombinaci historie, kultury a architektury, kterou nenajdete nikde jinde na světě. Procházky po úzkých uličkách, jízda gondolou po kanálech a návštěva historických památek vám přinese nezapomenutelné zážitky. Navíc díky nabídce hotelových poukazů na animod.cz můžete zažít Benátky bez starostí o svůj rozpočet.


Návštěva Benátek a Baziliky Santa Maria della Salute je zážitkem, který si nesmíte nechat ujít. Tento článek vám poskytl všechny potřebné informace a tipy pro vaši cestu. Těšíme se na vaši návštěvu a přejeme vám nezapomenutelný pobyt v tomto kouzelném městě!