Objevte kouzla Lisabonu: historie, kultura a krásné pláže

Romantické město Lisabon, hlavní město Portugalska, je jedním z nejkrásnějších a nejživějších měst Evropy. Jeho kouzlo spočívá v krásných historických stavbách, úžasných výhledech na oceán, vynikající gastronomii a bohaté kultuře.

Jedním z nejznámějších turistických cílů v Lisabonu je Belemská věž. Tato věž, postavená v 16. století, sloužila jako strážní věž a přístavní brána. Dnes je Belemská věž nejvýznamnější turistickou atrakcí v Lisabonu a patří k památkám zapsaným na seznamu světového dědictví UNESCO.

Belemská věž

Další nevynechatelnou památkou je klášter sv. Jeronýma (Mosteiro dos Jerónimos), který se nachází nedaleko od Belemské věže. Tento klášter byl postaven v 16. století a je výrazem manuelského stylu portugalské architektury. Uvnitř kláštera se nachází nádherné kaple a krypta, kde jsou pohřbeni mnozí významní Portugaleci, včetně slavného mořeplavce Vasco da Gamy.

Tip: Doporučené ubytování v romantických hotelích a okolí: Levné romantické pobyty


 klášter sv. Jeronýma Mosteiro dos Jerónimos

Pro milovníky umění je tu muzeum Gulbenkian, které se nachází v obrovském parku poblíž centra Lisabonu. Muzeum obsahuje rozsáhlou sbírku starožitností, evropského malířství a orientálního umění.

Další skvělou turistickou atrakcí je Tramvaj č. 28, která vede po úzkých ulicích starého města Lisabonu. Tato tramvaj projíždí přes nejkrásnější části města, včetně čtvrti Alfama, která je plná úzkých uliček, tradičních domů a skvělých restaurací.

Lsabon Tramvaj č. 28

Pro turisty, kteří chtějí ochutnat tradiční portugalskou kuchyni, je ideálním místem Mercado da Ribeira. Tento trh se nachází poblíž řeky Tejo a nabízí širokou škálu tradičních jídel, včetně čerstvého ovoce a zeleniny, ryb a mořských plodů, sýrů a vína.

A pokud si chcete vychutnat krásný výhled na město, vydejte se na vrchol kopce São Jorge, kde se nachází hrad Castelo de São Jorge. Z tohoto hradu si můžete užít nádherný panoramatický výhled na město a řeku Tejo. Na hradě se také nachází historické muzeum, kde se dozvíte více o historii Lisabonu a Portugalska.

São Jorge Lisabon

Pokud máte rádi pláže, nemůžete vynechat pobyt v Cascais, což je malebné přímořské městečko vzdálené asi 30 minut jízdy od Lisabonu. Zde se nachází několik krásných pláží s jemným pískem a tyrkysovými vodami Atlantského oceánu.

Cascais

Dalšími zajímavými místy v Lisabonu jsou například historická čtvrť Alfama, která se nachází na kopci nad řekou Tejo a je plná úzkých uliček a barevných domů. Nebo moderní čtvrť Parque das Nações, která byla postavena k Expo 98 a nabízí moderní architekturu, nákupní centra, parky a vodní atrakce.

Lisabon Alfama

V Lisabonu se také koná mnoho kulturních akcí a festivalů, jako je například Noční maraton Lisabonu, Festival de Fado nebo Lisabonský filmový festival. Proto si před plánováním své cesty zkontrolujte, zda v době vaší návštěvy probíhá nějaká zajímavá akce.

Celkově je Lisabon krásný a pestrý cíl pro turisty, kteří hledají kombinaci historie, kultury, umění, gastronomie a krásného pobřeží. Určitě stojí za to navštívit a prozkoumat všechny jeho kouzla.