Pergamonské muzeum v Berlíně: Skrytý klenot průzkumníka

Pokud jste někdy snili o cestování zpět v čase do antického světa, fascinující Pergamonské muzeum v Berlíně je vaše vstupenka do tohoto dávného světa. Muzeum je pokladem starověkých uměleckých děl a staveb, které přesahují hranice času a prostoru. Toto je místo, kde se historie dotýká současnosti a kde můžete cestovat světem bez opuštění města Berlína.

Pergamonské muzeum: Kulturní Šperk na Ostrovech Muzeí

Pergamonské muzeum: Kulturní Šperk na Ostrovech Muzeí

Pergamonské muzeum je součástí komplexu zvaného Ostrovy muzeí, což je UNESCO světové dědictví a jedno z nejvýznamnějších muzejních komplexů na světě. Pergamonské muzeum samo o sobě je jedno z nejnavštěvovanějších muzeí v Německu, a to díky své rozsáhlé sbírce starověkých relikvií.

Tip: Nejlepší ubytování v Berlíně a okolí: Dovolená v Německu pro dva

Zajímavosti Pergamonského muzea

Nenechte se zastrašit velikostí muzea, protože i když je rozsáhlé, každá jeho část má svůj vlastní jedinečný příběh a atmosféru. Muzeum je rozděleno do tří hlavních oddělení: Antické sbírky, Blízkovýchodní muzeum a Islámské umění.

1. Antické sbírky

Toto oddělení hostí úchvatný Pergamonský oltář, po kterém je muzeum pojmenováno. Tato monumentální stavba ze 2. století př. n. l. je zdobena rozsáhlým reliéfem, zobrazujícím boj mezi bohy a giganty, a poskytuje vzrušující pohled na řecké mýty a legendy.

2. Blízkovýchodní muzeum

Jste-li fascinováni starověkým Blízkým východem, toto je pro vás místo. Blízkovýchodní muzeum hostí nádherný Ištarovu bránu z Babylónu a procesní cestu, které byly vystavěny za vlády krále Nebukadnesara II. v 6. století př. n. l.

3. Islámské umění

Muzeum Islámského umění vám nabízí úžasný pohled na různé aspekty islámské kultury a umění, včetně nádherného Mschatta fasády, jednoho z nejstarších příkladů islámské architektury.

4. Speciální výstavy

Muzeum také hostí různé dočasné výstavy, které se zabývají různými tématy a obdobími v historii umění.

Tipy pro návštěvu Pergamonského muzea

  • Plánujte dopředu: Vzhledem k obrovské velikosti muzea a množství exponátů se doporučuje návštěvu plánovat dopředu. Ujistěte se, že máte dostatek času na prohlídku.

  • Zakupte vstupenky online: Aby se vám vyhnuly dlouhé fronty, zakupte si vstupenky online.

  • Prohlídky: Pro co nejlepší zážitek z návštěvy se zúčastněte průvodcovské prohlídky. Průvodci jsou velmi informovaní a budou vám moci odpovědět na všechny vaše otázky.

Závěrem

Návštěva Pergamonského muzea je fascinující cestou zpět v čase. Je to místo, kde se můžete ztratit mezi starověkými památkami a objevovat kultury, které formovaly naši civilizaci. Bez ohledu na to, zda jste vášnivý historik, milovník umění nebo jen zvědavý cestovatel, Pergamonské muzeum je místo, které byste neměli přehlédnout při návštěvě Berlína.