Plešivec Krušné hory sjezdovky, traily, stezka s rozhlednou

Plešivec je malebný vrch v Krušných horách, který se nachází v západních Čechách nedaleko města Abertamy. Oblast nabízí mnoho turistických a sportovních aktivit, které uspokojí milovníky přírody, turistiky a adrenalinu. V tomto článku se zaměříme na sjezdovky, traily a naučnou stezku s rozhlednou, které tuto oblast činí jedinečnou a atraktivní.

Sjezdovky

Skiareál Plešivec je oblíbeným cílem lyžařů a snowboardistů, kteří se sem sjíždějí za skvělými podmínkami a sjezdovkami různých obtížností. Skiareál nabízí celkem 12 sjezdovek s celkovou délkou více než 12 kilometrů, z nichž 5 je modrých, 6 červených a 1 černá. Pro začínající lyžaře je zde k dispozici dětský vlek a lyžařská škola.

Tip: Levné ubytování v Jizerkách a okolí: Nejlepší ubytování v Jizerkách

Traily

Plešivec a jeho okolí lákají milovníky horského kola a trailů, kteří si zde mohou užít mnoho značených tras různých obtížností. Trasy vedou přes nádherné lesy, louky a malebné vesničky, kde se můžete seznámit s místní kulturou a historií. V zimě je možné využít upravené běžecké trasy pro běžkaře.

Traily Plešivec Krušné hory

Naučná stezka s rozhlednou

Naučná stezka Plešivec je 6,5 km dlouhá a vede kolem vrchu Plešivec. Stezka začíná v Abertamech a nabízí celkem 8 zastavení s informačními panely, které seznamují návštěvníky s historií, přírodou a zajímavostmi oblasti. Mezi největší atrakce patří rozhledna na vrcholu Plešivce, která poskytuje úchvatný výhled na Krušné hory, přilehlé kotliny a za dobré viditelnosti i na šumavské hřbety.

Naučná stezka Plešivec Krušné hory

Na vrcholu Plešivce je také možné navštívit horskou chatu, kde si můžete odpočinout a zregenerovat síly při občerstvení. V okolí se nachází i několik dalších turistických tras, které vás zavedou k dalším zajímavostem Krušných hor, jako jsou historické doly, přírodní rezervace a malebná jezera.

Rozhledna na Plešivci

Rozhledna na vrcholu Plešivce je dřevěná konstrukce, která se pyšní výškou 15 metrů. Je přístupná po celý rok a nabízí panoramatický pohled na okolní krajinu, který stojí za námahu vystoupat na vrchol. Rozhledna je otevřena pro veřejnost zdarma, ale můžete přispět dobrovolným vstupným na údržbu a provoz.

Okolní atrakce

Kromě sjezdovek, trailů a naučné stezky s rozhlednou nabízí Plešivec a jeho okolí mnoho dalších aktivit a atrakcí. V Abertamech je možné navštívit místní muzeum, které se zaměřuje na historii těžby a zpracování rud v Krušných horách. V blízkosti se také nachází Boží Dar, který je nejvýše položeným městem v České republice a nabízí další turistické a sportovní možnosti.

Závěrem

Plešivec v Krušných horách je skvělým místem pro milovníky přírody, turistiky a adrenalinových sportů. Sjezdovky, traily a naučná stezka s rozhlednou jsou jen některými z mnoha atrakcí, které tuto oblast činí atraktivním cílem pro návštěvníky. Navštivte Plešivec a okolí a užijte si nezapomenutelný zážitek v srdci Krušných hor.