Proč navštívit Lom Velká Amerika: Co stojí za návštěvu a skryté zákoutí

Lom Velká Amerika je jedním z nejkrásnějších a nejfascinujících míst v České republice. Nachází se nedaleko obce Mořina, jen pár kilometrů od hranic Prahy. Lom Velká Amerika, někdy nazývaný také jako "Český Grand Canyon", je tvořen vápencovým kamenolomem a láká turisty svou neuvěřitelnou krásou a jedinečnými přírodními úkazy. V tomto článku se podíváme na hlavní důvody, proč byste měli navštívit Lom Velká Amerika, co stojí za návštěvu a jaká skrytá zákoutí můžete objevit.

Navštivte Lom Velká Amerika: skvost ČR

 1. Úchvatná příroda a panoramatické výhledy:

  Lom Velká Amerika se vyznačuje dechberoucími scenériemi a panoramatickými výhledy na okolní krajinu. Při procházce po okraji lomu můžete obdivovat překrásné výhledy na téměř 60 metrů hluboké jezero s tyrkysově modrou vodou. Okolní lesy a skalní útvary dotvářejí malebný ráz krajiny.

  Tip: Doporučené levné ubytování v Praze a okolí: Nejlepší ubytování v Praze a středních Čechách

 2. Turistické trasy a cyklostezky:

  Lom Velká Amerika nabízí širokou škálu turistických tras a cyklostezek, které vedou kolem lomu a skrz okolní přírodu. Tyto trasy jsou vhodné pro turisty různých kondičních úrovní a umožňují objevovat krásy tohoto místa. Navíc, turistické trasy často spojují Velkou Ameriku s dalšími nedalekými lomy, jako jsou Malá Amerika, Mexiko nebo Ejpovice.

 3. Možnosti koupání a potápění:

  Lom Velká Amerika je oblíbeným místem pro koupání a potápění. Tyrkysová voda lomu je průzračná a v létě dosahuje příjemných teplot. Kromě toho se zde vyskytují i zvláštní druhy ryb a rostlin, což z něj činí ideální místo pro potápěčské výpravy.

 4. Skryté zákoutí a historie:

  Lom Velká Amerika má také svá skrytá zákoutí a zajímavou historii. Kamenolom byl založen v 19. století a během druhé světové války sloužil jako pracovní tábor. Po válce byl lom opuštěn, ale později se stal oblíbeným místem pro filmaře a fotografy. Některé z filmových scén, jako například ve filmu "Želary", byly natáčeny právě zde. Při návštěvě Lomu Velká Amerika můžete objevovat tato tajemná místa a dozvědět se více o jeho bohaté historii.

 1. Lom Velká Amerika jako místo odpočinku a relaxace:

  Kromě své nádhery a aktivit, které nabízí, je Lom Velká Amerika také ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Přírodní prostředí, ticho a klid kolem lomu přispívají k pocitu uvolnění a pohody. Ať už si zde chcete jen odpočinout na břehu jezera nebo si užít piknik s rodinou či přáteli, Lom Velká Amerika je skvělou volbou.

 2. Snadná dostupnost z Prahy:

  Jednou z výhod návštěvy Lomu Velká Amerika je jeho snadná dostupnost z Prahy. Nachází se pouhých 30 kilometrů jihozápadně od hlavního města, což z něj činí ideální jednodenní výlet. Můžete se sem snadno dostat autem nebo veřejnou dopravou, což zahrnuje vlak a autobus.

  Lom Velká Amerika

Závěrem

Lom Velká Amerika je nádherné místo, které stojí za návštěvu. Jeho úchvatná příroda, turistické trasy, možnosti koupání a potápění, skrytá zákoutí a historie, relaxační prostředí a snadná dostupnost z Prahy z něj činí ideální destinaci pro všechny, kteří hledají nezapomenutelný zážitek. Při návštěvě Lomu Velká Amerika se připravte na fascinující objevování krás České republiky a jeho jedinečného přírodního bohatství.