Prozkoumejte skryté klenoty Kodaně

O soše malé mořské víly a zábavním parku Tivoli se tu rozepisovat nebudeme. Naopak vám představíme místa, která nenajdete v každém průvodci a cestopisu z Kodaně. Pro náročnější jsme vytipovali také sportovní aktivitu tolik typickou pro místní lidi. 

Prohlídka města z kajaku

1. Prohlídka města z kajaku

 Vydejte se na prohlídku města trochu jinak. Půjčte si kajak a probádejte město protkané vodními kanály po svém. S kajakem to ještě moc neumíte? Nevadí, zkušení instruktoři vám poradí a ukáží vám své oblíbené části Kodaně, které třeba nejsou tak známé. Opravdu krásné jsou projížďky ve večerních hodinách, kdy jsou domy kolem kanálů osvícené. Pokud se na vodu vydáte ve více lidech, můžete se s nasvícenými přilbami a kajaky sami stát pěknou a hojně focenou atrakcí. Prohlídky z kajaku vybírejte na kayakrepublic.dk/en/.

Tip: Doporučené ubytování v Kodani: Hotel v Kodani pro rodiny s dětmi

Distrikt Kødbyen

2. Distrikt Kødbyen

 Vydejte se do čtvrti Vesterbro a hledejte Halmtorvet, dlážděné náměstí s obchody a kavárnami. Hned vedle je alternativní výstavní centrum Øksnehallen a distrikt Kødbyen, jehož název odkazuje k masnám. Kdysi to bylo místo se spoustou řezníků, dnes však patří mezi nejvíc trendy oblasti, kam můžete v Kodani vyrazit na skvělé jídlo. V létě nezapomeňte navštívit trh s potravinami Kødbyens Mad & Marked, který o každém víkendu nabízí místní produkty na více než 70 stáncích. Díky množství skvělých restaurací, barů a klubů, je distrikt perfektní, pokud chcete zažít pravý noční život v Kodani

Hřbitov slavných Assistens Kirkegård

3. Hřbitov slavných Assistens Kirkegård

 Kodaň je neoddělitelně spojena s mnoha známými Dány, ale s žádným tak moc, jako s Hansem Christianem Andersenem. Navštivte místo jeho odpočinku na hřbitově Assistens v Nørrebro. Není jediným slavným Dánem, který je zde pohřbený. Mezi více než 300 tisíci hroby můžete také najít spisovatele Hanse Scherfiga, filosofa Sørena Kierkegaarda a držitele Nobelovy ceny za fyziku Nielse Bohra.

Úžasné prostředí a prohlídky s průvodcem v angličtině z místa dělají nutnost, kterou prostě musíte vidět na vlastní oči. Obzvláště, pokud chcete objevit významné kulturní dědictví Kodaně.

Jezero v Christiánii

4. Jezero v Christiánii

 Christiánie patří k jedněm z největších turistických atrakcí v Kodani. Bohužel, mnoho návštěvníků se omezí pouze na velmi malou část Svobodného Města – Pusher Street. Jenže v Christiánii je toho k vidění mnohem více. Projděte se o kus dále a uvidíte domky a lidi, kteří zde opravdu žijí.

O pár set metrů dál už uvidíte jezero, které vám dá úplně jiný pohled na Svobodné Město. Lidé zde v létě plavou, hrají na kytary, veslují a odpočívají. V zimě zůstávají schovaní uvnitř svých kreativních vlastnoručně postavených domovů nebo chodí na procházky.

Po prozkoumání areálu se odměňte šálkem horké čokolády, čaje nebo kávy v Månefiskeren café a zahrajte si jednu z jejich deskových her

Papírový ostrov

5. Papírový ostrov

 Papírový ostrov, dříve známé úložiště novin, se stal populárním díky projektu Reffen, který místo oživuje akcemi spojenými s dobrým jídlem, uměním, designem a kulturou. Na ostrově je více než 40 stánků prodávajících vše od suši a vegan jídla až po burgery a pizzu.

Stavte se ráno na kávu, nebo zajděte na večerní koktejly. Chcete spojit gurmánský zážitek s uměleckým? Umělecká galerie Copenhagen Contemporary, která je hned vedle, je ideálním místem dánské kulturní zážitky.

Kodaň trochu jinak

Ať už se rozhodnete spojit prohlídku města se sportovní aktivitou v podobě jízdy na kajaku, nebo si raději vychutnáte sushi na Papírovém ostrově, zažijete Kodaň tak, jak by se za to nestyděli ani Dánové.

Mapa