Salzburg: Objevte kouzlo této rakouské kulturní metropole!

Salzburg: Objevte kouzlo této rakouské kulturní metropole a tipy pro nezapomenutelnou dovolenou plnou zážitků!

Salzburg je jedno z nejkrásnějších měst Rakouska a nabízí mnoho kulturních a historických památek, jako je například zámek Mirabell, pevnost Hohensalzburg nebo katedrála Salzburger Dom. Město je také známé svými festivaly, jako je Salzburger Festspiele, které přitahují návštěvníky z celého světa.

Pokud se chystáte na dovolenou do Salzburgu, můžete využít následující tipy:
 1. Procházka historickým centrem města: Salzburg je plný krásných budov a památek, které stojí za to vidět. Vydejte se na procházku starým městem a navštivte náměstí Residenzplatz, Mozartplatz nebo Kapitelplatz.

  Tip: Levné ubytování v Salzburgu a okolí: Nejlepší ubytování v Salzburgu


  Salzburg centrum

 2. Navštivte Muzeum Mozarta: Pokud máte rádi hudbu, neměli byste minout toto muzeum. Najdete zde mnoho zajímavých exponátů a interaktivních výstav, které vám přiblíží život a dílo slavného skladatele.

  Muzeum Mozarta Salzburg

 3. Prohlídka pevnosti Hohensalzburg: Pevnost je dominantou města a nabízí nádherný výhled na Salzburg a okolní krajinu. Můžete se tam dostat lanovkou nebo vyšlápnout pěšky.

  Hohensalzburg

 4. Ochutnejte tradiční rakouské jídlo: Salzburg nabízí mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční rakouské speciality, jako je například Wiener Schnitzel, Tafelspitz nebo Sachertorte.

  Wiener Schnitzel

 5. Projděte se po břehu řeky Salzach: Pokud si chcete odpočinout a užít si krásné výhledy, vydejte se na procházku po břehu řeky Salzach. Najdete zde mnoho parků, zahrádek a kaváren.

  Salzburg řeka

Salzburg je skvělou destinací pro milovníky kultury, historie a gastronomie. Ať už se chystáte na krátkou dovolenou nebo delší pobyt, určitě si zde užijete nezapomenutelné zážitky. Nezapomeňte taky navštívit zologickou zahradu Salzbug.