Skiareály Trentino: Raj pro lyžaře a snowboardisty

Trentino, jedno z nejkrásnějších a nejoblíbenějších míst pro zimní dovolenou v Itálii, láká každoročně tisíce turistů svými malebnými horskými scenériemi a prvotřídními lyžařskými středisky. Tento region, který se nachází v severní části Itálie, je obklopen nádhernými Dolomity a nabízí širokou škálu lyžařských a snowboardových možností pro všechny úrovně dovedností.


 1. Madonna di Campiglio

Jedno z nejprestižnějších a nejznámějších lyžařských středisek v Itálii, Madonna di Campiglio, se nachází v srdci Dolomit. Toto lyžařské středisko nabízí 150 km sjezdovek a 60 moderních lanovek a vleků, které slouží lyžařům a snowboardistům všech úrovní. Navíc se zde nachází i snowpark, který nabízí různé překážky a skoky pro snowboardisty.

Tip: Doporučené ubytování v Skiareály Trentino a okolí: Nejlepší ubytování v Skiareály Trentino


Madonna di Campiglio

 1. Val di Fassa

Val di Fassa je oblíbené lyžařské středisko, které se rozprostírá v údolí mezi malebnými horskými vrcholy Dolomit. S více než 200 km sjezdovek, které jsou propojeny systémem moderních lanovek, je Val di Fassa ideálním místem pro rodinnou dovolenou i pro náročné lyžaře. Navíc je Val di Fassa součástí největšího lyžařského areálu v Dolomitech, Dolomiti Superski, který zahrnuje celkem 1 200 km sjezdovek.

Val di Fassa

 1. San Martino di Castrozza

San Martino di Castrozza je malebné horské městečko obklopené nádhernými vrcholy Dolomit. Lyžařské středisko zde nabízí 60 km sjezdovek a 23 vleků, které uspokojí lyžaře a snowboardisty všech úrovní. San Martino di Castrozza je také známé svým snowparkem, který je považován za jeden z nejlepších v Itálii.

 1. Folgaria

Folgaria je další populární destinace v Trentinu, která se nachází v blízkosti Rovereta. Toto středisko nabízí 104 km sjezdovek a 31 vleků, které poskytují pestrý výběr terénů pro lyžaře a snowboardisty. 

 1. Paganella

Lyžařské středisko Paganella se nachází nedaleko města Andalo a je obklopeno nádherným horským masivem Brenta. S 50 km sjezdovek a 17 vleky je Paganella ideálním místem pro rodiny s dětmi a lyžaře začátečníky, ale také pro pokročilé lyžaře. Středisko je známé svým rodinným přístupem a kvalitními lyžařskými školami.

 1. Val di Sole

Val di Sole je další úchvatná lyžařská oblast v Trentinu, která nabízí 100 km sjezdovek a 36 vleků. Lyžařská střediska Pejo, Marilleva, Folgarida a Passo del Tonale tvoří Val di Sole a společně poskytují velký výběr sjezdovek pro lyžaře a snowboardisty všech úrovní. Val di Sole je také součástí Dolomiti Superski, což zajišťuje přístup k mnoha dalším sjezdovkám v oblasti.

Val di Sol

 1. Monte Bondone

Monte Bondone, také známý jako "Horská perla Trentina", je oblíbené středisko pro rodiny a začátečníky. Nachází se jen několik kilometrů od města Trento a nabízí 20 km sjezdovek a 6 vleků. Monte Bondone je ideální destinace pro ty, kteří chtějí lyžovat v klidném a malebném prostředí a zároveň využít blízkosti města Trento s jeho bohatou kulturou a historií.

 1. Alpe Cimbra

Alpe Cimbra, která zahrnuje oblasti Folgaria, Lavarone a Luserna, je jedním z největších lyžařských středisek v Trentinu. S více než 100 km sjezdovek a 32 vleky je Alpe Cimbra ideální destinace pro lyžaře všech úrovní a zároveň nabízí i řadu dalších zimních aktivit jako běžecké lyžování, snowshoeing a sáňkování.

 1. Fai della Paganella

Fai della Paganella je malé, ale kouzelné lyžařské středisko, které se nachází v blízkosti střediska Paganella. S 10 km sjezdovek a 4 vleky je ideálním místem pro rodiny s dětmi a začátečníky, kteří si chtějí užít klidnou a přátelskou atmosféru. Fai della Paganella je také známé svými běžeckými tratěmi a panoramatickými výhledy na Brenta Dolomity.

 1. Latemar Ski Center

Latemar Ski Center se rozprostírá mezi dvěma regiony, Trentino a Alto Adige, a nabízí 48 km sjezdovek a 18 vleků. Toto středisko se nachází v blízkosti známého lyžařského střediska Val di Fiemme a je součástí skiareálu Dolomiti Superski. Latemar Ski Center je ideálním místem pro rodiny, začátečníky i pokročilé lyžaře díky širokému výběru sjezdovek a aktivit.

 1. Passo Rolle

Passo Rolle je malebné lyžařské středisko, které se nachází ve výšce 1 984 metrů nad mořem v blízkosti San Martino di Castrozza. Nabízí 16 km sjezdovek a 6 vleků, které jsou vhodné pro lyžaře všech úrovní. Kromě lyžování se můžete těšit na nádherné výhledy na Dolomity a celou řadu zimních aktivit, jako jsou procházky na sněžnicích, běžecké lyžování a sáňkovní.

Trentino je nádherný region, který nabízí širokou škálu lyžařských a snowboardových možností pro všechny věkové skupiny a úrovně dovedností. Jeho malebné horské scenérie, prvotřídní lyžařská střediska a bohatá kultura a historie představují ideální kombinaci pro nezapomenutelnou zimní dovolenou. Takže neváhejte a objevte kouzlo skiareálů Trentino pro sebe. Ať už jste začátečník nebo zkušený lyžař, jistě si zamilujete rozmanitost a atmosféru, kterou tato oblast nabízí. Kromě lyžování a snowboardingu se můžete těšit na další zimní aktivity, jako jsou procházky na sněžnicích, sáňkování, běžecké lyžování nebo ledové lezení.