Starý přístav Nyhavn Kodaň: Zajímavosti a tipy pro turisty

Nyhavn, jedno z nejmalebnějších a nejživějších míst v Kodani, je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů ve městě. Tento starý přístav se rozkládá v srdci dánské metropole a nabízí návštěvníkům barevné fasády, historické lodě a širokou škálu restaurací, barů a kaváren. Připravili jsme pro vás několik zajímavostí a tipů, jak si užít váš pobyt v Nyhavnu naplno.

Nádherný Nyhavn: Turistický ráj v Kodani

  1. Procházka podél kanálu Nyhavn

Procházka podél kanálu v Nyhavnu je jedním z nejlepších způsobů, jak se seznámit s tímto malebným místem. Užijte si atmosféru starého přístavu, obdivujte barevné domy a pozorujte lodě kotvené podél nábřeží. Jedná se o ideální místo pro fotografy, kteří mohou zachytit jedinečné snímky historického prostředí.

Tip: Doporučené ubytování v Dánsku a okolí: Nejlepší ubytování v Dánsku

  1. Návštěva domu Hanse Christiana Andersena

Pro milovníky literatury je Nyhavn domovem jednoho z nejvýznamnějších dánských spisovatelů, Hanse Christiana Andersena. Andersen žil v Nyhavnu ve třech různých domech (č. 20, 67 a 18). Dům č. 20, kde Andersen napsal některé ze svých nejslavnějších pohádek, je dnes památkou a turistickou atrakcí.

  1. Plavba lodí po kanálech

Nechte se unést na prohlídkové plavbě lodí po kanálech a objevte krásy Kodaně z vody. Během plavby uvidíte nejen Nyhavn, ale také další slavné památky, jako je Amalienborg, Christianshavn a Opera. Plavby po kanálech trvají zhruba hodinu a nabízí průvodce, kteří vám poskytnou informace o historii a zajímavostech města.

  1. Relaxace v kavárnách a restauracích

Nyhavn je známý svými kavárnami, bary a restauracemi, které nabízejí širokou škálu pokrmů a nápojů. Od tradiční dánské kuchyně po mezinárodní speciality, najdete zde něco pro každého gurmána. Navštivte některou z místních kaváren a ochutnejte tradiční dánské pochoutky, jako jsou smørrebrød, frikadeller nebo wienerbrød. Nezapomeňte se také zastavit v některém z barů a ochutnat místní pivo nebo oblíbený dánský likér, akvavit.

  1. Kulturní akce a festivaly

Nyhavn pravidelně hostí různé kulturní akce a festivaly, které přitahují návštěvníky z celého světa. Během letních měsíců se zde koná řada hudebních a filmových festivalů, které nabízejí zábavu pro všechny věkové kategorie. V zimě se na nábřeží rozsvítí tisíce světýlek, které dodávají místu kouzelnou atmosféru a vánoční trhy nabízejí možnost nakoupit dárky a ochutnat vánoční speciality.

  1. Přístupnost a doprava

Nyhavn je snadno přístupný pěšky, metrem nebo autobusem ze všech částí Kodaně. Nejbližší stanice metra je Kongens Nytorv, odkud je to jen několik minut chůze k přístavu. Dále je možné využít autobusových linek, které zastavují v blízkosti Nyhavnu. Pro ty, kteří chtějí objevovat okolí na kole, je Kodaň ideální destinací, neboť město je známé svými vynikajícími cyklistickými stezkami a půjčovnami kol.

Objevte kouzlo Nyhavnu v Kodani s tímto průvodcem.

Závěrem

Starý přístav Nyhavn je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejživějších míst v Kodani, které stojí za návštěvu. Ať už si zde vychutnáte procházku podél kanálu, navštívíte dům Hanse Christiana Andersena, nebo si jen vychutnáte skleničku piva v místním baru, Nyhavn nabízí nezapomenutelné zážitky pro každého návštěvníka.

Pobyty v okolí1