Tajemství a zajímavosti Trojského zámku v Praze: 5 tipů, které si nesmíte nechat ujít

Trojský zámek, který se tyčí nad Prahou, je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst ve městě. Tento barokní architektonický skvost, který se nachází v klidné části Prahy, se pyšní bohatou historií a mnoha tajemstvími. Ve svých komnatách a zahradách skrývá nespočet příběhů, které čekají na své objevení. V tomto článku se podíváme na pět nejzajímavějších tipů, které byste si při návštěvě Trojského zámku neměli nechat ujít.

Objevte 5 tipů pro návštěvu Trojského zámku v Praze

  1. Historie Trojského zámku

Trojský zámek byl postaven v letech 1679–1691 podle návrhu francouzského architekta Jeana Baptisty Matheye, který jej navrhl pro hraběte Václava Vojtěcha ze Šternberka. Původně sloužil jako letní rezidence šlechtické rodiny a byl později přestavěn v 18. století. Trojský zámek je dnes jedním z nejvýznamnějších památek barokního umění v České republice a je zapsán na seznamu národních kulturních památek.

Tip: Doporučené ubytování v Praze a okolí: Nejlepší ubytování v centru Prahy

  1. Nádherné zahrady a zámecký park

Trojský zámek je obklopen nádhernými zahradami, které tvoří jedinečný celek s budovou zámku. Zahradu navrhl slavný zahradní architekt Jiří František Pacák ve francouzském stylu. Zahrada je rozdělena na několik částí, včetně terasovitých zahrad, ovocných sadů a okrasných záhonů. V zámeckém parku najdete také romantický skleník, kde můžete obdivovat exotické rostliny a květiny.

  1. Návštěva zámecké galerie

Trojský zámek je sídlem Galerie hlavního města Prahy, která zde vystavuje svou sbírku českého a evropského umění od středověku do 19. století. V zámeckých komnatách můžete obdivovat díla slavných mistrů, jako jsou Peter Paul Rubens, Rembrandt van Rijn, Albrecht Dürer nebo Jan Kupecký. Galerie také pořádá pravidelně dočasné výstavy, které se zaměřují na různá témata a umělecké směry. Při návštěvě galerie si nenechte ujít prohlídku zámeckých interiérů, kde můžete obdivovat fresky, sochy, nástěnné malby a další umělecká díla.

  1. Tajemná freska s alchymistickými symboly

Jedním z nejzajímavějších uměleckých děl v Trojském zámku je freska s alchymistickými symboly, která zdobí strop jedné z komnat. Freska zobrazuje slunce a měsíc, obklopené alchymistickými symboly, které mají prý skrýt tajemství přeměny kovů. Předpokládá se, že freska byla vytvořena na přání hraběte ze Šternberka, který měl zájem o okultní vědy a alchymii. Při prohlídce zámku se zastavte u této fresky a pokuste se odhalit její tajemství.

  1. Piknik v zámeckém parku

Po prohlídce zámku a jeho zahrad si dopřejte chvíli odpočinku a užijte si piknik v zámeckém parku. V parku najdete několik pěkných míst, kde si můžete rozložit piknikovou deku a užít si klidné prostředí. Nezapomeňte si přibalit lahodné jídlo a nápoje – ideálně nějaké tradiční české pochoutky, jako jsou chlebíčky, nakládaný hermelín nebo medovníky.

Piknik v zámeckém parku

Trojský zámek je jedním z těch míst v Praze, která stojí za návštěvu, ať už jste milovníkem historie, umění nebo přírody. Zámek a jeho zahrady nabízí nejen krásný výhled na Prahu, ale také jedinečnou atmosféru a mnoho tajemství čekajících na objevení. Při návštěvě Prahy si tedy nenechte ujít tento barokní skvost a jeho okouzlující zahrady.

 

 

Trojský zámek v Praze je skvělou destinací pro milovníky historie, umění a přírody. S našimi pěti tipy pro návštěvníky budete mít možnost zažít nejen krásu zámku a jeho zahrad, ale také se ponořit do bohaté historie a tajemství, které zde čekají na své objevení. Nezapomeňte si udělat čas na piknik v zámeckém parku a sdílet své zážitky s ostatními cestovateli. Přejeme vám nezapomenutelný zážitek při objevování Trojského zámku v srdci Prahy.