Tipy na výlet Lipno nad Vltavou | 10 nejzajímavějších míst a v okolí

Lipno nad Vltavou

Lipno nad Vltavou je skvělé místo pro aktivní dovolenou i pro krátký výlet. Nabízí mnoho aktivit pro celou rodinu, od lyžování a snowboardingu v zimě až po vodní sporty a cykloturistiku v létě. Lipno je tedy ideálním místem pro všechny, kteří hledají krásnou přírodu, zábavu a adrenalinové zážitky.

Tip: Doporučené ubytování na Šumavě a okolí: Nejlepší ubytování v jížních Čechách

Vodní sporty

Lipno nad Vltavou je ideálním místem pro vodní sporty, jako je windsurfing, kitesurfing, vodní lyžování, wakeboarding a plachtění na lodi nebo kajaku. Přehrada nabízí ideální podmínky pro tyto sporty, s čistou vodou a silným větrem, který poskytuje dostatečnou rychlost pro plachtění a surfování. K dispozici jsou také půjčovny lodí a jachet, kde si můžete pronajmout potřebné vybavení.

windsurfing Lipno nad Vltavou

Turistika

Přehrada je obklopena krásnou přírodou, což z této oblastí dělá ideální místo pro turistiku. V okolí přehrady naleznete mnoho tras pro pěší turistiku, které nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu. Mezi nejpopulárnější turistické trasy v okolí patří Lipenská naučná stezka, Šumavský křižovatka a cyklostezka, která vede kolem celé přehrady.

Cykloturistika

Lipno nad Vltavou je také oblíbené místo pro cyklisty, kteří sem přijíždějí kvůli mnoha cyklostezkám a značeným trasám. Jsou vhodné pro cyklisty všech úrovní, od začátečníků, až po profesionální jezdce. Nedaleko se nachází také Bikepark Lipno, který nabízí několik sjezdových tratí pro horská kola.

cykloturistika Lipno nad Vltavou

Lanový park

Lipno nad Vltavou se může pochlubit takélanovým parkem, který je ideální pro rodiny s dětmi. Tento park nabízí několik druhů tras, které zlepší vaše dovednosti a zároveň přinesou zábavu.

Skiareál

V zimě se Lipno promění v populární středisko pro lyžování, snowboarding a běžkování. Skiareál nabízí sjezdovky pro začátečníky i pokročilé lyžaře, snowpark, dětský park a sjezdovky pro běžkaře. K dispozici jsou také lyžařské školy, kde si můžete pronajmout vybavení a naučit se lyžovat od profesionálů.

Skiareál Lipno

Aquaworld Lipno

Aquaworld Lipno je moderní aquapark, který se nachází přímo na břehu přehrady Lipno. Tento aquapark nabízí mnoho bazénů, skluzavek a vodních atrakcí pro děti i dospělé. Kromě toho nabízí také saunový svět a wellness centrum, kde si můžete užít relaxaci a regeneraci po celodenním sportování.

Adrenalinové aktivity

Pro milovníky adrenalinových zážitků je v okolí Lipna nabízeno mnoho aktivit. Mezi nejpopulárnější patří bobová dráha, která nabízí pěkné výhledy na okolí. Další adrenalinovou aktivitou je lanový park nebo Stezka v korunách stromů, která poskytuje zábavu a adrenalinový zážitek pro celou rodinu.

Stezka korunami stromů Lipno

Kulturní akce

Na Lipně se po celý rok koná také mnoho kulturních akcí. Mezi nejvýznamnější patří například Lipenské slavnosti, které se konají každoročně v červenci a nabízejí různé kulturní programy, koncerty a tradiční lidové řemesla. Další významnou kulturní akcí je například Advent na Lipně, který je spojen s tradičními vánočními trhy a nabízí mnoho zábavy pro celou rodinu.

Přírodní krásy

Lipno se nachází v srdci Šumavy a v jeho okolí se nachází mnoho krásných přírodních lokalit, které stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří například Národní park Šumava, který je ideální pro turistiku, cykloturistiku, vodáctví a mnoho dalších aktivit. Další zajímavé přírodní krásy v okolí Lipna jsou například horská jezera Černé a Plešné jezero, která nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Přírodní krásy LIpno


Mezi nejznámější města v okolí patří Český Krumlov, které je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí mnoho historických památek, krásnou architekturu a romantické uličky. Dalším zajímavým místem k návštěvě je hrad Rožmberk, který se nachází nad řekou Vltavou a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Lipno nabízí mnoho aktivit a zážitků pro návštěvníky všech věkových kategorií. Pokud hledáte místo pro aktivní dovolenou nebo jen na krátký výlet, Lipno nad Vltavou je ideální volbou.