Užijte si Prahu se vším všudy

Historické centrum Prahy

Praha je město s neopakovatelnou atmosférou a jedno z nejkrásnějších měst na světě. Její historické centrum s Pražským hradem, Karlovým mostem, množstvím kostelů, paláců a zahrad je zapsáno do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.  Projděte se po Královské cestě, nejznámější pražské turistické trase vedoucí z centra města až k Pražskému hradu. Udělejte si zastávku na Staroměstském náměstí s Týnským chrámem a u proslulého orloje si v každou celou hodinu nenechejte ujít show s apoštoly, kostlivcem a kokrhajícím kohoutem. Přes slavný Karlův most pokračujte a kolem Kampy na Malou Stranu a Nerudova ulice vás přivede až k Pražskému hradu.   

Historické centrum Prahy

Tip: Doporučené ubytování v centru Prahy a okolí: Nejlepší ubytování v Praze

Žižkovská televizní věž

Žižkovský vysílač je významnou pražskou dominantou a nejvyšší pražskou stavbou. Observatoř Tower Park Praha se nachází v úctyhodné výšce 93 metrů a nabízí jako jediná vyhlídková plošina v Praze 360° pohled na metropoli. Výhledem se můžete kochat ve dne i v noci, protože observatoř je otevřená až do půlnoci. O něco níže se nachází restaurace Oblaca, která představuje unikátní kombinaci moderní kuchyně s nádherným výhledem na metropoli. Nepřehlédnutelná jsou i obří mimina od známého výtvarníka Davida Černého lezoucí po fasádě věže nahoru a dolů. Zábava na vás čeká i pod věží, kde se nachází zahradní restaurace Miminoo Garden, minigolfové hřiště a krásně udržovaný park.

Žižkovská televizní věž

Království železnic

Království železnic na Smíchově je opravdovým rájem pro všechny, kteří mají rádi vlaky a vše, co je spojené s železnicí. Můžete zde obdivovat rozsáhlé modely železnic, které jsou propracované do nejmenších detailů. Po železnici se prohání automaticky ovládané vláčky, kterým na přejezdech dávají přednost autíčka. Kromě toho si zde můžete prohlídnout modely významných staveb a míst České republiky, obří model Prahy, produkci Igráčka, Panenky našich babiček, dřevěné vláčky Woody a zažijete unikátní atmosféru střídání dne a noci.

Království železnic

Pražská Zoo

4. nejlepší zoologická zahrada na světě láká k návštěvě a procházkám na čerstvém vzduchu po celý rok. Děti vždy jako první běží ke gorilám a dalším opicím. Velmi oblíbená jsou ale i pavilony Indonéská džungle, Údolí slonů nebo Africký dům. Zoo Praha pravidelně zve na komentované krmení a setkání se zvířaty, kde se návštěvníci dozví zajímavosti a střípky z života oblíbených zvířat. S dětmi rozhodně musíte navštívit dětskou zoo a  různá hřiště, z nichž největší a nejpůsobivější je Rezervace Bororo s motivy indiánské amazonské vesnice.

Pražská Zoo

Relaxace ve wellness s výhledem na Prahu

Pobyt v Praze si můžete zpříjemnit návštěvou některého z mnoha wellness center nebo bazénů. Výhodou samozřejmě je, pokud wellness služby nabízí přímo váš hotel. Pokud však toužíte po nekonečných vodních radovánkách, nesmíte si nechat ujít návštěvu aquaparku v Čestlicích, který nabízí úžasný vodní svět, sauny, nádherné SPA a moderní fitness. 

Relaxace ve wellness s výhledem na Prahu

Národní zemědělské muzeum

Toto moderní muzeum před pár lety prošlo rozsáhlou rekonstrukcí, díky které jsou nyní její expozice interaktivní. Např. v expozici Jede traktor si mohou návštěvníci některé vystavené kusy vyzkoušet a nechat se na nich vyfotit a pro nejmladší děti jsou připraveny k projetí dětské šlapací traktůrky. V Laboratoři ticha jsou kromě živých rostlin a futuristických květníků součástí také interaktivní kamery, projekční plochy, mikrofony, automatizované systémy na zavlažování a klimatizaci. Střešní zahrada s expozici Živá zahrada výhledů nabízí včelí úly, políčko se zemědělskými plodinami, trávník k posezení nebo na piknik a především nezapomenutelný výhled na Prahu.

Národní zemědělské muzeum

Výhodné nákupy

Návštěvníci Prahy svoji návštěvu často spojují s nákupy, protože příležitostí je tady nepřeberné množství. Ať už to jsou luxusní butiky v Pařížské ulici nebo ultra výhodné nákupy v nově otevřené prodejně Primarku na Václaváku. V Praze se nachází také velké množství nákupních center a také známé outletové centra Fashion Arena nebo Premium Outlet Prague Airport, kde nakoupíte značkové zboží až se 70% slevou.

Výhodné nákupy v Praze

Vánoční trhy

Pokud se do Prahy vypravíte v čase Adventu, určitě musíte navštívit některý z mnoha vánočních trhů. Ten největší se každoročně koná na Staroměstském náměstí, kde se mísí atmosféra historického centra s tradičními koledami a vůní svařeného vína. V Praze naleznete i několik menších trhů, které jsou vyhlášeny svou lokální atmosférou – na Náměstí Míru či ve spodní části Václavského náměstí. V krásných dřevěných stáncích prodejci nabízí tradiční vánoční pochutiny a delikatesy, ručně dělané řemeslné předměty, vánoční ozdoby nebo teplé. Naleznete zde inspiraci na vánoční dárky a přitom  a širokou nabídku ozdob, hraček, šperků, zimního oblečení a doplňků. Trhy představují úžasnou alternativu tradičním vánočním nákupům.

Vánoční trhy v Praze