Za krásami Šumavy

Romantická ledovcová jezera

Při návštěvě Šumavy byste si rozhodně neměli nechat ujít výlet k nádherným ledovcovým jezerům. Největším ledovcovým jezerem je Černé jezero, které je pojmenováno podle své zdánlivě černé hladině. Čertovo jezero své jméno zase získalo podle pověsti, že dolinu, ve které leží, vytvořil ďábel. Nejmenším jezerem je jezero Laka, které bylo turistům po dlouhá léta kvůli blízkosti státní hranice nepřístupné. O to více se vyplatí toto krásné jezero nyní navštívit.

Romantická ledovcová jezera

Procházka podél říčky Vydry

Divoká říčka Vydry a naučná stezka Povydří, která vede z osady Antýgl, patří mezi nejnavštěvovanější místa Šumavy. Voda si zde hledá cestu mezi obřími balvany v říčním korytě a vytváří hučící peřeje, obří hrnce, kamenné moře i menší vodopády. Zhruba v polovině stezky se nachází slavná Turnerova chata, kde můžete ochutnat některou ze šumavských specialit.

Tip: Doporučené ubytování v jižních Čechách a okolí: Nejlepší wellness pobyty na Šumavě
Šumavské rašelinné slatě

Šumavské rašelinné slatě

Jedním z nejznámějších symbolů šumavské přírody jsou rozlehlé slatě, které se začaly vyvíjet před mnoha tisíci lety na konci doby ledové. Chalupská slať u Borových Lad je známá díky největšímu rašelinnému jezírku v České republice s plovoucími ostrůvky, na které se otevírá výhled na konci krátké naučné stezky, která skrz tuto slaťvede. Nedaleko Kvildy se nachází Jezerní slať s vyhlídkovou věží, která spolu s Kvildou patří k nejchladnějším místům u nás. Z Modravy se zase můžete po pohodlné turistické trase vydat k Tříjezerní slati, která své jméno dostala podle svých tří rašelinných jezírek.


Zadov-Churáňov

Zadov-Churáňov

Když se řekne Zadov-Churáňov, sportovním nadšencům se vybaví především běžecké a sjezdové lyžování. Tento sportovní areál toho ale nabízí mnohem víc -  několik lanovek, které jsou v provozu i v létě, lanové centrum Proud, rozhlednu na skokanském můstku Churáňov nebo adrenalinový sjezd na terénních koloběžkách. 

Tajuplné šumavské hrady

Uprostřed nádherné šumavské přírody se nachází několik tajuplných hradů. Strážní hrad Kašperk je nejvýše položený královský hrad v Čechách. Obě jeho hradní věže nabízejí krásné výhledy do blízkého i dalekého okolí. Nenechte si ujít ani prohlídku hradu Rábí – nejrozsáhlejší hradní zříceniny v Čechách. Na obou hradech na vás bude čekat zajímavý program a prohlídky zaměřené na každodenní život na hradě.

Plavební kanály

Plavební kanály

K procházkám a nenáročným vyjížďkám na kole lákají cyklotrasy podél Vchýnicko–Tetovského a Schwarzenberského plavebního kanálu. Ačkoliv byly vybudovány uměle pro přepravu dřeva, oba kanály přirozenězapadají do šumavské krajiny. Nenechte si ujít  návštěvu slavné Čeňkovy pily, kde si můžete prohlédnout zajímavou prohlídku vodní elektrárny