Zajímavosti a tipy o Televizní věži Fernsehturm v Berlíně

Televizní věž Fernsehturm je jedním z nejvýraznějších a nejznámějších symbolů Berlína. Tato ikonická stavba, která dominuje městskému panoramatu, je vyhledávaným turistickým cílem, který nabízí návštěvníkům nejen nezapomenutelné výhledy na město, ale také zajímavé historické pozadí. V tomto článku vám představíme několik zajímavostí a tipů, které byste měli vědět před návštěvou Fernsehturmu.

Televizní věž Fernsehturm Berlín

Zajímavosti

 1. Historie věže:

  Fernsehturm byla postavena v letech 1965 až 1969 na přání tehdejšího východoněmeckého komunistického režimu. Jejím hlavním účelem bylo sloužit jako vysílač televizního a rozhlasového signálu a zároveň být symbolem technologických úspěchů a síly Německé demokratické republiky (NDR).

  Tip: Doporučené levné ubytování Berlín a okolí: Nejlepší ubytování v Berlíně

 2. Výška a architektura:

  S výškou 368 metrů je Fernsehturm nejvyšší stavbou v Německu a čtvrtou nejvyšší televizní věží v Evropě. Stavba má svůj charakteristický vzhled díky velkému kulovitému tělesu umístěnému na štíhlém betonovém sloupu. Ve věži se nachází vyhlídková terasa a otočná restaurace.

 3. Symbol Berlína:

  Fernsehturm se stala symbolem sjednoceného Berlína po pádu Berlínské zdi v roce 1989. Dnes je věž jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Německu a ročně ji navštíví více než milion turistů.

Tipy pro návštěvu

 1. Plánování návštěvy:

  Vzhledem k obrovské popularitě Fernsehturmu doporučujeme zakoupit vstupenky online předem. Tímto způsobem se vyhnete dlouhým frontám na místě a zároveň získáte přístup k rychlejšímu vstupu.

 2. Nejlepší doba pro návštěvu:

  Pro nejlepší panoramatické pohledy na Berlín doporučujeme navštívit věž za jasného počasí. Ráno a večer jsou ideální doby pro návštěvu, když světlo slunce vytváří jedinečnou atmosféru a osvětluje město z různých úhlů. Jarní a podzimní měsíce bývají méně přeplněné než letní sezóna, což zvyšuje šanci na pohodlnější a klidnější zážitek.

 1. Vyhlídková terasa a otočná restaurace:

  Vyhlídková terasa ve výšce 203 metrů nabízí 360stupňový panoramatický pohled na Berlín a jeho památky. Restaurace Sphere se nachází o něco výše, ve výšce 207 metrů, a během jedné hodiny se otočí o 360 stupňů. Je to ideální místo pro oběd nebo večeři s úchvatným výhledem.

 2. Fotografování:

  Nezapomeňte si vzít fotoaparát nebo chytrý telefon s dobrou kamerou, abyste mohli zachytit nezapomenutelné okamžiky a panoramatické pohledy z věže. Pokud je to možné, zvažte použití širokoúhlého objektivu pro zachycení co největší části města na jednom snímku.

 3. Poblíž Fernsehturmu:

  Po návštěvě Fernsehturmu nezapomeňte prozkoumat okolní část města, která nabízí mnoho dalších zajímavých míst k návštěvě. Nedaleko se nachází náměstí Alexanderplatz s historickou fontánou Neptunbrunnen, televizní věž Rotes Rathaus a kostel Marienkirche. Berlínský dům na vodě (Aquadom) a zábavní komplex Sealife Berlin jsou také jen kousek odtud.

Závěrem

Televizní věž Fernsehturm je nejen jedním z nejznámějších symbolů Berlína, ale také místem, které nabízí návštěvníkům neopakovatelný zážitek. Při návštěvě Berlína byste si rozhodně neměli nechat ujít tuto unikátní atrakci. S našimi tipy a zajímavostmi budete připraveni na nezapomenutelnou návštěvu Fernsehturmu a okolních památek.