Zajímavosti a tipy pro návštěvu Botanické zahrady v Praze

Botanická zahrada v Praze je skvělým místem pro odpočinek, objevování a učení se o přírodě. Nachází se v části Prahy zvané Troja a nabízí návštěvníkům pestrý výběr rostlin, zahrad a aktivit. Přečtěte si několik zajímavostí a tipů, které vaši návštěvu tohoto kouzelného místa ještě zpříjemní.

Zajímavosti a tipy pro návštěvu Botanické zahrady v Praze

Zajímavosti

  1. Fata Morgana:

Jedna z největších a nejmodernějších skleníků v České republice, Fata Morgana, se rozkládá na ploše 1750 m² a je rozdělena do tří klimatických zón. Zde můžete obdivovat exotické rostliny, vzácné druhy orchidejí, bromélií a mnoho dalších.

Tip: Doporučené ubytování v Praze a okolí: Levné ubytování v centru Prahy

  1. Japonská zahrada:

Tato malebná zahrada se zaměřuje na japonskou kulturu a estetiku. Navštívit ji můžete zejména během jara, kdy jsou zde sakury v plném květu.

  1. Svahová zahrada:

Jedná se o unikátní zahradu s více než 400 druhy stálezelených rostlin, které jsou uspořádány do teras a strmých svahů. Je to ideální místo pro milovníky skalniček a trvalek.

  1. Vinice sv. Kláry:

Tato historická vinice sahá až do 13. století a nabízí nádherný výhled na Prahu. Můžete zde ochutnat vína z produkce místních hroznů a užít si posezení v příjemném prostředí.

Tipy pro návštěvu

  1. Plánujte svou návštěvu:

Botanická zahrada je velká, proto si dopředu naplánujte, které části chcete navštívit, a zohledněte čas potřebný pro prohlídku.

  1. Zohledněte roční období:

Každé roční období nabízí v zahradě jiné zajímavosti. Na jaře uvidíte kvetoucí sakury v japonské zahradě, v létě rozkvetlé květiny, na podzim se můžete těšit na barevný listí a v zimě na krásně pokryté sněhem výhledy.

  1. Navštivte zahradu v ranních hodinách nebo o víkendech:

Chcete-li si užít zahradu v klidnějším prostředí, vydejte se sem v ranních hodinách nebo o víkendech. V těchto časech bývá v zahradě méně návštěvníků. Nezapomeňte na občerstvení: V areálu zahrady naleznete několik možností občerstvení. Můžete si tedy dát osvěžující nápoj, kávu nebo oběd přímo v krásném prostředí zahrady.

  1. Vyberte si průvodce nebo si stáhněte mobilní aplikaci:

Pokud chcete o rostlinách a zahradách získat co nejvíce informací, doporučujeme si pronajmout průvodce nebo stáhnout oficiální mobilní aplikaci zahrady. Díky tomu se dozvíte spoustu zajímavostí a neztratíte se v rozlehlém areálu.

  1. Navštivte přilehlou ZOO Praha:

Pokud máte dostatek času, můžete spojit návštěvu botanické zahrady s návštěvou nedaleké pražské ZOO, která je jednou z nejlepších v Evropě.

  1. Zvažte návštěvu tematických akcí:

Během roku se v botanické zahrade koná mnoho tematických akcí, jako jsou výstavy, koncerty nebo workshopy. Sledujte program a vyberte si akce, které vás zaujmou.

Závěrem

Botanická zahrada v Praze je úžasným místem pro milovníky přírody, zahrádkáře nebo ty, kteří hledají klidný a krásný prostor pro odpočinek. S našimi tipy a zajímavostmi si svou návštěvu jistě ještě více užijete.

Pobyty v okolí8