Zajímavosti a tipy z Petřínského zrcadlového bludiště

Petřínské zrcadlové bludiště, jedna z nejzajímavějších turistických atrakcí Prahy, je skvělým místem pro zábavu a dobrodružství. Tato neobvyklá stavba se nachází na svazích Petřína, což je oblíbená místa Pražanů i návštěvníků města. V tomto článku se podíváme na několik zajímavostí a tipů, které vám pomohou užít si tento nezapomenutelný zážitek naplno.

Petřínské zrcadlové bludiště

  1. Historie zrcadlového bludiště

Zrcadlové bludiště vzniklo jako součást Jubilejní výstavy, která se konala v roce 1891. Původně se nacházelo na pražském Výstavišti, ale později bylo přestěhováno na Petřín. Budova, ve které se bludiště nachází, je replikou pavilonu zastřešujícího sloupovou síň z Valdštejnského paláce. Tato stavba je příkladem novorenesanční architektury a dodává celkovému vzhledu bludiště jedinečný šarm.

Tip: Doporučené ubytování v Praze a okolí: Levné ubytování v Praze

  1. Co vás čeká uvnitř

Vstoupíte-li do zrcadlového bludiště, ocitnete se uprostřed mnoha zrcadel, která vytvářejí nekonečně se opakující obrazy a efekty. Zde naleznete jak rovná, tak zakřivená zrcadla, která vytvářejí iluzi velkého prostoru a dávají pocit ztráty orientace. Vaším cílem je najít správnou cestu ven z bludiště, což může být náročný úkol, ale zároveň velká zábava pro všechny věkové kategorie.

  1. Tip na zábavu

Pokud navštívíte zrcadlové bludiště s přáteli nebo rodinou, můžete se podívat na soutěž o to, kdo se dostane ven nejrychleji. Samozřejmě s přihlédnutím k bezpečnosti - nedoporučujeme se příliš rychle pohybovat mezi zrcadly, abyste se nezranili.

  1. Fotografické zážitky

Zrcadlové bludiště poskytuje unikátní příležitost pro fotografy a nadšence do fotografování. Zakřivená zrcadla vytvářejí zábavné a neobvyklé efekty, které lze zachytit na fotografiích. Vyfotografování originálních a kreativních snímků se svými blízkými bude skvělou vzpomínkou na tento neobyčejný zážitek. Nezapomeňte si nabít baterie a připravit dostatek místa na paměťové kartě, abyste mohli nafotit co nejvíce skvělých záběrů.

  1. Navštivte další atrakce na Petříně

Petřín je známý svými krásnými zahradami, vyhlídkovou věží a dalšími zajímavostmi. Po návštěvě zrcadlového bludiště se vydejte na procházku po parku a vychutnejte si panoramatický výhled na Prahu z vrcholu Petřínské rozhledny. Také můžete navštívit blízké hvězdárnu nebo si odpočinout v jedné z mnoha zahrad a kaváren na Petříně.

  1. Nejlepší čas pro návštěvu

Zrcadlové bludiště je otevřeno celoročně, avšak nejlepší čas pro návštěvu je jaro a léto, kdy je počasí příjemné a park na Petříně rozkvetlý. Během turistické sezóny může být bludiště značně navštěvované, proto je doporučeno navštívit ho ráno, kdy bývá méně lidí.

  1. Jak se tam dostat

Petřínské zrcadlové bludiště je snadno dostupné veřejnou dopravou nebo pěšky. Lanovka z Újezdské ulice vás dovezla přímo na Petřín, nebo můžete jít pěšky po strmých, ale malebných cestách. V okolí se nachází několik zastávek tramvaje, které vám umožní snadný přístup k atrakcím.

Závěrem

Petřínské zrcadlové bludiště je jedinečnou a zábavnou atrakcí pro návštěvníky Prahy. Její historie, originální architektura a neopakovatelné zážitky uvnitř přitahují turisty z celého světa. S našimi tipy a zajímavostmi vám nic nebrání v tom, abyste si užili nezapomenutelný zážitek v srdci české metropole.

Pobyty v okolí8