Zajímavosti a tipy zámek Blatná v jižních Čechách

Nedaleko od malebného města Blatná, v srdci jižních Čech, se rozkládá impozantní zámek Blatná, který nabízí návštěvníkům zajímavý vhled do historie a kultury české šlechty. Připravili jsme pro vás přehled nejzajímavějších míst a tipů, které si rozhodně nesmíte nechat ujít při návštěvě tohoto klenotu.

Objevte kouzlo zámku Blatná v jižních Čechách.

 1. Historie zámku Blatná

Zámek Blatná má bohatou historii, která sahá až do 13. století. Původně byl postaven jako gotická tvrz, která byla v průběhu staletí několikrát přestavěna. Dnešní podoba zámku je výsledkem renesanční přestavby, kterou inicioval Jan z Hradce v 16. století. V dalších staletích zámek prošel řadou majitelů, až se nakonec dostal do rukou současného majitele, rodu Löwensteinů.

Tip: Doporučené ubytování Jížní Čechy a okolí: Nejlepší ubytování v jížních Čechách

 1. Prohlídka zámku

Zámek Blatná nabízí návštěvníkům prohlídku po částech interiérů, které jsou bohatě zdobeny nábytkem, gobelíny a dalšími uměleckými předměty. Mezi nejzajímavější prostory patří Rytířský sál, zlatý salon, jídelna, knihovna a zámecká kaple. Během prohlídky se dozvíte o životě šlechty a dalších obyvatel zámku v průběhu staletí.

 1. Zámecký park a zahrady

Okolí zámku je obklopeno rozlehlým anglickým parkem a zahradami. Park je ideálním místem pro romantické procházky či piknik s rodinou. V zahradách najdete také řadu soch a kašen, které dotvářejí atmosféru zámeckého prostředí.

 1. Zámecký rybník

Jednou z největších zajímavostí zámku Blatná je zámecký rybník, který je součástí vodního systému obklopujícího zámek. Rybník je domovem mnoha druhů vodních ptáků, a pokud máte štěstí, můžete zde spatřit i volně žijící jeleny.

 • Dětské aktivity

Zámek Blatná je skvělou destinací pro rodiny s dětmi. Kromě prohlídek interiérů a procházek po parku jsou zde k dispozici i různé dětské aktivity. V zámeckém areálu se nachází dětské hřiště, kde si mohou děti hrát a užívat si zábavu. Kromě toho se v průběhu roku konají různé akce a workshopy pro děti, jako jsou tvořivé dílny, pohádkové prohlídky či výuka jízdy na koni.

 1. Akce a kulturní program

Zámek Blatná pravidelně pořádá různé akce a kulturní programy, jako jsou koncerty, výstavy, divadelní představení či tematické prohlídky. Díky tomu si zde návštěvníci mohou užít nejen historickou atmosféru, ale i moderní kulturní zážitky. Pro více informací o aktuálním programu navštivte oficiální webové stránky zámku.

 1. Restaurace a občerstvení

Po prohlídce zámku a procházce parkem si návštěvníci mohou odpočinout a zregenerovat síly v zámecké restauraci nebo v kavárně. Nabídka zahrnuje tradiční českou kuchyni, ale také moderní pokrmy a zákusky. V létě je k dispozici i venkovní posezení s výhledem na zámecký park.

  Závěrem

  Zámek Blatná je skvělou destinací pro návštěvníky, kteří hledají historické a kulturní zážitky v srdci jižních Čech. Ať už se rozhodnete procházet malebným zámeckým parkem, obdivovat bohatě zdobené interiéry nebo se zúčastnit některé z mnoha kulturních akcí, zámek Blatná vás jistě nadchne svým kouzlem a atmosférou.