Zámek Zbiroh: Krásná historická památka v západních Čechách

Zámek Zbiroh se nachází v západních Čechách, nedaleko od města Rokycany. Jedná se o historickou památku, která je známá svou bohatou historií a nádhernou architekturou.

Zámek Zbiroh byl postaven v 16. století na místě starší tvrze. První zmínka o zámku pochází z roku 1565, kdy byl zapsán do zemských desek. Zámek byl postaven v renesančním stylu a byl původně v držení rodu Švamberků.

V průběhu let zámek několikrát změnil majitele a byl přestavován v různých stylech. V 18. století byla přistavěna barokní kaple a v 19. století byl zámek upraven v novogotickém stylu. Největší přestavba však proběhla v 19. století, kdy byl zámek v držení rodu Lobkoviců. Ti nechali zámek rozšířit a přestavět v romantickém stylu podle návrhu architekta Bernarda Gruebera.

Po druhé světové válce byl zámek znárodněn a sloužil jako škola a internát. V té době došlo k několika úpravám, které však neprospěly jeho původnímu charakteru. Po sametové revoluci byl zámek navrácen rodu Lobkoviců, kteří ho postupně obnovují a vrací mu jeho bývalou krásu.

Dnes je zámek Zbiroh turistickou atrakcí, kterou ročně navštíví tisíce lidí. Interiéry zámku jsou plné historických artefaktů, nábytku a uměleckých děl. Navštívit můžete například slavnostní síň, zrcadlový sál, kapli sv. Anny a mnoho dalších místností. Součástí zámku je také rozsáhlý park s rybníky a altánky, který je ideálním místem pro procházky a odpočinek.

Tip: Doporučené levné ubytování v západních Čechách a okolí: Nejlepší ubytování v západních Čechách

Zámek Zbiroh se také stal oblíbeným místem pro svatby a jiné společenské události. Díky své romantické atmosféře a nádhernému okolí je ideálním místem pro vytvoření nezapomenutelných zážitků.

Zámek Zbiroh je tedy nejen historickou památkou, ale také místem, kde se můžete projít po stopách našich předků a prožít jedinečné