Zoo v Praze: Zajímavosti a tipy pro návštěvníky

Pražská zoo, která byla založena v roce 1931, je jedním z nejkrásnějších a největších zoologických parků v Evropě. Tato zoo se nachází v klidném a malebném prostředí pražského Troji a je domovem pro více než 5 000 zvířat reprezentujících přes 680 druhů. V tomto článku se seznámíme s některými zajímavostmi a tipy pro návštěvníky, aby si mohli svůj výlet do pražské zoo co nejvíce užít.

Zajímavosti

 1. Pavilon indonéské džungle:

  Tento pavilon je jedním z nejzajímavějších míst v zoo. Vstupem do pavilonu se návštěvníci ocitnou v prostředí tropického deštného pralesa s voliérami pro orangutany, gibony a jiné druhy opic, stejně jako s několika druhy exotických ptáků a plazů.

  Tip: Doporučené ubytování v Praze a okolí: Nejlepší levné ubytování v Ptaze


  Pavilon indonéské džungle Zoo Praha
 2. Africká savana:

  Tato část zoologické zahrady hostí mnoho zvířat, která se vyskytují v Africe, jako jsou sloni, žirafy, hroši, antilopy a další. V Africké savaně si návštěvníci mohou vychutnat procházky po dřevěných lávkách, které nabízejí výhled na zvířata ve svém přirozeném prostředí.

  Africká savana Zoo Praha
 3. Velká voliéra pro dravce:

  Pražská zoo je známá svým úspěchem v chovu vzácných druhů dravců. V prostorné voliéře si návštěvníci mohou prohlédnout a obdivovat mnoho druhů dravých ptáků, jako jsou supi, orel skalní nebo jestřáb Harrisův.
 4. Český dvůr:

  Tento tradiční český dvůr nabízí návštěvníkům možnost seznámit se s českými plemeny zvířat, jako jsou český strakatý skot, český červený jelen, český teplokrevník a mnoho dalších.

Tipy pro návštěvníky

 1. Plánování návštěvy:

  Pražská zoo je rozsáhlá, a proto doporučujeme návštěvníkům vyčlenit si na prohlídku alespoň půl dne. Vstupenky lze zakoupit předem online, což vám umožní vyhnout se frontám u pokladen. Pro rodiny s dětmi doporučujeme navštívit zoo v průběhu týdne, kdy bývá méně návštěvníků.
 2. Doprava:

  Zoo v Praze je snadno dostupná veřejnou dopravou. Můžete použít autobusovou linku 112, která vás od metra "Nádraží Holešovice" (linka C) přímo do zoo. Alternativně můžete využít i přívoz, který spojuje Podhoří s Trojou, což je pěkný způsob, jak se dostat do zoo s výhledem na Vltavu.
 3. Stravování a občerstvení:

  V areálu zoo se nachází několik restaurací, bufetů a stánků s občerstvením, kde si můžete koupit jídlo a nápoje. Pokud si chcete ušetřit peníze nebo upřednostňujete vlastní občerstvení, můžete si s sebou vzít piknikový koš a užít si jídlo v některé z piknikových zón.
 4. Zábavní a vzdělávací programy:

  Pražská zoo pořádá celou řadu zábavních a vzdělávacích programů pro děti i dospělé. Pokud chcete svou návštěvu obohatit o další zážitky, sledujte kalendář akcí na oficiálních webových stránkách zoo.
 5. Přístupnost:

  Pražská zoo se snaží být co nejvíce přístupná pro návštěvníky se zdravotním postižením. Většina cest je bezbariérová, a jsou k dispozici i bezbariérové toalety. Pro návštěvníky na vozíku je možné si vypůjčit speciální vozík zdarma.

  Závěrem

Zoo v Praze je jedním z nejlepších zoologických parků v Evropě a nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a příležitost se seznámit s mnoha druhy zvířat z celého světa. S našimi tipy a zajímavostmi se vaše návštěva stane ještě zajímavější a zábavnější. Užijte si svůj výlet do pražské zoo a objevte krásu a rozmanitost přírody!

Pobyty v okolí8