Objevujte svět s námi: Blog o cestování, zážitcích a dobrodružstvích!

Vítejte na našem blogu pro všechny cestovatele. Najdete zde spoustu rad na cestu a tipů ohledně těch nejatraktivnějších destinací. Ať už si přejete navštívit některou evropskou metropoli, vychutnat si s rodinou odpočinkový víkend v přírodě, dopřát si relaxační lázeňský pobyt pro seniory nebo romantický wellness víkend pro dva. Nechte se u nás inspirovat.


Objevte Zábavu Aquaparku Šárvár: Tip pro Výlet

Navštivte Aquapark Sárvár: Oáza radosti a relaxace pro celou rodinu

Aquapark Šárvár je skvělým místem plným dobrodružství, relaxace a rodinné zábavy. Zde na vás čekají adrenalinové skluzavky, léčivé termální lázně, interaktivní hry pro děti a mnoho dalšího. Naše poloha v srdci historického města Šárvár navíc umožňuje snadný přístup k místní kultuře a přírodě. Přijďte a objevte kouzlo tohoto jedinečného místa!


Stuttgart: Cesta Do Srdce Německa

Stuttgart: Cesta do srdce Německa

Stuttgart, klenot jihozápadního Německa, je plný historie, kultury a inovací. Domov ikonických značek jako Mercedes-Benz a Porsche, město nabízí unikátní kombinaci starého a nového. Navštivte historické hrady, moderní muzea, rozsáhlé zelené prostory a ochutnejte místní vína. Stuttgart je destinace, která nabízí něco pro každého.


Vídeňská radnice: Památka, kterou musíte navštívit

Vídeňská radnice: Památka, kterou musíte navštívit

Vídeňská radnice je pravým klenotem Vídně, města plného historie a kultury. Tento novogotický architektonický skvost, který je středem politického a kulturního života ve městě, je jednou z nejikoničtějších staveb Vídně. Od impozantní sedmipatrové věže až po nádherné interiéry a bohatý kulturní program, Vídeňská radnice je více než jen místo správy města - je to místo, kde se setkává minulost s přítomností, a kde se návštěvníci mohou ponořit do srdce vídeňské kultury a historie.


Navštivte Prater ve Vídni: Historie, Zajímavosti a Tipů na Výlet

Navštivte Prater ve Vídni: Historie, Zajímavosti a Tipů na Výlet

Prater ve Vídni, kdysi královské lovecké revíry, je nyní fascinující místo, kde se historie, zábava a příroda spojují v jedinečný celek. Odtud můžete obdivovat město z ikonického obřího kola Riesenrad, nebo prozkoumat park pěšky či na kole. Prater je místo, které nabízí zážitky pro všechny věkové kategorie. Užijte si den plný dobrodružství a objevování.


Kostel sv. Michaela v Hamburgu: Fascinující historie a výjimečná krása

Kostel sv. Michaela v Hamburgu: Fascinující historie a výjimečná krása

Kostel sv. Michaela, nebo "Michel", jak je známý mezi místními, je jedním z nejvýznamnějších kulturních a historických symbolů Hamburku. Tato výjimečná stavba, která je mistrovským příkladem barokní architektury, vás nadchne svými fascinujícími příběhy, uměleckou krásou a duchovní atmosférou. Zúčastněte se koncertů, prohlídek nebo bohoslužeb a zažijte jedinečnost tohoto místa.


Navštivte Prášilské jezero: Krásný klenot Šumavy

Navštivte Prášilské jezero: Krásný klenot Šumavy

Prášilské jezero, největší ledovcové jezero v Národním parku Šumava, je skutečným pokladem. Obklopené hustými lesy, nabízí nádherné výhledy a klidné prostředí pro ty, kteří hledají únik od shonu moderního života. Jeho fascinující historie a široká škála aktivit jsou zárukou nezapomenutelného zážitku.


Proč navštívit Zoo a Botanickou zahradu Liberec

Naučte se, milujte, a obdivujte: Proč n avštívit Zoologickou a botanickou zahradu v Liberci

Zoologická a Botanická zahrada v Liberci je skvělým místem pro objevování přírody a učení. Od svého otevření v roce 1919, tato zahrada slouží jako domov pro mnoho exotických a ohrožených druhů. Nabízí rozmanité vzdělávací programy, které propojují lidi s přírodou a podporují udržitelnost. Přijďte a objevte tento přírodní poklad v srdci Liberce!


Nadčasový poklad jižních Čech: Pivovar Budějovický Budvar

Nadčasový poklad jižních Čech: Pivovar Budějovický Budvar

Pivovar Budějovický Budvar, nacházející se v malebné Budějovici, je ikonou české pivovarské kultury. Už více než sto let slouží jako hrdý zástupce naší země na mezinárodní scéně pivovarství. V Budvaru najdete nejen dokonalou harmonii chutí a vůní, ale také fascinující historii a dobrodružství čekající na každém rohu. Pozvánka do Budvaru je pozvánkou k objevování tradic, technik a tajemství, které tvoří naše jedinečné pivo.


Navštivte Otáčivé hlediště Český Krumlov: Historie, Zajímavosti a Tip pro Nezapomenutelný Zážitek

Navštivte Otáčivé hlediště Český Krumlov: Historie, Zajímavosti a Tip pro Nezapomenutelný Zážitek

Dobrodružství, kultura a nezapomenutelný zážitek - to vše vám nabízí Otáčivé hlediště v Českém Krumlově. Toto unikátní místo je ikonou českého divadelního umění a ročně přiláká milióny návštěvníků. Přírodní amfiteátr s otáčivou konstrukcí o 360 stupňů poskytuje divákům možnost sledovat představení z různých úhlů. Navštivte toto magické místo a dovolte si být uneseni jeho kouzlem.


Navštivte Medvědí stezku na Šumavě - Přírodní poklad České Republiky

Navštivte Medvědí stezku na Šumavě - Přírodní poklad České Republiky

Medvědí stezka na Šumavě je skutečným přírodním pokladem České republiky. Tato 25 km dlouhá trasa nabízí nekonečné možnosti pro objevování, od úchvatných výhledů přes bohatou flóru a faunu až po historické památky. Zároveň je ideálním místem pro relaxaci a sportovní aktivity. Medvědí stezka představuje ideální kombinaci přírody, historie a aktivního odpočinku. Objedte svůj vlastní kousek ráje a užijte si nezapomenutelné dobrodružství na Medvědí stezce!


Hrad Rožmberk: Nenechte si ujít tento středověký klenot Jižních Čech

Hrad Rožmberk: Nenechte si ujít tento středověký klenot jižních Čech

Hrad Rožmberk, perla jižních Čech, je jedním z nejstarších hradů v České republice. Skvělá volba pro milovníky historie, kultury a přírody. Nádherné výhledy, bohatá historie a široká škála aktivit pro všechny věkové kategorie vás čekají. Ponořte se do atmosféry středověku a objevte kouzlo tohoto jedinečného místa.


Skryté Klenoty Českých Budějovic: Proč je Musíte Navštívit?

Skryté Klenoty Českých Budějovic: Proč je Musíte Navštívit?

České Budějovice, skrytý klenot jihovýchodních Čech, láká na bohatou historii, unikátní kulturu a chutné pivo. Přestože je často přehlížené, nabízí mnoho unikátních zážitků. Procházka po historickém náměstí, návštěva slavného pivovaru, či objevování krás okolní přírody - to vše čeká na návštěvníky tohoto fascinujícího města. Začněte plánovat svou návštěvu dnes!


Objevte Klenoty Grazu: Průvodce pro Turisty

Přitažlivost Grazu: Cesta k překvapení a dobrodružství

Graz, malebné město v jižním Rakousku, je mistrovským spojením historie a moderny. Malebné uličky Starého města, plné architektonických skvostů, se mísí s futuristickými stavbami jako je Dům umění a plovoucí ostrov Mur. Okouzlující krajina plná vinic a výhledy na Alpy zahrnují do své náruče toto město plné dobrodružství. Připravte se na cestu, na kterou nezapomenete!


Grafitový důl Pod Českým Krumlovem: Historická odlehlina plná tajemství a dobrodružství

Grafitový důl Pod Českým Krumlovem: Historická odlehlina plná tajemství a dobrodružství

Hledáte neobvyklou turistickou atrakci plnou historie a dobrodružství? Grafitový důl pod Českým Krumlovem je tím pravým místem! Ponořte se do hlubin země a prozkoumejte tento unikátní důl, kde se těžil jeden z nejstarších minerálů naší planety. Připravte se na fascinující cestu časem, odhalte tajemství těžby grafitu a prožijte nezapomenutelný zážitek.


Aquaworld Lipno: Hravý Ráj Pro Turisty

Aquaworld Lipno: Hravý Ráj Pro Turisty

Aquaworld Lipno je místem nekonečné zábavy a dobrodružství. Tento vodní ráj, situovaný v krásném přírodním parku Šumava, nabízí nejen adrenalinové jízdy na skluzavkách a relaxaci v saunách, ale také možnost objevování přírodních krás a historických skvostů regionu. Připravte se na úchvatnou cestu plnou objevování, radosti a vzrušení. Aquaworld Lipno vás zve na dobrodružství, které si zamilujete.


Navštivte Hallstatt: Ráj pro milovníky přírody, historie a kultury

Ponořte se do kouzla Hallstattu: Místo, které musíte zažít

Hallstatt, perla skrytá v srdci Rakouska, je malebné městečko obklopené majestátními horami a zrcadlícím se Hallstättským jezerem. Jeho pastelové domy, bohatá historie a kultura činí z tohoto místa ideální destinaci pro cestovatele. Prozkoumejte nejstarší solný důl na světě, objevte místní kulturu a vychutnejte si lahodnou rakouskou kuchyni. Hallstatt je destinace, kterou je třeba zažít.


Eisriesenwelt: Obrovská Krása Ledového Světa

Eisriesenwelt: Obrovská Krása Ledového Světa

Vítejte v Eisriesenwelt, největší ledové jeskyni na světě, skryté v srdci rakouských Alp. Tento zázrak přírody vás uchvátí svými nádhernými ledovými útvary, fascinující historií a dechberoucími výhledy. Prohlídka vás zavede do hlubin země, kde se setkáte s tajemným a krásným světem ledových soch. Eisriesenwelt je jedinečný zážitek, který si nesmíte nechat ujít!


Proč byste měli navštívit Bode Museum v Berlíně: Úchvatné zajímavosti a tipy pro turisty

Proč byste měli navštívit Bode Museum v Berlíně: Úchvatné zajímavosti a tipy pro turisty

Bode Museum v Berlíně je skvělou destinací pro milovníky umění a historie. Vystavena je zde fascinující sbírka sochařství, mincí a medailí, stejně jako díla byzantského umění. Toto muzeum nabízí návštěvníkům úchvatné pohledy na různé umělecké styly a historické období. Navíc, budova muzea sama o sobě je architektonickým skvostem. Nezapomeňte na své cestě do Berlína navštívit Bode Museum.


Pergamonské muzeum v Berlíně: Skrytý Klenot Průzkumníka

Pergamonské muzeum v Berlíně: Skrytý klenot průzkumníka

Pergamonské muzeum v Berlíně, jedno z nejnavštěvovanějších muzeí v Německu, vás vezme na fascinující cestu zpět v čase. Procházka jeho chodbami vás zavede do antického Řecka, starověkého Blízkého východu a nádherného světa islámského umění. Zde můžete objevovat kultury a umělecká díla, která formovala naši civilizaci. Přidejte se k nám na této nezapomenutelné cestě do minulosti."


Invalidovna v Paříži: Tajemství Francouzské Krásy

Invalidovna v Paříži: Tajemství Francouzské Krásy

Invalidovna, skrytý poklad Paříže, nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek. Tento historický komplex, postavený v 17. století, skrývá v sobě úchvatnou architekturu, Napoleónovu hrobku a řadu vojenských muzeí. Přidáme-li k tomu nádherné relaxační zahrady a skvělou polohu v srdci města, získáme místní tip, který nesmíte při návštěvě Paříže vynechat. Začněte svůj průzkum nyní!


Nenechte si ujít Latinskou čtvrť v Paříži: Průvodce pro turisty

Nenechte si ujít Latinskou čtvrť v Paříži: Průvodce pro turisty

Latinská čtvrť v Paříži, s jejími středověkými ulicemi a bohatou historií, je zážitek, který nesmíte při návštěvě města minout. Od významných kulturních památek po úžasnou gastronomii a živý noční život, tato oblast vám nabídne autentickou pařížskou atmosféru. Přečtěte si naše tipy a zjistěte, proč je Latinská čtvrť místem, které musíte vidět!"


Navštivte Champs-Élysées: Zářivý Drahokam Paříže

Navštivte Champs-Élysées: Zářivý drahokam Paříže

Vítáme vás v Paříži, kde se nachází jedna z nejslavnějších ulic světa, Champs-Élysées. Tato okouzlující avenue je domovem historie, luxusu, umění a gastronomie. Procházka touto ulicí odhalí její jedinečnou atmosféru, která kombinuje starobylou historii s moderním ruchem. Ať už hledáte luxusní nákupy, kulturu, nebo jen toužíte zažít autentický pařížský život, Champs-Élysées vám to všechno nabídne. Připojte se k nám a prozkoumejte tento drahokam Paříže.


Proč navštívit slavný Moulin Rouge v Paříži

Proč navštívit slavný Moulin Rouge v Paříži

Moulin Rouge, ikona Paříže, je místem, které byste měli navštívit. S jeho bohatou historií, fascinujícími show, vynikající kuchyní a hlubokým kulturním vlivem nabízí jedinečný zážitek. Večer strávený v Moulin Rouge vás ponoří do atmosféry Belle Époque a nabídne vzrušující kombinaci hudby, tance a kouzla. Nenechte si ujít tuto nezapomenutelnou pařížskou atrakci!


Vítězný oblouk v Paříži: Skvost Architektury a Historie

Vítězný oblouk v Paříži: Skvost Architektury a Historie

Vítězný oblouk v Paříži je fascinující symbolem francouzské historie a kultury. Postaven na příkaz Napoleona jako oslava vojenských úspěchů, tento monument je dnes připomínkou odvahy a odhodlání francouzského národa. Vstupte do světa plného historie, umění a nádhery. Připravte se objevit tajemství a zajímavosti tohoto ikonického místa a získejte užitečné tipy pro jeho návštěvu.


Sacré Coeur: Symbol Paříže z vrcholu Montmartre

Sacré Coeur: Symbol Paříže z vrcholu Montmartre

Vítejte v srdci Paříže, u Baziliky Sacré Coeur. Tento monumentální kostel na vrcholu Montmartre je symbolem města a tajemství, které vás láká k objevování. S nádhernými výhledy na město, bohatou historií a atmosférou bohémské čtvrti Montmartre, je Sacré Coeur skutečným klenotem Paříže. Přidejte se k nám na cestě plné objevování a inspirace.


Siegessäule: Vítězný sloup - perla v srdci Berlína

Siegessäule: Vítězný sloup - perla v srdci Berlína

Berlín, město s bohatou historií a kulturou, skrývá mnoho pokladů. Jedním z nich je Siegessäule, monumentální Sloup vítězství, který je symbolem města. Stojí na místo, odkud se nabízí úchvatný výhled na celé město. Ať už plánujete ubytování v Berlíně nebo jen hledáte tipy na cestu, Siegessäule je místem, které musíte navštívit.


Zažijte Kurfürstendamm: Nákupní ráj uprostřed Berlína

Zažijte Kurfürstendamm: Nákupní ráj uprostřed Berlína

Vítejte na Kurfürstendamm, luxusní nákupní třídě v srdci Berlína. Tato historická třída, která se rozkládá od Breitscheidplatz až k Halensee, je domovem světových značek, jedinečných obchůdků místních designérů a skvělých gastronomických zážitků. Poznejte tento berlínský klenot a nechte se inspirovat jeho jedinečnou atmosférou."


Berlínský dóm: Středobodem nádhery a historie

Berlínský dóm: Středobodem nádhery a historie

Berlínský dóm, skvost německého hlavního města, je mnohem více než jen architektonická perla. Tato impozantní stavba je živým svědkem bohaté historie Berlína, který svými návštěvníky okouzlí nádhernými výhledy, fascinující kryptou a úchvatnými varhanami. Přidejte tuto nádhernou památku na svůj seznam a prohlédněte si Berlín z jiného úhlu.


Jak vybrat nezapomenutelný dárek pro přítelkyni: Romantický pobyt

Jak vybrat nezapomenutelný dárek pro přítelkyni: Romantický pobyt

Hledáte ten nejlepší dárek pro přítelkyni? Zapomeňte na tradiční dárky a namísto toho ji překvapte nezapomenutelným zážitkem. Romantický pobyt v historickém městě, relaxační wellness víkend nebo dobrodružný výlet do přírody – možností je mnoho a všechny slibují jedinečné vzpomínky. Ať už preferuje luxusní relaxaci v Grandhotelu PUPP, romantické chvíle v Paříži nebo aktivní pobyt v přírodě, s těmito tipy jistě vyberete ten pravý dárek.


Charlottenburg - Skvost Berlína: Nechte se okouzlit krásou a historií

Charlottenburg - Skvost Berlína: Nechte se okouzlit krásou a historií

Charlottenburg, majestátní zámek v srdci Berlína, je skutečným pokladem plným historie a umění. Tento nádherný palác, původně postavený jako letní rezidence pruských králů, hostí úžasnou sbírku uměleckých děl a nábytku z 18. a 19. století. Jeho rozlehlé zahrady, které kombinují francouzský barokní styl a anglický krajinářský park, jsou ideálním místem pro relaxaci. Přijďte a prožijte den plný objevování a krásy v Charlottenburgu.


Berlínská zoologická zahrada: Fascinující svět divoké přírody

Berlínská zoologická zahrada: Fascinující svět divoké přírody

Berlínská zoologická zahrada, nejstarší a nejrozmanitější svého druhu, je průkopníkem v ochraně druhů a vzdělávání o přírodě. Tato atrakce, lákající miliony návštěvníků ročně, nabízí nezapomenutelný zážitek s přes 1 400 druhy zvířat. Od ohrožených pand velkých po úchvatné akvárium, Berlínská zoologická zahrada je ideální destinací pro objevování a učení.


Objevte krásu a historii Oberbaumbrücke v Berlíně: Průvodce pro turisty

Objevte krásu a historii Oberbaumbrücke v Berlíně: Průvodce pro turisty

Vítejte v Berlíně, městě plném historie, kultury a nekonečného dobrodružství. Jedním z jeho nejzajímavějších míst je Oberbaumbrücke, ikonický most spojující dvě kdysi rozdělené části města. Připojte se k nám na cestě po tomto fascinujícím místě, kde se setkávají historie a současnost, a objevte jeho architektonickou krásu, okolní zajímavosti a pulsující noční život. Berlín vás zve k objevování svých tajemství a Oberbaumbrücke je skvělým místem, kde začít.


East Side Gallery, Berlín: Umělecké Dědictví na Stěně Svobody

East Side Gallery, Berlín: Umělecké Dědictví na Stěně Svobody

East Side Gallery v Berlíně je světově nejdelší otevřená galerie a poslední zachovalý úsek Berlínské zdi. Tato 1,3 km dlouhá zóna nabízí více než 100 muralů od umělců z celého světa, kteří proměnili temný symbol rozdělení v plátno svobody a pokroku. Procházka podél zdi je fascinujícím zážitkem, který spojuje historii s uměním.


Kulatá věž Rundetaarn: Tipy a Zajímavosti pro Návštěvníky

Kulatá věž Rundetaarn: Tipy a Zajímavosti pro Návštěvníky

Vítejte v srdci Kodaně, kde se nachází jedna z nejikoničtějších staveb města - Kulatá věž, známá jako Rundetaarn. Tato věž z 17. století je nejen symbolem města, ale také místem plným fascinujících příběhů a nádherných výhledů. Připravte se na cestu plnou objevů - od historie, přes astronomii až po úchvatné výhledy na město. Rundetaarn vás zve k objevování a učení se v jedinečné a inspirující atmosféře.


Navštivte Židovské muzeum v Berlíně: Osvětlení historie a kultury skrze inspirující zážitek

Navštivte Židovské muzeum v Berlíně: Osvětlení historie a kultury skrze inspirující zážitek

V srdci Berlína se nachází Židovské muzeum, jedinečné místo oživující bohatou historii a kulturu židovského lidu. Toto muzeum, navržené slavným architektem Danielem Libeskindem, je nejen symbolem židovského dědictví, ale také ukázkou mistrovské moderní architektury. Prohlédněte si rozmanité výstavy, zapojte se do interaktivních instalací a nechte se pohltit příběhy, které hovoří o životě, tradičích a odvaze židovského lidu.


Úchvatný Gendarmenmarkt: Přitažlivost a skryté poklady berlínského klenotu

Úchvatný Gendarmenmarkt: Přitažlivost a skryté poklady berlínského klenotu

Berlín je město kontrastů, kde se historie a moderní doba prolínají na každém kroku. Mezi jeho nejkrásnější místa patří náměstí Gendarmenmarkt. Toto náměstí, nazývané někdy jako "nejkrásnější náměstí v Berlíně", je skvostem, který byste si neměli nechat ujít. Přináší jedinečný mix historie, kultury a umění, který odráží pravou podstatu Berlína. Připravte se na fascinující objevování!


Kastellet v Kodani: Fascinující historická pevnost pro všechny turisty

Kastellet v Kodani: Fascinující historická pevnost pro všechny turisty

Kastellet v Kodani, pevnost z 17. století, je skvost historie a architektury. Procházejte se po hradbách, obdivujte výhledy na město a moře, a relaxujte v parku. Nezapomeňte navštívit i okolní atrakce jako Malou mořskou vílu nebo královský palác Amalienborg. Kastellet je ideální destinací pro všechny - historiky, milovníky přírody i hledající klidný únik od městského ruchu.


Fontána Gefion: Perla Kodaně

Fontána Gefion: Nezapomenutelný Zážitek z Srdce Kodaně

Fontána Gefion, umístěná v srdci Kodaně, je méně známým, ale fascinujícím turistickým cílem. Toto mistrovské dílo, zasvěcené severské bohyni Gefion, představuje symbiózu umění a mytologie. Obklopená malebným parkem nabízí dokonalé místo pro odpočinek. Její dramatické sochy a nádherné okolí vás pohltí a představí vám novou stránku dánské historie a kultury.


Židovský památník v Berlíně: Místo, které se dotkne vaší duše

Židovský památník v Berlíně: Místo, které se dotkne vaší duše

Připravte se na dojemnou návštěvu Židovského památníku v Berlíně. Toto monumentální místo, věnované památce šesti milionů zavražděných židů během holocaustu, je silným symbolem bolesti a odvahy. Architektura památníku vás ponoří do atmosféry ztráty a dezorientace. Prohloubíte své porozumění tragické historii při procházce mezi 2 711 betonovými sloupy a návštěvou informačního centra.


Poznejte srdce Berlína: Alexanderplatz

Poznejte srdce Berlína: Alexanderplatz

Alexanderplatz, nebo prostě "Alex", je pulsujícím srdcem Berlína. Toto historické náměstí nabízí návštěvníkům nejen pozoruhodné památky jako televizní věž Fernsehturm či světoznámé hodiny Urania-Weltzeituhr, ale také bohatý kulturní a noční život. Připravte se prozkoumat toto fascinující místo, které je živým symbolem historie a kultury města.


Návštěva Reichstagu: Zajímavosti a tipy pro turisty

Návštěva Reichstagu: Zajímavosti a tipy pro turisty

Reichstag v Berlíně je místem, které svým významem a historií přitahuje turisty z celého světa. Tato ikonická budova, nyní sídlo německého parlamentu, je svědkem klíčových událostí německé historie. Přečtěte si náš průvodce, kde vám představíme jeho zajímavosti a poskytneme tipy pro návštěvu. Od skleněné kopule po restauraci na střeše, Reichstag nabízí jedinečné zážitky, které si nesmíte nechat ujít. Připravte se na nezapomenutelnou návštěvu!


Objevte Christiansborg, domov dánského parlamentu.

Christiansborg - Skvost Kodaňské architektury

Christiansborg, impozantní zámek a domov dánského parlamentu, je jednou z nejvýznamnějších památek Kodaně. Tato nádherná stavba, postavená a zničená třikrát, uchovává fascinující historii a je domovem pro některé z nejvýznamnějších uměleckých děl v Dánsku. Zámek nabízí návštěvníkům unikátní prohlídky, úchvatné výhledy z nejvyšší věže v Kodani a možnost objevit královské konírny a stáje.


Průvodce parkem Tivoli: Magické místo v srdci Kodaně

Průvodce parkem Tivoli: Magické místo v srdci Kodaně

Tivoli, druhý nejstarší zábavní park na světě, je skvostem uprostřed Kodaně. Od svého otevření v roce 1843 se stal symbolem města, místo plné historie, kultury a zábavy. Ať už hledáte adrenalinové jízdy, gurmánské zážitky, nebo klidné procházky po krásných zahradách, Tivoli vám nabídne nezapomenutelný zážitek. Přidejte Tivoli na svůj seznam míst k návštěvě v Kodani a prožijte den plný magie a radosti.


Cestujte do srdce Kodaně: Objevte skvost zvaný Fælledparken

Cestujte do srdce Kodaně: Objevte skvost zvaný Fælledparken

Fælledparken, největší městský park v Kodani, je skvělým místem pro milovníky přírody, sportovce a hledající klid. Nabízí bohatou flóru a faunu, sportovní aktivity a nahlédnutí do dánské historie a kultury. Objevte fascinující stromy, piknikové louky, fotbalové hřiště, dětské hřiště a historické památníky. Užijte si cyklistiku, pozorování ptáků a hvězd, nebo si prostě relaxujte a nasajte atmosféru tohoto zvláštního místa.


Odhalte tajemství Strøgetu: Nejdelší nákupní ulice v Evropě

Odhalte tajemství Strøgetu: Nejdelší nákupní ulice v Evropě

Strøget, srdce Kodaně a nejdelší pěší nákupní zóna v Evropě, je místem, kde se snoubí luxusní nákupy, místní gastronomie, živé umění a bohatá historie. Od impozantní Rådhuspladsen až po světoznámé designové butiky, prozkoumání Strøgetu je zážitkem, který nesmíte přehlédnout. Tak se ponořte do tohoto průvodce a objevte vše, co tato fascinující ulice nabízí!


Nørrebro v Kodani: Objevte kouzlo tohoto živého a pestrobarevného koutu Dánska

Nørrebro v Kodani: Objevte kouzlo tohoto živého a pestrobarevného koutu Dánska

Nørrebro je jedinečná čtvrť Kodaně, kde se prolínají kultury a tradice. Tento živý a barevný kout Dánska nabízí pestrý výběr kulinářských zážitků, parků, historických míst a kulturních akcí. Prozkoumejte malebné uličky, ochutnejte místní kuchyni a objevte nekonečné možnosti, které Nørrebro skýtá. Nezapomeňte navštívit ikonický park Superkilen, tržnici Torvehallerne či hřbitov Assistens Kirkegård. Nørrebro je zárukou nezapomenutelných zážitků a dobrodružství!


Malá mořská víla v Kodani: Tajemství, zajímavosti a tipy pro turisty

Malá mořská víla v Kodani: Tajemství, zajímavosti a tipy pro turisty

Vítejte v Kodani, městě s bohatou historií a kulturou. Jeho nejznámější symbol, socha Malé mořské víly, přitahuje návštěvníky z celého světa. Ponořte se do tajemství této ikonické sochy, objevte tipy pro turisty a prozkoumejte atrakce v okolí. Kodaň vás čeká s otevřenou náručí, připravena oživit pohádkový příběh Malé mořské víly.


Rosenborg: Královský hrad a zahrady v Kodani

Prozkoumejte kouzlo Rosenborgu: Královské perly Kodaně

Vítejte v Rosenborgu, perle Kodaně! Tento nádherný hrad a zahrady vám představí historii, umění a kouzlo dánské metropole. Navštivte královské komnaty, obdivujte korunovační klenoty a užijte si klidné procházky po zahradách. Rosenborg je ideální místo pro objevování kultury a krásy Dánska. Připravte se na nezapomenutelný zážitek v srdci Kodaně.


Amalienborg - královské klenoty a nezapomenutelné zážitky v Kodani

Dánský královský palác Amalienborg - královské klenoty a nezapomenutelné zážitky v Kodani

Amalienborg, sídlo dánské královské rodiny, je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v Kodani. Navštivte čtyři paláce, prozkoumejte Muzeum Amalienborg a zúčastněte se tradiční strážní výměny. Procházka po nádherných zahradách Amaliehaven a návštěva Kodaňské opery vám nabídne nezapomenutelné zážitky. Nechte se okouzlit královskou historií a kulturou!


Starý přístav Nyhavn Kodaň: Zajímavosti a tipy pro turisty

Starý přístav Nyhavn Kodaň: Zajímavosti a tipy pro turisty

Nyhavn je jedním z nejmalebnějších míst v Kodani, kde historie a kultura ožívají. Projděte se podél barevných domů a kanálu, kde kotví historické lodě. Navštivte dům slavného spisovatele Hanse Christiana Andersena a vychutnejte si plavbu po kanálech. Vyzkoušejte tradiční dánskou kuchyni v místních kavárnách a restauracích a užijte si kulturní akce a festivaly. Nyhavn nabízí nezapomenutelný zážitek pro každého návštěvníka, tak neváhejte a začněte objevovat kouzlo tohoto přístavu!


Rijksmuseum: Tipy & Zajímavosti pro Návštěvníky

Zajímavosti a tipy: Rijksmuseum v Amsterdamu

Rijksmuseum v Amsterdamu je světoznámá instituce, která představuje největší sbírku nizozemského umění a historie. V tomto článku vám nabízíme tipy a zajímavosti, díky nimž si užijete návštěvu tohoto ikonického muzea naplno. Prohlédněte si mistrovská díla Rembrandta či Vermeera, obdivujte architekturu budovy a vychutnejte si bohaté sbírky z nizozemského Zlatého věku. Naše rady vám pomohou prozkoumat Rijksmuseum a odnést si z něj nezapomenutelné zážitky.


Kouzlo Plešného jezera: Objevte tajemství, krásu a dobrodružství v srdci Šumavy

Kouzlo Plešného jezera: Objevte tajemství, krásu a dobrodružství v srdci Šumavy

Plešné jezero, perla Šumavy, láká návštěvníky svou malebnou scenérií a bohatým ekosystémem. Toto ledovcové jezero nabízí nádherné turistické trasy, pozorování ptáků, rybolov či cykloturistiku. Příběhy a legendy o pokladech na dně jezera dodávají místu zvláštní kouzlo. Při návštěvě nezapomeňte navštívit Plešnou boudou pro tradiční českou kuchyni a odpočinek. Vydejte se na objevitelskou cestu do srdce Šumavy a užijte si krásy Plešného jezera!


Muzeum skla a bižuterie: Poklady Jablonce

Zajímavosti a tipy: Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou - zážitek plný lesku a krásy

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou otevírá dveře do fascinujícího světa sklářství a bižuterního průmyslu. Prozkoumejte bohatou historii, širokou škálu uměleckých děl a řemesel, která zaujmou každého návštěvníka. Navštivte expozice skla, bižuterie a zajímavé dočasné výstavy. Nezapomeňte prozkoumat muzejní obchod, kde si můžete pořídit originální suvenýry a dárky. Ponořte se do světa lesku a krásy, který vás čeká v tomto nezapomenutelném muzeu!


Návštěva Labské přehrady: Tipy a zajímavosti

Zajímavosti a tipy pro návštěvu Labské přehrady

Labská přehrada, skvost v srdci Krkonoš, láká návštěvníky svou jedinečnou přírodou a širokými možnostmi aktivního odpočinku. Postavena v letech 1910-1912, tato vodní nádrž je jedním z nejvýše položených vodních děl v České republice. Ať už jste milovník turistiky, cyklistika, nebo jen chcete relaxovat a nasát atmosféru tohoto malebného místa, Labská přehrada je ideální destinací pro každého.


Zajímavosti a tipy pro návštěvu zámku Versailles

Zajímavosti a tipy pro návštěvu zámku Versailles

Versailles, perla francouzského království a symbol absolutní monarchie, je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací. Tento článek vám přináší tipy a zajímavosti, které vám pomohou lépe prozkoumat a pochopit jeho bohatou historii a nádhernou architekturu. Od Zrcadlové síně po nádherné zahrady, Versailles je skutečně místo plné kouzel a krásy.


Zajímavosti a tipy: Proč navštívit Zámek Frýdlant

Zajímavosti a tipy: Proč navštívit Zámek Frýdlant

Zámek Frýdlant, historický klenot severní Čechy, je jedním z nejstarších a nejlépe zachovalých hradů v zemi. S jeho bohatou historií, působivou architekturou, rozsáhlými sbírkami a nádhernými zahradami je ideálním místem pro výlet pro milovníky historie, kultury i přírody. Po celý rok zde probíhají různé kulturní a vzdělávací akce, takže návštěva zámku je vždy zážitkem, který stojí za to zažít.


Rock-It-Nice Bikepark: Zajímavosti v Krkonoších

Bikepark Rock-It-Nice, Rokytnice nad Jizerou: Zajímavosti a tipy

V srdci Krkonoš, v Rokytnici nad Jizerou, najdete bikepark Rock-It-Nice - skvělou destinaci pro všechny milovníky horských kol. Od začátečníků až po zkušené bikery, každý zde najde trať na míru svým dovednostem. Objevte kouzlo krkonošské přírody, vzrušení z jízdy a komunitu lidí sdílejících vášeň pro cyklistiku. Připravte se na nezapomenutelné dobrodružství na kole!


Tipy a Zajímavosti: Bobová Dráha Špindlerův Mlýn

Bobová dráha Špindlerův Mlýn: Zážitky, zajímavosti a tipy

Bobová dráha v Špindlerově Mlýně je atrakcí, kterou si nesmíte nechat ujít. Tato nejdelší bobová dráha v České republice nabízí dobrodružství a vzrušení pro návštěvníky všech věkových kategorií. Dráha je vybavena unikátními boby, které umožňují ovládat rychlost jízdy, takže si každý může svůj zážitek přizpůsobit podle své odvahy. V tomto článku se dozvíte několik tipů a zajímavostí, které vám pomohou využít svou návštěvu bobové dráhy na maximum.


DB Museum v Norimberku: Pozoruhodnosti a Tipy

DB Museum v Norimberku: Pozoruhodnosti a Tipy

DB Museum v Norimberku je skvělou destinací pro všechny milovníky historie a techniky. Sbírka tohoto muzea pokrývá více než 160 let historie železnic, od parních lokomotiv až po moderní vlaky. Zajímavostí je mnoho, ať už jde o detailní modelový svět železnice, nebo vzácnou parní lokomotivu "Adler". Připravte se na fascinující cestu časem plnou unikátních exponátů a interaktivních prvků.


Zajímavosti a Tipy: Norimberský Playmobil FunPark

Zajímavosti a Tipy: Norimberský Playmobil FunPark

Norimberk, známý svými historickými památkami a tradičními trhy, je také domovem Playmobil FunParku, unikátního zábavního parku pro děti všech věkových kategorií. Na rozloze 90 000 m² nabízí množství tematických oblastí věnovaných populárním sériím hraček Playmobil, od pirátů po rytíře. Na rozdíl od tradičních parků je zde důraz na kreativní hru a aktivní zapojení. Připravili jsme pro vás několik tipů a zajímavostí pro vaši návštěvu.


Ski & Sun Świeradów Zdrój: Průvodce po těch nejlepších místech a atrakcích

Ski & Sun Świeradów Zdrój: Průvodce po těch nejlepších místech a atrakcích

Ski & Sun Świeradów Zdrój, polské lázeňské město, je skvělou destinací pro milovníky sportu a přírody, ale také pro hledače relaxace. Zdejší lyžařský areál, nádherné okolí Jizerských hor, wellness možnosti a bohatá kultura představují ideální kombinaci pro nezapomenutelnou dovolenou. Prozkoumejte s námi tento polský skvost!


Národní Park Šumava: Zajímavosti a Tipů pro Návštěvníky

Národní Park Šumava: Zajímavosti a Tipů pro Návštěvníky

Národní park Šumava, rozkládající se mezi Českou republikou a Německem, je jedním z největších a nejkrásnějších přírodních parků v Evropě. Zahrnuje neuvěřitelně rozmanité ekosystémy, od hlubokých lesů a ledovcových jezer až po horské vrcholky a říční údolí. Park je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat a nabízí širokou škálu aktivit pro milovníky přírody všech věkových skupin. Ať už hledáte klidnou procházku lesními stezkami, dobrodružnou jízdu na kole nebo relaxaci u klidného jezera, Šumava vás jistě uchvátí svou jedinečnou krásou a nekonečnými možnostmi k prozkoumání.


Aquapark Čestlice: Atrakce, tipy a relaxace

Aquapark Čestlice: Zábava, tipy a relax pro všechny

Aquapark Čestlice, oblíbený vodní ráj nedaleko Prahy, nabízí atrakce pro všechny věkové kategorie - od adrenalinových skluzavek až po relaxační wellness. V našem článku se dozvíte o zajímavostech a tipy, jak si návštěvu co nejvíce užít. Připravte se na vzrušující a odpočinkový zážitek s rodinou či přáteli!


Fernsehturm Berlín: tipy a zajímavosti o věži

Zajímavosti a tipy o Televizní věži Fernsehturm v Berlíně

Fernsehturm, ikonická televizní věž v Berlíně, láká turisty na nezapomenutelný zážitek s nádhernými výhledy a bohatou historií. V tomto článku se seznámíte s tipy a zajímavostmi, které vám pomohou užít si návštěvu naplno. Od plánování vstupu, přes nejlepší čas pro návštěvu, až po okolní památky – připravte se na nezapomenutelný zážitek.


Navštivte iQPARK Liberec: vzdělávání zábavou pro celou rodinu

Navštivte iQPARK Liberec: vzdělávání zábavou pro celou rodinu

iQPARK Liberec je ideálním místem pro rodinný výlet plný zábavy a poznání. Nachází se v obchodním centru Plaza a nabízí interaktivní expozice zaměřené na vědu, technologii, tvořivost a sport. Zábavným způsobem se zde seznámíte s fascinujícím světem kolem nás. Nechte se unést a prozkoumejte vše, co iQPARK Liberec nabízí!


Beskydy: Klenot střední Evropy čeká na objevení

Beskydy: Klenot střední Evropy čeká na objevení

Beskydy, malebné pohoří na pomezí Česka, Slovenska a Polska, lákají svou nádhernou přírodou, bohatou historií a kulturou. Při návštěvě Beskyd si užijete pestré turistické trasy, adrenalinové aktivity, tradiční gastronomii a mnoho kulturních akcí. Odpočiňte si v lázních, navštivte hrad Hukvaldy nebo se vydejte na vrchol Lysé hory. Beskydy nabízejí nezapomenutelné zážitky pro každého.


Hohenzollernbrücke: Symbol lásky a historie v srdci Kolína nad Rýnem

Hohenzollernbrücke: Symbol lásky a historie v srdci Kolína nad Rýnem

Hohenzollernbrücke, ikonický most v Kolíně nad Rýnem, je skvělým místem pro objevování historie, architektury a romantiky. Procházka po mostě nabízí úchvatný výhled na město, zatímco zámky lásky dodávají jedinečnou atmosféru. Spojujte návštěvu s prohlídkou místních památek a kulturních událostí.


Tajemství Hradu Bezděz: Proč ho navštívit

Tajemný Hrad Bezděz: Proč byste měli navštívit toto působivé místo

Hrad Bezděz, nacházející se v Libereckém kraji, je fascinující památka s tajemnou historií a impozantní architekturou. Prozkoumejte gotické pevnostní stavby, obdivujte úchvatné výhledy na okolní krajinu a užijte si kulturní akce, které hrad pořádá. Navíc, okolní přírodní park a Máchovo jezero nabízejí skvělé možnosti pro turistiku a relaxaci. Hrad Bezděz je jedinečným cílem pro rodiny, turisty a milovníky kultury.


BMW Welt a BMW Museum: Nezapomenutelná zážitková cesta světem automobilů

BMW Welt a BMW Museum: Nezapomenutelná zážitková cesta světem automobilů

Navštivte BMW Welt a BMW Museum v Mnichově a prozkoumejte fascinující svět automobilů. Ponořte se do historie značky, obdivujte architekturu a prohlédněte si nejnovější modely. Tyto atrakce nabízejí zábavu pro všechny věkové skupiny, včetně interaktivních zážitků a speciálních akcí. Nečekejte, zažijte BMW Welt a BMW Museum ještě dnes!


Tajemství zámku Jemniště: Proč stojí za návštěvu tento český poklad

Tajemství zámku Jemniště: Proč stojí za návštěvu tento český poklad

Zámek Jemniště, malebný barokní poklad nedaleko Prahy, nabízí návštěvníkům nejen bohatou historii, ale i fascinující tajemství. Obdivujte jeho architektonické skvosty, procházejte se po rozlehlém zámeckém parku a zhlédněte unikátní umělecká díla ve sbírkách. Jemniště představuje dokonalou kombinaci kultury, přírody a zážitků. Navštivte tento český klenot a odhalejte jeho tajemství!


Hvězdárna Ondřejov: Objev kouzlo vesmíru!

Hvězdárna Ondřejov: Proč stojí za návštěvu a co zde objevíte

Hvězdárna Ondřejov, situovaná nedaleko Prahy, je jedním z nejvýznamnějších astronomických center v České republice. Nabízející nádherný zážitek pro všechny věkové skupiny, Hvězdárna Ondřejov je ideální destinací pro objevování tajemství vesmíru. Poznejte její historii, užijte si pozorování nebeských těles skrze impozantní dalekohled a vychutnejte si interaktivní výstavy.


 Tajemný klenot skrytý mezi zříceninami: Proč byste měli navštívit Okoř

Tajemný klenot skrytý mezi zříceninami: Proč byste měli navštívit Okoř

Okoř, tajemný klenot České republiky, je zřícenina hradu nedaleko Prahy, která stojí za návštěvu. Tato historická památka nabízí nádherné okolí, jedinečnou atmosféru a zajímavou architekturu. Navíc, v létě hostí kulturní akce, jako jsou koncerty či divadelní představení. Objevte tajemství Okoře, zažijte nezapomenutelný výlet a obohaťte své znalosti o českých dějinách a kultuře.


Hrad a Klášter Oybin: Důvody návštěvy, skrytá zákoutí a tipy pro cestovatele

Hrad a Klášter Oybin: Důvody návštěvy, skrytá zákoutí a tipy pro cestovatele

Hrad a Klášter Oybin, poklady Saského Švýcarska, představují ideální cíl pro milovníky historie, přírody a kultury. Navštivte zříceniny kláštera z 14. století a hradní komplex, prozkoumejte okolní přírodní krásy a tajemství, a nechte se unést atmosférou tohoto kouzelného místa. S našimi tipy pro cestovatele vám pomůžeme naplánovat nezapomenutelnou návštěvu plnou dobrodružství a objevů.


Zámek Vimperk: Klenot Jižních Čech pro Turisty

Zámek Vimperk: Historie, Architektura & Turistické Atrakce v Jižních Čechách

Zámek Vimperk v jižních Čechách představuje dokonalou kombinaci historie, architektury a přírody. Tento skvost vás zavede do minulosti, kdy sloužil jako gotická pevnost, a ukáže vám jeho současnou podobu s renesančními a barokními prvky. Obklopen nádhernou krajinou Šumavy, je ideálním místem pro turisty hledající nezapomenutelný zážitek. Navštivte Zámek Vimperk a okouzlete se jeho kouzlem.


5 důvodů pro návštěvu Lanového parku Zadov

5 důvodů, proč si nenechat ujít Lanový park Zadov

Lanový park Zadov, ukrytý v srdci malebné Šumavy, je ideální destinací pro milovníky dobrodružství a přírody. Nabízí adrenalinové zážitky, nádherné scenérie a zábavu pro celou rodinu. Bezpečnost je zde na prvním místě a díky celoročním aktivitám si park užijete v jakékoli roční době. Připravte se na vzrušující zážitky, které vám Lanový park Zadov nabídne!


5 důvodů navštívit Zámek Průhonice

5 důvodů, proč navštívit Zámek Průhonice

Zámek Průhonice, malebný klenot nedaleko Prahy, láká návštěvníky svým unikátním kouzlem. Proč si ho oblíbit? Objekt se pyšní bohatou historií, rozlehlým Průhonickým parkem, fascinující botanickou zahradou, pestrou nabídkou kulturních akcí a přátelským prostředím pro rodiny s dětmi. Při plánování návštěvy České republiky nenechte tento zážitek uniknout!


Zámek Veltrusy - Tajemství, Zajímavosti a Tipů pro Návštěvníky

Zámek Veltrusy - Tajemství, Zajímavosti a Tipů pro Návštěvníky

Vítejte na průvodci zámkem Veltrusy, barokním skvostem České republiky. Ponořte se do historie zámku, prozkoumejte nádhernou zahradu, zámeckou knihovnu a divadlo. Odhalte tajemství sklepení a objevte tipy pro návštěvníky. Tento článek vás provede kouzlem zámku Veltrusy a jeho okolí, které stojí za návštěvu.


Adršpašské skály: Zajímavosti, tipy a výlety s dětmi

Adršpašské skály: Zajímavosti, tipy a výlety s dětmi

Adršpašské skály, malebný přírodní úkaz na severovýchodě České republiky, přitahují turisty svými impozantními skalními útvary a vodopády. Tato oblast je ideálním místem pro rodinný výlet, kde si každý člen rodiny najde své oblíbené aktivity. Prohlídka skalního města, návštěva Adršpašského vodopádu, výstup na Starozámecký vrch či plavba po jezírku jsou jen některé z možností, které tato fascinující krajina nabízí. Nečekejte a vydejte se objevovat krásy Adršpašských skal s celou rodinou!


Frauenkirche v Drážďanech: Zajímavosti a tipy pro návštěvníky

Frauenkirche v Drážďanech: Zajímavosti a tipy pro návštěvníky

Frauenkirche, známý jako Kostel Panny Marie, je barokní skvost v Drážďanech, Sasko. Tato ikona města symbolizuje mír a obnovu, nabízí fascinující historii, nádhernou architekturu a bohatý kulturní program. V článku níže se podíváme na tipy a zajímavosti, které vám pomohou prozkoumat a naplno si užít tento výjimečný památník.


Proč navštívit Katedrálu v Kolíně nad Rýnem: Zajímavosti a tipy

Proč navštívit Katedrálu v Kolíně nad Rýnem: Zajímavosti a tipy

Katedrála sv. Petra a Panny Marie v Kolíně nad Rýnem je skvostem gotické architektury a symbolem města. Prozkoumejte její impozantní interiér, nádherné vitráže a bohatou historii. Navštivte vrchol jižní věže pro úchvatný výhled na Kolín a okolí. Nezapomeňte na relikviář Tří králů, který patří k nejvýznamnějším pokladům katedrály.


Zajímavosti a tipy na návštěvu Staroměstského náměstí

Zajímavosti a tipy na návštěvu Staroměstského náměstí

Staroměstské náměstí v Praze je jedním z nejkrásnějších míst ve městě. Prozkoumejte jeho bohatou historii a nádhernou architekturu, jako je Orloj, Týnský chrám či Kostel sv. Mikuláše. Navštivte trhy, které zde pořádají, a ochutnejte tradiční českou kuchyni v okolních kavárnách a restauracích.


Zajímavosti a tipy zámek Blatná v jižních Čechách

Zajímavosti a tipy zámek Blatná v jižních Čechách

Navštivte zámek Blatná v jižních Čechách a objevte jeho bohatou historii, impozantní interiéry, malebný park a zahrady. Pro rodiny s dětmi nabízí zábavné aktivity, zatímco kulturní nadšence osloví koncerty, výstavy a divadelní představení. Odpočiňte si v zámecké restauraci či kavárně a zvažte ubytování v blízkosti zámku pro delší pobyt.


Tajemství a zajímavosti zámku Hohenschwangau: Tipy pro návštěvníky

Tajemství a zajímavosti zámku Hohenschwangau: Tipy pro návštěvníky

Vítejte v zámku Hohenschwangau, jedné z nejkrásnějších historických památek Německa. Objevte fascinující historii, malebnou architekturu a neuvěřitelné fresky tohoto romantického zámku, který se nachází v srdci Bavorských Alp. Ponořte se do světa legend a tajemství a získejte tipy pro návštěvníky, které vaši návštěvu promění v nezapomenutelný zážitek. Prozkoumejte okolní krajinu, navštivte nedaleký zámek Neuschwanstein a užijte si atmosféru minulých časů na zámku Hohenschwangau.


Rujána: Ostrov plný zážitků a tajemství

Rujána: Ostrov plný zážitků a tajemství

Rujána, německý ostrov v Baltském moři, přitahuje svou krásou a rozmanitostí. Prozkoumejte nádherné pláže, působivé vápencové útesy, historická města a bohatou kulinářskou tradici. Cykloturistika, pěší turistika a potápění nabízejí nezapomenutelné zážitky. Rujána je ideální destinací pro dobrodružné cestovatele, kteří se rádi ponoří do kouzla méně známých míst.


Business hotel: výhody pro obchodní cestující

Co je to business hotel a jaké jsou jeho výhody

Business hotely se stávají ideálním řešením pro obchodní cestující. Tyto hotely nabízejí pohodlné a efektivní ubytování se zaměřením na pracovní potřeby. Mezi hlavní výhody patří profesionální pracovní prostředí, konferenční prostory, stravovací služby, flexibilní ubytování a další. Díky těmto výhodám jsou business hotely stále oblíbenější volbou pro ty, kteří cestují za prací.


Objevte 10 tipů pro návštěvu Plzně a okolí, včetně pivovaru

10 tipů pro návštěvu Plzně a okolí: Od pivovaru po přírodní krásy

Vítejte v Plzni, městě bohatém na historii, kulturu a samozřejmě pivo! Plzeň je ideálním cílem pro ty, kteří hledají pestrou směsici zážitků. Navštivte slavný Plzeňský Prazdroj a ochutnejte čerstvé pivo Pilsner Urquell. Objevte gotickou katedrálu svatého Bartoloměje, prohlédněte si historii Škody v muzeu či zjistěte více o vědě a technice v Techmania Science Center. Plzeň a její okolí nabízí nespočet možností pro návštěvníky všech věkových kategorií a zájmů. Připojte se k nám na dobrodružství a zažijte krásy Plzně!


Cestování a turistika: Průzkum kouzel Moravského krasu

Cestování a turistika: Průzkum kouzel Moravského krasu

Moravský kras je fascinující oblast s mnoha jeskyněmi a podzemními řekami, která nabízí nezapomenutelné zážitky pro turisty. Navštivte Punkevní jeskyně s propastí Macocha, jeskyně Balcarka se svými barevnými krápníky nebo tajemnou Smrtní jeskyni. Objevte historii a přírodní krásy těchto jedinečných míst v srdci České republiky.


Cestování a turistika: Poznejte kouzlo Moravského krasu a propasti Macocha

Cestování a turistika: Poznejte kouzlo Moravského krasu a propasti Macocha

V Moravském krase, klenotu České republiky, se skrývá fascinující propast Macocha. Tato oblast láká návštěvníky díky svým vápencovým jeskyním, překrásné přírodě a mnoha turistickým aktivitám. Prozkoumejte Punkevní jeskyně, vydejte se na pěší či cykloturistické trasy a ochutnejte tradiční moravskou kuchyni. Moravský kras je ideální destinací pro dobrodruhy a milovníky přírody.


Olympiapark Mnichov: Sport, zábava a kultura

Cestování a turistika v Olympiaparku Mnichov: Zažijte sportovní historii a zábavu

Olympiapark Mnichov je jedním z nejzajímavějších míst v Mnichově, který nabízí kombinaci sportu, zábavy, kultury a přírody. Vybudovaný pro Letní olympijské hry 1972, dnes přitahuje návštěvníky ze všech koutů světa. Zde můžete navštívit impozantní Olympijský stadion, prozkoumat zelené plochy a jezera, nebo se seznámit s historií a kulturou v BMW Museum. Olympiapark je ideálním cílem pro celou rodinu, který nabízí širokou škálu atrakcí a aktivit pro všechny věkové kategorie a zájmy.


5 důvodů, proč byste měli navštívit Checkpoint Charlie

5 důvodů, proč byste měli navštívit Checkpoint Charlie

Checkpoint Charlie, známý přechod mezi Východním a Západním Berlínem, je fascinujícím místem plným historie a kultury. Při návštěvě tohoto symbolu studené války se dozvíte o napjatých vztazích mezi USA a SSSR, prohlédnete si Mauermuseum s příběhy statečných lidí a obdivujete současné umění. Připomeňte si důležitost svobody a sjednocení v historii i dnešním světě.


Tipy na výlet: Objevte kouzlo Hradu Štramberk

Tipy na výlet: Objevte kouzlo Hradu Štramberk

Hrad Štramberk, nazývaný "Moravský Gibraltar", je malebný hradní komplex v srdci Moravy. Při návštěvě si užijete jeho bohatou historii, krásnou přírodu a půvabné městečko. Navštivte Štramberk a zažijte nezapomenutelný výlet plný kultury, zábavy a dobrodružství.


Vodní elektrárna Dlouhé Stráně: Tipy a zajímavosti pro návštěvníky

Vodní elektrárna Dlouhé Stráně: Tipy a zajímavosti pro návštěvníky

Vodní elektrárna Dlouhé Stráně v Jeseníkách je technickým skvostem a turistickou atrakcí. Nabízí prohlídky, turistické trasy, cykloturistiku a zimní aktivity. Prozkoumejte tento unikátní zdroj energie, objevte nádhernou krajinu a užijte si nezapomenutelný zážitek v srdci české přírody. Přečtěte si naše tipy a zajímavosti pro návštěvníky!


Cestování a turistika v Hřensku: Soutěsky a Pravčická brána

Hřensko: Průzkum soutěsek a Pravčické brány v Českém Švýcarsku

Hřensko, malebná vesnice v srdci Českého Švýcarska, přitahuje turisty díky svým soutěskám a Pravčické bráně. Přečtěte si, jak objevit tuto nádhernou oblast plnou přírodních krás, a získejte tipy pro nezapomenutelný zážitek. V článku se dozvíte o nejlepších trasách, ubytování a dalších atrakcích, které tuto oblast činí ideálním cílem pro dobrodružství a odpočinek.


Zajímavosti a tipy o Hradčanech v Praze

Zajímavosti a tipy o Hradčanech v Praze

Hradčany, historická čtvrť Prahy, lákají návštěvníky svým bohatstvím kultury a architektury. Prozkoumejte Pražský hrad, největší hradní komplex na světě, a pokračujte k Loretskému poutnímu místu se svou zvoničkou. Obdivujte Strahovský klášter s unikátní knihovnou a procházejte malebným Novým Světem. Nezapomeňte se zastavit v tradiční české hospodě U Černého vola a ochutnat místní delikatesy. Navštivte Hradčany a nechte se okouzlit atmosférou Prahy.


Zajímavosti a tipy o Petřínském parku v Praze

Zajímavosti a tipy o Petřínském parku v Praze

Petřín, zelený poklad v srdci Prahy, nabízí návštěvníkům krásné zahrady, malebné výhledy a bohatou historii. Prozkoumejte Petřínskou rozhlednu, zrcadlové bludiště, klášter Na Slovanech a mnoho dalších atrakcí. Tento park je ideálním místem pro romantické procházky, rodinnou zábavu a klidný odpočinek. Nechte se okouzlit kouzlem Petřína při své návštěvě Prahy.


Zajímavosti a tipy pro návštěvu Botanické zahrady v Praze

Zajímavosti a tipy pro návštěvu Botanické zahrady v Praze

Pražská botanická zahrada je skvost mezi zelenými oázami hlavního města. Prozkoumejte Fata Morgana, japonskou zahradu, svahovou zahradu či vinici sv. Kláry. Užijte si krásné procházky a objevte rozmanitost rostlin z celého světa. Plánujte svou návštěvu a nezapomeňte vyzkoušet místní víno.


5 důvodů pro návštěvu Berchtesgadenu: Průvodce německým horským rájem

5 důvodů pro návštěvu Berchtesgadenu: Průvodce německým horským rájem

Berchtesgaden, malebné horské městečko v jihovýchodním Německu, je ideálním místem pro dovolenou plnou přírodních krás, historických památek a kulturních zážitků. Obklopen strmými alpskými vrcholy a krásnými jezery, Berchtesgaden láká turisty z celého světa. Navštivte úchvatné ledovcové jezero Königssee, prozkoumejte fascinující historii Orlího hnízda, objevte bohatství přírody v Národním parku Berchtesgaden, nechte se unést do hlubin historických solných dolů a procházejte se malebným městečkem s bohatou kulturou a tradičními specialitami. V tomto článku vám představíme 5 důvodů, proč Berchtesgaden stojí za návštěvu, a nabídneme tipy pro nezapomenutelný zážitek.


Rýnská stezka: Putování od Kolína nad Rýnem do Frankfurtu

Rýnská stezka: Putování od Kolína nad Rýnem do Frankfurtu

Rýnská stezka nabízí ideální cyklovýlet mezi Kolínem nad Rýnem a Frankfurtu. Na této malebné trase objevíte bohatou historii, kulturu a úchvatné přírodní scenérie. Putování vás zavede přes historická města, jako jsou Bonn, Koblenz a Mainz, s mnoha památkami a atrakcemi. Zároveň si užijete krásu přírodních parků a údolí Středního Rýna, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento cyklovýlet je skvělým zážitkem pro celou rodinu, zkušené cyklisty i rekreační jezdce.


Hrad Hazmburk: Tajemství Českého středohoří čekající na objevení

Hrad Hazmburk: Tajemství Českého středohoří čekající na objevení

Hazmburk, tajemný hrad v Českém středohoří, nabízí jedinečný zážitek pro každého návštěvníka. Objevte jeho historický význam, přírodní krásu a fascinující pověsti. Toto méně známé místo je ideální pro ty, kteří hledají autentický a klidný zážitek v srdci České republiky. Navštivte Hazmburk a nechte se unést jeho kouzlem!


Proč navštívit Termály Hévíz: zajímavosti a léčivé účinky

Proč navštívit Termály Hévíz: zajímavosti a léčivé účinky

Termály Hévíz, jedno z největších léčivých jezer v Evropě, nabízejí relaxaci a léčbu v nádherném přírodním prostředí západního Maďarska. Ponořte se do teplých vod bohatých na minerály a využijte širokou škálu wellness procedur. Navštivte okolní historické památky, ochutnejte tradiční maďarské speciality a vychutnejte si přátelskou atmosféru a pohostinnost. Termály Hévíz jsou ideálním místem pro dovolenou, která spojuje zdraví, relaxaci a kulturu.


Návštěva Lázní Széchenyi: 5 důvodů, proč je to nezapomenutelný zážitek

Návštěva Lázní Széchenyi: 5 důvodů, proč je to nezapomenutelný zážitek

Lázně Széchenyi, největší termální lázně v Evropě, se nacházejí v srdci Budapešti. Tento unikátní komplex nabízí řadu atrakcí a zajímavostí, od léčivých pramenů, přes bohatou architekturu až po vzrušující akce. V tomto úvodním článku se dozvíte 5 důvodů, proč byste si rozhodně neměli nechat ujít návštěvu těchto pozoruhodných lázní.


Roterdam - skryté poklady, tipy a neotřelé zážitky ve městě moderní architektury

Roterdam - skryté poklady, tipy a neotřelé zážitky ve městě moderní architektury

Roterdam, druhé největší nizozemské město, nabízí nejen moderní architekturu, ale i bohatou historii a skryté poklady. Navštivte ikonický Markthal, historickou Delfshaven či kouzelný Het Park. Prozkoumejte město díky street artu, vodním prohlídkám a jeho gastronomii. Roterdam je také skvělým výchozím bodem pro výlety po Nizozemsku. Překvapte se jeho rozmanitostí a neotřelými zážitky, které vám toto moderní město nabízí.


Proč navštívit Braniborskou bránu: Historie, kultura a krása uprostřed Berlína

Proč navštívit Braniborskou bránu: Historie, kultura a krása uprostřed Berlína

Braniborská brána, jedna z nejvýznamnějších památek Berlína a celého Německa, je dokonalým místem k návštěvě pro každého, kdo chce prožít historii, kulturu a krásu. Tato impozantní stavba z roku 1791 je symbolem míru, sjednocení a pokroku. Při návštěvě si nenechte ujít okolní atrakce, jako Říšský sněm, Tiergarten či Unter den Linden. Navštivte Braniborskou bránu a objevte její fascinující příběh.


Proč navštívit Linderhof v Bavorsku: 5 neodolatelných důvodů

Proč navštívit Linderhof v Bavorsku: 5 neodolatelných důvodů

Linderhof, nádherný zámek v Bavorsku, je jedním z nezapomenutelných míst, která byste měli navštívit při cestě do Německa. Tento malebný palác, postavený Ludvíkem II. Bavorským, fascinuje návštěvníky svou historií, architekturou, nádhernými zahradami a malebným okolím. Navíc se můžete těšit na místní kulturu a gastronomii. Nečekejte a zařaďte Linderhof na svůj seznam při plánování dovolené v Bavorsku!


Proč navštívit pevnost Hohensalzburg: Zajímavosti, lanovka a mnohem více!

Proč navštívit pevnost Hohensalzburg: Zajímavosti, lanovka a mnohem více!

Pevnost Hohensalzburg, jedna z největších středověkých pevností v Evropě, se tyčí nad rakouským Salzburgem. S tisíciletou historií, pevnost nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek plný historických zajímavostí, úchvatných výhledů a kulturních akcí. Vystoupání lanovkou Festungsbahn přidává další rozměr dobrodružství. Nečekejte a vydejte se na objevování tohoto kouzelného místa!


Hrad Rábí - Historická perla čeká na vaši návštěvu!

Hrad Rábí - Historická perla čeká na vaši návštěvu!

Hrad Rábí, malebná historická perla v Plzeňském kraji, vás zve k návštěvě! Při prohlídce hradu prozkoumejte jeho fascinující historii, obdivujte úchvatné výhledy na okolní krajinu a nechte se unést atmosférou filmových kulis. Příroda i kultura zde jde ruku v ruce a nabízí bohatý program pro návštěvníky všech věkových kategorií. Navštivte hrad Rábí a užijte si nezapomenutelný zážitek v srdci české historie!


Zámecký hotel - luxusní ubytování s historickým kouzlem

Zámecký hotel - luxusní ubytování s historickým kouzlem

Zámecké hotely nabízejí jedinečný zážitek spojující luxusní ubytování s historickou atmosférou. Tyto hotely, umístěné ve starobylých zámcích či palácích, přinášejí neopakovatelnou atmosféru a prvotřídní služby. Při pobytu v zámeckém hotelu můžete prozkoumat historické interiéry, vychutnat si klid a soukromí, zažít exkluzivní akce a vychutnat si romantické prostředí. Objednejte si pobyt v zámeckém hotelu a prožijte nezapomenutelnou dovolenou se všemi svými smysly.


Kvilda: Ideální destinace pro rodinný výlet plný zábavy a dobrodružství

Kvilda: Ideální destinace pro rodinný výlet plný zábavy a dobrodružství

Kvilda, malebná vesnice v srdci Šumavy, je ideálním místem pro rodinný výlet či dovolenou s dětmi. Prozkoumejte skiareál, turistické stezky, místní kulturu a kulinářství. Objevte Šumavu společně se svými nejbližšími a užijte si dobrodružství v této nádherné přírodní oblasti, která nabízí zábavu pro každého.


Bečov nad Teplou: Ukrytý klenot západních Čech

Bečov nad Teplou: Ukrytý klenot západních Čech

Bečov nad Teplou, malebné městečko v západních Čechách, je ideální destinace pro milovníky historie, přírody a kultury. Navštivte středověký hrad a barokní zámek, obdivujte vzácný relikviář sv. Maura a prozkoumejte okolní přírodu. Místní kulturní akce a tradiční česká kuchyně vám nabídnou nezapomenutelný zážitek.


Berlínská zeď - nejen památka, ale i zdroj inspirace a naděje

Berlínská zeď - nejen památka, ale i zdroj inspirace a naděje

Berlínská zeď, kdysi symbol rozdělení a utiskování, dnes představuje naději, inspiraci a sjednocení. Navštivte tuto ikonickou památku a prozkoumejte její barevnou galerii street artu, East Side Gallery. Poznejte dějiny studené války v muzeích v okolí a relaxujte v zelených oázách města. Zaznamenejte osobní příběhy lidí, kteří za zdí žili, a nechte se inspirovat jejich odhodláním. Berlínská zeď je výzvou k toleranci a míru, připomínkou toho, jak důležité je překonávat bariéry a hledat společný jazyk.


5 důvodů, proč navštívit Řetězový most v Budapešti

5 důvodů, proč navštívit Řetězový most v Budapešti

Budapešť, srdce Evropy, láká turisty svou bohatou historií a krásou. Mezi nejznámější památky patří Řetězový most přes Dunaj, spojující Budín a Pešť. Přečtěte si 5 důvodů, proč navštívit tento architektonický skvost, od historického významu až po jedinečné kulturní zážitky a akce, které nabízí.


Wawelský hrad v Krakově: Časová brána do polské historie

Wawelský hrad v Krakově: Časová brána do polské historie

Wawelský hrad v Krakově je jedním z nejdůležitějších historických a kulturních skvostů Polska. Navštivte toto fascinující místo a prozkoumejte jeho gotické, renesanční a barokní architektury, které odrážejí bohatství a kreativitu minulých generací. Poznejte legendy a pověsti, které obklopují hrad, jako je příběh o Smoku Wawelském. Užijte si nádherné výhledy na město z terasy hradu a objevte blízké turistické atrakce. Wawelský hrad je skvělým místem pro poznání polského dědictví a kultury.


Dendrologická zahrada v Průhonicích: Oáza klidu a krásy

Dendrologická zahrada v Průhonicích: Oáza klidu a krásy

Dendrologická zahrada v Průhonicích je oázou klidu a krásy, která zaujme návštěvníky svou rozmanitostí. Rozkládá se na 70 hektarech a nabízí více než 8 000 druhů rostlin. Nachází se v malebném prostředí zámku Průhonice, což dodává nezapomenutelnou atmosféru. Toto místo slouží jako významné výzkumné a vzdělávací centrum, kde probíhají studie na ochranu ohrožených druhů a výukové programy. Zahrada je otevřena téměř celoročně a nabízí návštěvníkům jedinečné zážitky v každém ročním období.


Muzeum strašidel v Plzni - kde se střetávají legendy a strach

Muzeum strašidel v Plzni - kde se střetávají legendy a strach

Muzeum strašidel v Plzni láká návštěvníky na jedinečný zážitek plný tajemna a dobrodružství. Prozkoumejte více než 15 scén s legendami a pověstmi z regionu. Interaktivní výstava s moderními technologiemi jako hologramy a virtuální realitou zprostředkuje setkání s duchy, čarodějnicemi a upíry. Muzeum nabízí vzdělávací programy, akce pro děti a rodinné vstupné. Navštivte toto fascinující místo v srdci Plzně a objevte temnou stránku historie a tradic města.


Boubínský prales: Přírodní krása a zajímavosti jednoho z nejstarších pralesů v České republice

Boubínský prales: Přírodní krása a zajímavosti jednoho z nejstarších pralesů v České republice

Boubínský prales, nacházející se v jihočeském okrese Prachatice, je jedním z nejstarších a nejcennějších pralesů v České republice. Tento poklad Šumavy na 666 hektarech hostí starobylé stromy, bohatou faunu a flóru a láká turisty z celého světa. Mezi hlavní zajímavosti patří Boubínská rozhledna, naučná stezka, lesní hřbitov a Boubínské jezírko. Navštivte tento jedinečný kraj a objevte přírodní krásy Boubínského pralesa.


Magie Lipsko ZOO: 7 nezapomenutelných tipů pro vaši návštěvu

Průvodce Lipsko Zoo: 7 Tipů pro Dokonalý Zoologický Zážitek

Vítejte v Lipsko Zoo! Tato fascinující zoologická zahrada nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek spojený s přírodou a setkání s nejrůznějšími zvířaty z celého světa. Prozkoumejte různé ekosystémy, vzdělávejte se o ochraně druhů a vychutnejte si nezapomenutelné okamžiky s našimi 7 tipy pro úžasnou návštěvu. Připravte se na dobrodružství!


Disneyland Paříž: Atrakce, vstupenky a tipy

Magický průvodce Disneylandem Paříž: Atrakce, vstupenky a užitečné tipy

Disneyland Paříž je ideálním místem pro dobrodružství plné zábavy a fantazie. S dvěma hlavními parky - Disneyland Park a Walt Disney Studios Park - nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek plný vzrušujících atrakcí, pestrých představení a nezapomenutelných postav z Disneyho světa. V tomto úvodním článku se dozvíte, co můžete očekávat během své návštěvy Disneylandu Paříž, jak si naplánovat svůj pobyt a jak získat nejlepší vstupenky.

Návštěva Disneylandu Paříž je skvělou příležitostí pro rodiny, páry i skupiny přátel, kteří se chtějí ponořit do kouzelného světa Disney. Nezapomeňte si před návštěvou prostudovat tipy a triky, které vám pomohou užít si svůj pobyt naplno a vrátit se domů s krásnými vzpomínkami.


Nadčasová krása Eiffelovy věže: Zajímavosti, vyhlídka a počet schodů

Nadčasová krása Eiffelovy věže: Zajímavosti, vyhlídka a počet schodů

Eiffelova věž, srdce Paříže a ikona Francie, je jedním z nejslavnějších památníků světa. Tato majestátní konstrukce představuje nejen dokonalost inženýrství, ale také ztělesňuje romantiku a kouzlo, které jsou charakteristické pro město zamilovaných. V tomto úvodním článku se seznámíte s nejzajímavějšími aspekty Eiffelovy věže, jako jsou vyhlídky, počet schodů a návštěvnické tipy.


Tipy pro návštěvu Budínského hradu v Budapešti

Tipy pro návštěvu Budínského hradu v Budapešti

Budínský hrad, jedna z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Budapešti, nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek z historie, kultury a umění. Tento komplex, který se nachází na západním břehu řeky Dunaj, je zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Abychom vám pomohli naplánovat dokonalý výlet, přinášíme 7 tipů pro návštěvu Budínského hradu, které zahrnují: nejlepší dobu pro návštěvu, dopravu, prohlídku hradu, vyhýbání se frontám, okolí, noční prohlídku a zajímavé akce. Tato místa zaručeně obohatí váš pobyt v maďarském hlavním městě.


Slapská přehrada - ideální místo pro koupání a relaxaci

Slapská přehrada - ideální místo pro koupání a relaxaci

Slapská přehrada, perla Vltavy, nabízí návštěvníkům mnoho možností pro koupání, sportovní aktivity a objevování historických památek. Tato oblast láká turisty i místní svou krásnou přírodou, pestrými možnostmi trávení volného času a bohatou kulturou. V tomto krátkém úvodu se podíváme na hlavní atrakce a aktivity, které Slapská přehrada nabízí.


Posázavský pacifik - Železniční perla v srdci Prahy a Středočeského kraje

Posázavský pacifik - Železniční perla v srdci Prahy a Středočeského kraje

Posázavský pacifik je malebná železniční trať, která vede podél řeky Sázavy ve Středočeském kraji a Praze. Trať nabízí nádherné scenérie a mnoho turistických atrakcí. V tomto článku se seznámíme s historií Posázavského pacifiku, jeho krásami a tipy na výlety v okolí, které si turisté i místní obyvatelé nesmí nechat ujít.


Stuttgart: Zajímavosti a tipy pro návštěvu

Stuttgart: Zajímavosti a tipy pro návštěvu

Stuttgart, hlavní město spolkové země Bádensko-Württembersko, je jedinečné místo, které kombinuje historii, kulturu a inovace. Toto půvabné město, známé jako centrum automobilového průmyslu a domov značek Mercedes-Benz a Porsche, nabízí návštěvníkům širokou škálu atrakcí.

Pro milovníky historie je zde hned několik impozantních zámků, jako Nový zámek a Starý zámek ve stuttgartském centru, či Schloss Solitude na okraji města. Státní galerie Stuttgart, jedno z nejvýznamnějších muzeí v Německu, představuje umělecká díla od středověku po současnost.

Navštivte také Wilhelma Zoo a botanickou zahradu, kde se můžete setkat s více než 1 200 druhy zvířat a 7 000 druhy rostlin. A pro nádherný výhled na město se vydejte na Fernsehturm Stuttgart, 217 metrů vysokou televizní věž.


Zoo v Praze: Zajímavosti a tipy pro návštěvníky

Zoo v Praze: Zajímavosti a tipy pro návštěvníky

Jednou z nejlepších destinací pro rodiny v Praze je nepochybně pražská zoo. Tento zoologický park, který se rozkládá na 58 hektarech v malebném prostředí Troji, je domovem více než 5 000 zvířat zastupujících přes 680 druhů. Tento článek představuje krátký úvod k návštěvě pražské zoo a zdůrazňuje, co návštěvníci mohou očekávat.

Zoo v Praze láká návštěvníky ze všech koutů světa díky svému bohatému výběru zvířat a jedinečným expozičním prostorům. Mezi nejpopulárnější atrakce patří pavilon indonéské džungle, Africká savana, Velká voliéra pro dravce a Český dvůr.


Lipsko: Zajímavosti a tipy pro návštěvu tohoto německého klenotu

Lipsko: Zajímavosti a tipy pro návštěvu tohoto německého klenotu

Lipsko, perla východního Německa, vás okouzlí svou historií, architekturou a bohatou kulturou. Město je známé jako domov slavných osobností, jako byli Johann Sebastian Bach, Felix Mendelssohn či Goethe. Při návštěvě Lipska nezapomeňte prozkoumat historické centrum města (Altstadt) s nádhernými budovami, jako je Stará radnice, Thomaskirche a Nikolaikirche.


Křivoklát: historie a zajímavosti hradu na půl cesty mezi Prahou a Plzní

Křivoklát: historie a zajímavosti hradu na půl cesty mezi Prahou a Plzní

Vítejte na Křivoklátě, jednom z nejstarších a nejkrásnějších hradů v České republice. Tento hrad, který se nachází pouhých 40 km západně od Prahy, je skvělým cílem pro milovníky historie, umění, přírody a dobrodružství.

Postaven ve 13. století jako královské sídlo českých panovníků, je dnes hrad otevřen veřejnosti a nabízí návštěvníkům několik prohlídkových okruhů, které odhalují jeho bohatou historii a představují zajímavosti hradu. Navštivte královský sál, hradní vězení, uměleckou sbírku, knihovnu a věž. Křivoklát je rozhodně místem, které by nemělo chybět na vašem seznamu návštěv.


Krimmlské vodopády: Salcburské divadlo přírody

Krimmlské vodopády: Salcburské divadlo přírody

Krimmlské vodopády, které se pyšní titulem nejvyššího vodopádu Rakouska a pátého nejvyššího na světě, představují jeden z nejúžasnějších přírodních divů Evropy. Nacházejí se v národním parku Hohe Tauern, kde nabízejí turistům i milovníkům přírody nezapomenutelný zážitek. Při návštěvě této malebné oblasti objevíte fascinující krajinu, bohatou historii a kulturu, a také mnoho možností pro outdoorové aktivity.


Těžba v Leogangu: Historie, zajímavosti a tipy pro návštěvníky

Těžba v Leogangu: Historie, zajímavosti a tipy pro návštěvníky

Leogang, malebná obec v rakouském Salcbursku, skrývá tajemství své bohaté těžební historie. V tomto úvodním článku vás seznámíme s dolama Leogangu, kde se kdysi těžilo stříbro a měď. Prozkoumejte místní Hornické muzeum a nasávejte atmosféru tohoto jedinečného místa, které je ideálním cílem pro milovníky historie a přírody.


Lavarone: Třetina letní turistika, cyklotrasy a další aktivity

Lavarone: Třetina letní turistika, cyklotrasy a další aktivity

Lavarone nabízí širokou škálu ubytovacích možností, od rodinných penzionů přes hotely až po horské chaty. Můžete si vybrat podle svých preferencí a rozpočtu. Co se týče stravování, nezapomeňte ochutnat místní speciality, jako jsou polenta, těstoviny a lahodná alpská sýra. V městečku naleznete také řadu restaurací a kaváren, které nabízí tradiční italskou kuchyni a útulnou atmosféru.


Miláno - Město módy a kultury: 7 nezapomenutelných turistických atrakcí

Miláno - Město módy a kultury: 7 nezapomenutelných turistických atrakcí

Miláno - perla severní Itálie, kde historie, umění a móda tvoří dokonalou symbiózu. Známé jako světové centrum módy a designu, Miláno však nabízí mnohem více než jen luxusní nákupy. Připravte se na objevování úžasného města, které vás uchvátí svou architekturou, kulturou a jedinečnou atmosférou.

Navštivte ikonickou katedrálu Duomo, procházku po slavné Gallerii Vittorio Emanuele II, nebo se pokochajte Leonardovou freskou Poslední večeře. Prozkoumejte historické Castello Sforzesco, odpočiňte si v parku Parco Sempione, obdivujte umělecká díla v Pinacoteca di Brera a vychutnejte si romantickou atmosféru v malebném Navigli District.


Láska na první pohled: Žižkovská věž, romantické místo pro váš příběh

Láska na první pohled: Žižkovská věž, romantické místo pro váš příběh

Vítejte v Praze, městě plném romantiky a kouzla! Navštivte Žižkovskou věž, kde láska a vášeň dosahují nových výšin. Obdivujte panoramatický výhled, prozkoumejte okolní čtvrť Žižkov a vychutnejte si nezapomenutelné chvíle s vaší drahou polovičkou. Připravte se na dobrodružství plné romantiky a objevů v srdci Evropy.


Zoo v  Parco Natura Viva

Vítejte v divokém světě Parco Natura Viva: objevte kouzlo přírody a zvířat

Vítejte v Parco Natura Viva, kde příroda a zvířata tvoří harmonický svět. Tento italský zoologický park nabízí fascinující druhy z celého světa, interaktivní výuku, dobrodružný safari park, tematické stezky a zábavu pro děti. Navštivte a podpořte ochranu přírody a udržitelnost životního prostředí. Příroda vás čeká!


Zoologická zahrada Salzburg: Proč ji navštívit a co zde objevit

Zoologická zahrada Salzburg: Proč ji navštívit a co zde objevit

Zažijte nevšední dobrodružství v srdci malebného Salzburgu! Zoologická zahrada Salzburg vás zve na nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu. Připravte se na cestu kolem světa, aniž byste opustili město, a setkejte se s více než 1 200 zvířaty z celého světa, která zde na vás čekají.

Prozkoumejte africkou savanu, americkou džungli, asijské hory a další fascinující prostředí, která představují domov pro nejrůznější druhy zvířat. Poznejte zblízka exotické tvory, jako jsou sloni, žirafy, jaguáři nebo klokani, a zjistěte více o jejich životě a přirozeném prostředí.


Skiareály Trentino: Raj pro lyžaře a snowboardisty

Skiareály Trentino: Raj pro lyžaře a snowboardisty

Trentino v Itálii je oblíbenou zimní destinací pro turisty z celého světa. Tento region nabízí nádherné horské scenérie, prvotřídní lyžařská střediska a mnoho dalších zimních aktivit. Lyžařské střediska Trentina jsou ideální pro lyžaře a snowboardisty všech úrovní, včetně rodin s dětmi. V této oblasti najdete širokou škálu terénů, moderní lanovky a vleky, a mnoho dalších zimních aktivit. Pokud hledáte dokonalou zimní dovolenou, Trentino je pro vás to pravé místo.


Čeňkova Pila a vodní lektrárna: Klenot českého průmyslového dědictví a přírody

Čeňkova Pila a elektrárna: Klenot českého průmyslového dědictví a přírody

Čeňkova Pila a vodní elektrárna: Cesta do srdce jihočeského průmyslového dědictví a přírody

Hledáte-li nezapomenutelný zážitek, který spojuje historii, průmyslové dědictví a krásy přírody, pak je návštěva Čeňkovy Pily a Elektrárny tím pravým tipem. Tato místa v jihočeském kraji nabízejí poutavý vhled do českého dřevařského průmyslu a energetiky v malebném přírodním prostředí.

Čeňkova Pila, založená na konci 19. století, je jednou z nejstarších vodních pil v České republice. V nedalekém sousedství se nachází malá vodní elektrárna z první poloviny 20. století. Obě místa slouží jako ukázka historické technologie a nabízejí řadu zajímavých aktivit a atrakcí pro turisty.

Navštivte Čeňkovu Pilu a elektrárnu a užijte si dobrodružství spojené s historií a přírodou. Projděte se po turistických trasách, vychutnejte si místní gastronomii a ubytujte se v jednom z okolních hotelů či penzionů.


Zajímavosti a okolí Salzburska: Nejlepší místa k návštěvě

Zajímavosti a okolí Salzburska: Nejlepší místa k návštěvě

Salzbursko, jeden z devíti rakouských spolkových zemí, se nachází v srdci Alp a láká turisty svými malebnými městy, bohatou historií a nádhernou přírodou. Salzburg, hlavní město regionu, je proslulé jako rodiště Wolfganga Amadea Mozarta a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Salzbursko však nabízí mnohem více než jen své hlavní město.

Malebné horské vesnice, jako je Hallstatt, nebo lázeňská města, jako je Bad Gastein, přitahují návštěvníky svým jedinečným kouzlem a pestrým možnostem volnočasových aktivit. Navíc se zde nachází několik přírodních úkazů, jako je Eisriesenwelt - největší ledovcová jeskyně na světě, či Königssee, který překračuje hranice do Německa.

Salzbursko je ideální destinace pro ty, kteří hledají kulturní zážitky, sportovní aktivity či relaxaci v náruči malebné alpské přírody. Nečekejte a objevte kouzlo tohoto rakouského regionu.


Tajemné a fascinující katakomby v Římě: Historické skvosty, které stojí za návštěvu

Tajemné a fascinující katakomby v Římě: Historické skvosty, které stojí za návštěvu

Řím, věčné město, je bohaté na historii a umění, které přitahuje miliony turistů každý rok. Vedle známých památek, jako jsou Koloseum, Fontána di Trevi či Vatikán, skrývá Řím i méně známá místa plná tajemství a fascinace. Jedněmi z nich jsou katakomby, podzemní pohřebiště, která odhalují stopy starověkého života, náboženství a umění. V následujícím článku se seznámíme s některými z nejzajímavějších katakomb, které Řím nabízí, a proč stojí za návštěvu.

Katakombami v Římě se prolíná historie, umění a náboženství. Tyto podzemní labyrinty sloužily jako pohřebiště pro tisíce obyvatel Říma mezi 2. a 9. stoletím, včetně mnoha křesťanských mučedníků a světců. Navštivte například katakomby sv. Kalixta, Domitilly, Šebestiána, Priscilly či sv. Agnese a získáte hlubší vhled do dějin města a jeho obyvatel.

Každá z těchto katakomb představuje jedinečný zážitek a odhaluje různé aspekty římské kultury a náboženství. Ponořte se do tajemného světa starověkého Říma a objevte bohatství, které se skrývá pod povrchem tohoto fascinujícího města.


Nejlepší muzea v Římě: Navštivte skvosty antického světa ZOBRAZIT VÍCE

Nejlepší muzea v Římě: Navštivte skvosty antického světa

Řím, známý jako věčné město, je pokladnicí historie a kultury. Prozkoumejte 7 nejlepších muzeí v Římě a objevte fascinující umělecká díla, archeologické nálezy a jedinečné expozice, které vám přiblíží bohatou minulost tohoto města.


Koloseum v Římě: Neuvěřitelná historie a tajemství

Koloseum v Římě: Neuvěřitelná historie a tajemství

Koloseum, ikonická památka starověkého Říma, je jedním z nejnavštěvovanějších a nejznámějších míst na světě. Postaveno za vlády císaře Vespasiana a dokončeno za jeho syna Tita, toto monumentální dílo představuje vrchol římské architektury a inženýrství. Koloseum se stalo dějištěm gladiátorských zápasů, zvířecích soubojů a divadelních představení, které přitahovaly tisíce diváků.

Dnes je Koloseum jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v Římě a světě, a navštívit ho patří mezi nezapomenutelné zážitky. Při návštěvě tohoto historického skvostu si turisté mohou prohlédnout jeho impozantní arénu, podzemní prostory (hypogeum) a zbytky monumentálních tribun.

Chystáte-li se navštívit Koloseum, je dobré se seznámit s možnostmi vstupu, rezervací a prohlídek s průvodcem, které vám umožní užít si toto místo naplno a bez zbytečných komplikací. Připravte se na fascinující cestu do minulosti a objevte jedinečnou atmosféru tohoto světoznámého amfiteátru.


Tajemný Zámek Franzensburg: Hřiště a jezero plné zábavy

Tajemný Zámek Franzensburg: Hřiště a jezero plné zábavy

Vítejte v kouzelném světě zámku Franzensburg! Tento historický poklad leží v malebném prostředí Laxenburgu, nedaleko Vídně, a představuje dokonalou destinaci pro rodinný výlet či romantické setkání. Zámek, obklopený zelenými zahradami a nádherným jezerem, je ideálním místem pro odpočinek, zábavu a objevování.

Franzensburg je nejen architektonickým zázrakem, ale také místem, kde si návštěvníci mohou užít mnoho aktivit. Pro děti i dospělé je zde k dispozici velké hřiště, a jezero nabízí rozmanité vodní sporty a romantické plavby lodí. Navíc si milovníci historie a umění mohou prohlédnout zámecké muzeum a nejrůznější výstavy.

Přidejte se k nám na cestě za objevováním tajemného zámku Franzensburg a jeho okolí, kde si každý přijde na své. Těšíme se na vaši návštěvu!


Připravte se na objevení kouzel Paláce Hofburg a Sisi Muzea

Připravte se na objevení kouzel Paláce Hofburg a Sisi Muzea

Ve srdci Vídně, města bohaté historie a kultury, se nachází impozantní Palác Hofburg a Sisi Muzeum. Tyto unikátní památky odkrývají tajemství Habsburského impéria a záhadné císařovny Sisi. Navštivte tyto ikonické místa a ponořte se do fascinujícího světa minulosti, plného krásy, umění a politických intrik.

Palác Hofburg je dokonalou ukázkou nádherné architektury a luxusu, kterým Habsburkové disponovali. Sisi Muzeum vám přinese jedinečný pohled na život jedné z nejznámějších a nejoblíbenějších panovnic v dějinách. Tato muzea skrývají příběhy plné naděje, lásky a tragédie, které vás inspirují a přenesou do světa, který už dávno zmizel.

Nenechte si ujít příležitost prožít tento nezapomenutelný zážitek a objevte důležitou část evropské historie. Plánujte svou návštěvu Paláce Hofburg a Sisi Muzea ještě dnes a připravte se na dobrodružství, které vás změní.


Klenot Krušných hor: Zajímavosti a tipy pro vaši návštěvu

Klenot Krušných hor: Zajímavosti a tipy pro vaši návštěvu

Vítejte v Abertamech, klenotu Krušných hor! Toto malebné městečko v Karlovarském kraji nabízí ideální kombinaci historických památek, přírodních krás a sportovních aktivit. Prohlédněte si barokní kostel svatého Jana Nepomuckého, navštivte místní muzeum a zjistěte více o historii těžby v tomto regionu. Pro milovníky přírody je zde přírodní rezervace Božídarské rašeliniště či řada turistických a cyklistických tras. V zimě láká lyžařské středisko Plešivec. Přijďte objevit Abertamy a užijte si pestrý program, který toto místo nabízí!


Plešivec v Krušných horách: Sjezdovky, traily a naučná stezka s rozhlednou

Plešivec Krušné hory sjezdovky, traily, stezka s rozhlednou

Plešivec, nacházející se v Krušných horách, je ideální destinací pro aktivní dovolenou. Tato oblast nabízí lyžařské sjezdovky, horské traily, naučnou stezku s rozhlednou a malebné okolí plné kulturních a přírodních zajímavostí. Navštivte Plešivec a prozkoumejte jeho krásy, ať už jste milovníkem zimních sportů, turistiky nebo cyklistiky.


Krušnohorská magistrála

Krušnohorská magistrála - Ráj pro milovníky přírody a sportu

Krušnohorská magistrála: Přírodní ráj pro turisty a sportovce

Krušnohorská magistrála, táhnoucí se podél hřebene Krušných hor, je jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších turistických cílů v České republice. Nabízí úžasné výhledy, malebné vesničky a širokou škálu outdoorových aktivit pro všechny milovníky přírody a sportu.

Dlouhá přibližně 242 km, trasa magistrály se rozprostírá od Chebu na západě až po Alšovku na východě, procházejíc několika chráněnými krajinnými oblastmi a historickými památkami. V letních měsících si zde turisté mohou užít pěší turistiku, cykloturistiku či horolezectví, zatímco v zimě se trasa mění v oblíbenou běžeckou trať.

Krušnohorská magistrála je ideálním místem pro dobrodružství a odpočinek. Navštivte tuto úchvatnou trasu a objevte vše, co skýtá česká příroda.


Tajemství zříceniny hradu Hasištejn

Tajemství zříceniny hradu Hasištejn

Hrad Hasištejn, ukrytý v Ústeckém kraji, je jednou z nejmalebnějších zřícenin České republiky. Tato gotická pevnost byla založena ve 13. století a svědčí o bohaté historii a kulturním dědictví regionu. Ačkoli čas zanechal na hradebních zdech stopy zkázy, zachovaly se četné pozoruhodné prvky, které dodnes fascinují návštěvníky.
Obklopený hustými lesy a malebnou krajinou, Hasištejn láká milovníky historie, turistiky i přírody. Procházka po zřícenině odhaluje tajemství minulých staletí, oživuje příběhy husitských válek a představuje návštěvníkům nevšední zážitek. Přidejte se k nám na průzkumu tajemného hradu Hasištejn a objevte své vlastní dobrodružství v srdci českých hor.


Weissenstein - Skrytý poklad Bavorského lesa

Weissenstein - Skrytý poklad Bavorského lesa

Weissenstein, historický hrad zřícenina v Bavorském lese, představuje jedinečný zážitek plný tajemství a krásy. Jeho malebné okolí láká milovníky přírody, historie a kultury, kteří hledají nezapomenutelné dobrodružství. Přidejte se k nám na cestě za poznáním tohoto fascinujícího místa.


Zámek Neuschwanstein Bavorsko

Zářivý zámek Neuschwanstein: Klenot mezi hrady, navštivte ho

Vítejte v úžasném světě zámku Neuschwanstein, německého pohádkového hradu snů. Ponořte se do jeho bohaté historie, obdivujte impozantní architekturu a nechte se okouzlit malebným okolím plným kouzel a zázraků. Přečtěte si více o tom, proč je tento zámek jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v Německu a proč byste jej měli zařadit na svůj seznam dobrodružství.


Bavorský les: Přírodní ráj plný krás a dobrodružství

Bavorský les: Přírodní ráj plný krás a dobrodružství

Bavorský les, rozkládající se na hranicích Německa a České republiky, je jedinečným místem pro milovníky přírody, dobrodružství a historie. V tomto krátkém úvodním článku se zaměříme na to, co všechno tato oblast nabízí.

Národní park Bavorský les je domovem pro nejrůznější přírodní scenérie, malebná jezera, řeky a bohatou faunu a flóru. Turistické trasy pro každého zaručují zážitky od klidných procházek až po náročné treky. Navíc zde najdete historické památky, kulturní atrakce a širokou škálu aktivit pro celou rodinu.

Seznamte se s Bavorským lesem a nechte se okouzlit jeho krásami. Tato zelená oáza vás jistě nezklame a stane se místem, kam se budete rádi vracet.


First Minute rezervace: Výhody, nevýhody a užitečné tipy pro úspěšnou dovolenou

First Minute rezervace: Výhody, nevýhody a užitečné tipy pro úspěšnou dovolenou

Plánujete dovolenou a rádi byste ušetřili? First Minute rezervace mohou být ideálním řešením! Tento způsob plánování nabízí výrazné slevy a širší možnosti výběru. Díky včasnému zajištění zájezdu či ubytování získáte klid mysli a můžete se těšit na svou vysněnou dovolenou.

Nicméně, First Minute rezervace nejsou bez nevýhod. Vyžadují dlouhodobé plánování a mohou být méně pružné v případě změny plánů. Zvážení výhod a nevýhod, spolu s dodržováním užitečných tipů, vám pomůže udělat informované rozhodnutí a vychutnat si nezapomenutelnou dovolenou.

V dalším článku se zaměříme na podrobnosti výhod, nevýhod a užitečných tipů pro úspěšné využití First Minute rezervací. Připravte se na dobrodružství a užijte si svou dovolenou na maximum!


Last Minute Rezervace: Výhody, Nevýhody a Užitečné Tipy

Last Minute Rezervace: výhody, nevýhody a užitečné tipy

Chystáte se na dovolenou a přemýšlíte, zda byste měli vyzkoušet last minute rezervaci? Last minute nabídky mohou být skvělou příležitostí pro úsporu peněz a nečekaná dobrodružství. Avšak je důležité být si vědom jejich klady a zápory, abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením.

Výhody last minute rezervací zahrnují úsporu peněz, flexibilitu a možnost objevovat méně přeplněné destinace. Na druhou stranu, můžete čelit omezenému výběru, stresu a nejistotě spojené s rychlým rozhodováním a potenciálním skrytým nákladům.

Pokud se rozhodnete pro last minute rezervaci, je důležité být flexibilní, využívat technologii, porovnávat ceny, číst recenze a být připraven na kompromisy. Nezapomeňte také na důležitost cestovního pojištění pro vaši ochranu.

Last minute rezervace mohou být skvělou volbou pro dobrodružné cestovatele, kteří chtějí ušetřit peníze a zažít nečekané zážitky. S našimi tipy a radami jste nyní lépe připraveni na úspěšné plánování dovolené na poslední chvíli.


Mořské akvárium pod Fichtelbergem

Mořské akvárium pod Fichtelbergem: Nádherná podmořská dobrodružství pod nejvyšší horou Krušných hor

Mořské akvárium pod Fichtelbergem: Úchvatná podmořská cesta

Fichtelberg, nejvyšší hora Krušných hor, skrývá pod svým úpatím neuvěřitelnou turistickou atrakci - Mořské akvárium. Toto moderní zařízení se rozkládá na ploše 4 000 čtverečních metrů a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek z podmořského světa, který je domovem více než 5 000 mořských organismů.

Kromě pozorování různorodých druhů mořských tvorů se návštěvníci mohou zapojit do interaktivních exponátů a vzdělávacích programů pro všechny věkové skupiny. Mořské akvárium se zaměřuje na udržitelnost a ochranu mořského prostředí, a to prostřednictvím spolupráce s organizacemi a osvětových akcí.

Výlet do Mořského akvária pod Fichtelbergem je nejen zábavný, ale také poučný zážitek, který navíc upozorňuje na důležitost ochrany našich oceánů. Nezapomeňte navštívit toto úchvatné místo během svého pobytu v Krušných horách.


Černé jezero: Tajemný klenot Šumavy

Černé jezero: Tajemný klenot Šumavy

Černé jezero, ležící ve výšce 1 002 metrů nad mořem v srdci národního parku Šumava, je největším a nejhlubším ledovcovým jezerem v České republice. Svou tmavou barvu získává díky rašelině a nízkému obsahu vápníku. Obklopené nádhernou přírodou a bohatou flórou a faunou, Černé jezero láká turisty z celého světa na objevování jeho malebných stezek a tajemné atmosféry.

V okolí jezera se nachází několik turistických tras, které nabízejí úchvatné výhledy na krajinu a možnost pozorovat vzácné rostliny a živočichy, jako je bažina rojovníková nebo čolek horský. Při návštěvě je důležité dodržovat pravidla národního parku a respektovat místní přírodu, aby byla zachována pro budoucí generace.


Tipy pro cestování do Varsavy: Užijte si polskou metropoli naplno

Tipy pro cestování do Varšavy: Užijte si polskou metropoli naplno!

Varšava, hlavní město Polska, je fascinující kombinací historie, kultury a moderního života. Toto město nabízí bohaté kulturní dědictví, nádherné parky, moderní architekturu a nezapomenutelné gastronomické zážitky. S našimi tipy a doporučeními se můžete vydat na dobrodružství plné objevování a poznávání tohoto úžasného města. Připravte se na nezapomenutelný zážitek, který si navždy uchováte ve svých vzpomínkách.


Grandhotel Pupp

Nádherný a romantický zážitek v srdci Karlových Varů: Grandhotel Pupp

Vítejte v kouzelném světě Grandhotelu Pupp, perle Karlových Varů, která láká návštěvníky svou elegancí, romantikou a bohatou historií. Tento luxusní hotel nabízí prvotřídní ubytování, gastronomické zážitky a úžasné wellness centrum, které promění váš pobyt v nezapomenutelný zážitek. Objevte půvab tohoto malebného místa, prozkoumejte historické uličky města a ochutnejte tradiční českou kuchyni. Grandhotel Pupp je dokonalou destinací pro romantický únik, který zůstane navždy v srdci každého milovníka cestování.


Karlštejn Animod

Proč byste měli navštívit Karlštejn – historický poklad v srdci Čech

Karlštejn, historický poklad v srdci Čech, je gotický hrad založený Karlem IV. v 14. století. Navštívit Karlštejn znamená nahlédnout do minulosti, obdivovat impozantní architekturu a prozkoumat malebné okolí. Tento ikonický hrad, jen 30 km od Prahy, nabízí bohatou kulturu a snadnou dostupnost pro jednodenní výlety nebo víkendové pobyty. Nechte se okouzlit jedinečným kouzlem a atmosférou Karlštejna a zařaďte jej na svůj seznam míst k navštívení.


Kodaň - Perla Severu: Tipy pro nezapomenutelnou návštěvu

Kodaň - Perla Severu: Tipy pro nezapomenutelnou návštěvu

Kodaň, dánská metropole, je dokonalou kombinací historie, kultury a moderního života. Toto skandinávské město nabízí návštěvníkům nejen malebné uličky, ikonické památky a zelené parky, ale také širokou škálu kulinářských zážitků a živého nočního života. V našem článku vám přinášíme tipy a doporučení, jak prozkoumat Kodaň jako místní a co nejvíce si užít váš pobyt v této fascinující destinaci.


Garmisch Partenkirchen

Tipy na návštěvu Garmisch-Partenkirchen: Bavarský ráj pro milovníky přírody a sportu

Garmisch-Partenkirchen je malebné městečko v srdci Bavorska, které se pyšní nádhernou přírodou, bohatou historií a kulturou. Tento klenot Alp je ideálním místem pro dovolenou v horách, ať už v zimě nebo v létě. Nabízí širokou škálu aktivit pro sportovní nadšence, milovníky přírody, stejně jako pro ty, kteří hledají klid a odpočinek. Prozkoumejte nejvyšší horu Německa Zugspitze, vyzkoušejte si lyžování nebo pěší turistiku a vychutnejte si tradiční bavorské pokrmy v místních restauracích. Garmisch-Partenkirchen je dokonalým cílem pro nezapomenutelný zážitek v srdci Bavorských Alp.


10 nejlepších míst, která musíte navštívit v Hamburku

10 nejlepších míst, která musíte navštívit v Hamburku

Hamburk, druhé největší město Německa, je kulturním a ekonomickým centrem severního Německa. Město je plné života a nabízí mnoho zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Od nádherné architektury po bohatou historii, kulturu a noční život - Hamburg má co nabídnout pro každého návštěvníka. Pokud se chystáte navštívit Hamburk a chcete vidět to nejlepší, co město nabízí, následující článek vám přináší 10 imperativních zastávek, které byste neměli vynechat.


Hrad Kašperk

Proč navštívit hrad Kašperk - historickou památku s nádherným výhledem a kulturním centrem v jednom

Hrad Kašperk je historická památka nacházející se v jihozápadních Čechách, která představuje jedinečnou kombinaci kulturního centra a malebného turistického cíle. Hrad se nachází na vrcholu kopce a nabízí krásný výhled na okolní krajinu. Pro milovníky historie a architektury je hrad Kašperk neodolatelným lákadlem, a to díky jeho bohaté historii a nádhernému středověkému designu. Pro turisty a milovníky přírody je hrad Kašperk ideálním místem pro relaxaci a odpočinek, kdy mohou obdivovat krásy české krajiny. V tomto článku se podíváme podrobněji na historii hradu Kašperk a proč byste neměli vynechat jeho návštěvu.


Sporthotel

Sporthotel: Ideální volba pro sportovce na dovolenou i trénink

Sporthotel je ubytovací zařízení, které se specializuje na poskytování sportovního vybavení a zařízení pro rekreaci a trénink. Tato kombinace umožňuje sportovcům a lidem, kteří hledají aktivní dovolenou, využít různé sportovní aktivity a zároveň si užít komfort a pohodlí hotelového pobytu. Sport hotel je ideálním místem pro sportovce, kteří hledají tréninkové tábory nebo přípravu na soutěže, stejně jako pro lidi, kteří se chtějí bavit a relaxovat při různých sportovních aktivitách. V tomto článku se podíváme podrobněji na to, co sport hotel nabízí a proč je to ideální volba pro sportovce na dovolenou i trénink.


Cyklostezky v Radstadtu

Cyklostezky v Radstadtu: Objevujte alpskou krajinu na kole

Radstadt, rakouské město v oblasti Salcbursko, je rájem pro cyklistické nadšence. Město je obklopeno nádhernou alpskou krajinou a nabízí řadu cyklostezek, které jsou vhodné pro cyklisty různých úrovní zdatnosti. Ennsradweg, Tauernradweg a Murradweg jsou nejpopulárnější cyklostezky v Radstadtu, které vám umožní objevovat krásy této oblasti na kole. Pokud hledáte aktivní dovolenou plnou krásné přírody, není co řešit - vydejte se na cyklostezky v Radstadtu!


Stezka korunami stromů Lipno nad Vltavou

Stezka korunami stromů Lipno nad Vltavou: unikátní zážitek v jižních Čechách

Stezka korunami stromů na Lipně se stala velmi populární turistickou atrakcí, která nabízí unikátní zážitek pro milovníky přírody. Tuto atrakci najdete na jihu České republiky, v blízkosti jezera Lipno. Stezka korunami stromů umožňuje návštěvníkům projít se nad úrovní terénu a pozorovat lesní ekosystém z působivé perspektivy. Tento zážitek je vhodný pro všechny věkové kategorie a poskytuje jedinečný pohled na krásy jihočeské přírody. V následujícím článku si prohloubíme své znalosti o této zajímavé atrakci a přineseme vám podrobnější informace o tom, co můžete očekávat od návštěvy Stezky korunami stromů Lipno nad Vltavou.


10 důvodů, proč stojí za to navštívit Benátky: Co vidět a na co se zaměřit

10 důvodů, proč stojí za to navštívit Benátky: Co vidět a na co se zaměřit

Benátky jsou bezesporu jedním z nejkrásnějších a nejromantičtějších měst na světě. Toto město, které se rozkládá na více než 100 malých ostrůvcích, spojených mosty a kanály, nabízí neuvěřitelně bohatou historii a kulturu. Pro ty, kteří se chtějí ponořit do této atmosféry a užít si nezapomenutelnou návštěvu, jsme sepsali seznam deseti nejlepších míst, které stojí za návštěvu. Od procházek kanály a poznávání historických budov až po návštěvy muzeí a slavných památek, tady je co vidět a na co se zaměřit během vaší návštěvy Benátek.


Edinburgh

Edinburgh - Město plné historie, kultury a krásné architektury

Edinburgh je jedním z nejkrásnějších měst ve Spojeném království a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých památek, kulturních akcí a přírodních krás. Město je plné historie, kultury a krásné architektury a jeho centrum je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Pokud hledáte inspiraci pro svou další cestu, Edinburgh určitě stojí za návštěvu. Připojte se ke mně, abychom se podívali na některé z nejzajímavějších památek a aktivit, které v Edinburghu můžete najít.


Tigr ZOO Osatrava

Zážitky z návštěvy ZOO Ostrava: Procházka světem zvířat a přírody

ZOO Ostrava je skvělým místem pro milovníky přírody a zvířat. Tato zoo se může pyšnit velkým množstvím zvířat, která žijí v co nejpřirozenějších podmínkách. Pokud se chystáte na návštěvu této zoo, můžete se těšit na setkání s tygry, slony, pandami, nosorožci a mnoha dalšími fascinujícími druhy. A to všechno v krásném prostředí, které je tvořeno původními porosty a jezerem. Připojte se k nám na virtuální procházku tímto unikátním světem a dozvězte se více o zážitcích, které vám tato zoo nabízí.


Dolní oblast Vítkovice v Ostravě

Průmyslové dědictví a moderní atrakce: Návštěva Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě

Dolní oblast Vítkovice v Ostravě patří k nejzajímavějším turistickým destinacím v České republice. Tento bývalý průmyslový areál se v posledních letech proměnil v moderní kulturní a sportovní centrum s bohatou historií a průmyslovým dědictvím. Návštěvníci zde mohou prozkoumat různá muzea, památky, projížďky na kole a různé kulturní a sportovní akce. V tomto článku se podrobněji podíváme na to, co Dolní oblast Vítkovice nabízí a proč stojí za to ji navštívit.


Dinopark Szklarska Poreba:

Dinopark Szklarska Poreba: Zažijte dobrodružství v pravěké éře v malebné horské oblasti!

Pokud se chystáte na výlet do malebné horské oblasti Karkonosze v Polsku, nemůžete si nechat ujít Dinopark Szklarska Poreba. Tento park je ideální pro ty, kteří chtějí zažít zábavné i edukační dobrodružství v pravěké éře. Navštivte park a prozkoumejte modely dinosaurů, interaktivní výstavy a vzdělávací aktivity pro děti. Dinopark Szklarska Poreba je ideální pro rodinné výlety i školní výlety a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek v krásné přírodě polských hor.


Dráždany Dresden

Objevte tajemná místa v Drážďanech: Tipy pro nezapomenutelnou návštěvu

Drážďany jsou jedno z nejkrásnějších měst v Německu, které přilákává návštěvníky z celého světa. Navzdory své popularitě má však mnoho tajemství a skrytých koutů, které čekají na objevení. Pokud se chystáte navštívit Drážďany, nezapomeňte se zaměřit na některá z nejzajímavějších tajných míst, která vám nabídnou unikátní zážitky a vzpomínky. V tomto článku vám přinášíme několik tipů na tajemná místa, která určitě stojí za návštěvu. Od bývalého vojenského krytu až po moderní muzeum hygieny, najdete zde nádherné architektury a pohledy na okolní krajinu. Připojte se k nám na cestě objevování tajemných míst Drážďan!


Zážitek pro všechny smysly: Prohlídka a degustace v Becherovka Museum v Karlových Varech

Zážitek pro všechny smysly: Prohlídka a degustace v Becherovka Museum v Karlových Varech

Becherovka Museum je nezbytnou zastávkou pro každého, kdo navštíví Karlovy Vary. Toto muzeum nabízí fascinující prohlídku historie a výroby slavného bylinného likéru, stejně jako možnost ochutnat jeho nezaměnitelnou chuť. Zkušení průvodci vás provedou všemi fázemi výroby a ukážou vám tajné receptury, které jsou pečlivě střeženy. Na závěr se můžete těšit na degustaci a vyzkoušet různé varianty a míchané nápoje inspirované Becherovkou. Navštivte Becherovka Museum a nechte se unést jedinečným zážitkem pro všechny smysly.


Hrad Loket

Hrad Loket: Tajemný klenot západních Čech s dechberoucím výhledem

Hradu Loket se nachází v malebném prostředí západních Čech a patří k nejnavštěvovanějším kulturním památkám v této oblasti. Svého času sloužila jako strategická pevnost a královská rezidence, dnes zde můžete obdivovat zbytky mohutných hradeb a věží. Hrad je turisticky atraktivní a nabízí možnost prohlídek i kulturních akcí, což jej činí ideální destinací pro milovníky historie i rodinné výlety. Připojte se k nám na krátké cestě do minulosti a zjistěte víc o tomto tajemném hradu.


Sklárny Moser

5 důvodů, proč byste měli navštívit Sklárny Moser v Karlových Varech

Sklárny Moser je světoznámý výrobce ručně vyráběného křišťálového skla s dlouhou a fascinující historií. Nachází se v krásném městě Karlovy Vary a produkuje některé z nejlepších křišťálových skleniček a dekorativních předmětů v Evropě. Pokud jste fanouškem luxusního skla, návštěva Sklárny Moser by neměla chybět na vašem seznamu cestovních cílů.


Liberec Ještěd

10 nejzajímavějších aktivit a památek, které nelze minout při návštěvě Liberce a okolí

Liberec a jeho okolí jsou skvělým cílem pro milovníky přírody, kultury a zábavy. Město nabízí bohaté kulturní dědictví, zajímavé památky, moderní architekturu a mnoho dalších aktivit. Okolí Liberce je obklopeno nádhernou přírodou, jako jsou Jizerské hory, kde najdete nádherné výhledy a skvělé turistické trasy. V tomto článku vám přinášíme 10 nejzajímavějších aktivit a památek, které byste při návštěvě Liberce a jeho okolí rozhodně neměli minout.


Vídeňská zoo, známá také pod názvem Tiergarten Schönbrunn

Objevte exotický svět zvířat v srdci Vídně: Návštěva Vídeňské zoo

Vídeňská zoo, jedna z nejstarších a největších zoologických zahrad na světě, nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost objevit exotický svět zvířat v samém srdci rakouské metropole. S více než 700 druhy zvířat z celého světa, od tradičních druhů až po ty vzácné, se jedná o jednu z nejrozmanitějších a nejnavštěvovanějších turistických atrakcí Vídně. Zajímavé expozice, interaktivní zóny a programy ochrany ohrožených druhů činí návštěvu Vídeňské zoo zážitkem pro celou rodinu.


LisabonObjevte kouzla Lisabonu: historie, kultura a krásné pláže

Objevte kouzla Lisabonu: historie, kultura a krásné pláže

Lisabon, hlavní město Portugalska, je jedním z nejkrásnějších a nejživějších měst v Evropě. S bohatou historií, pestrou kulturou a úchvatnými plážemi, nabízí návštěvníkům skvělou kombinaci turistických atrakcí. V Lisabonu se můžete projít úzkými uličkami historického centra, vychutnat si skvělou gastronomii, obdivovat moderní architekturu nebo relaxovat na pláži u Atlantského oceánu. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, Lisabon je tou správnou volbou.


Gasometer ve Vídni: Zážitek z moderního multifunkčního komplexu pro turisty

Gasometer ve Vídni: Zážitek z moderního multifunkčního komplexu pro turisty

Gasometer ve Vídni je neobvyklým turistickým cílem, který nabízí jedinečný zážitek z přeměny bývalých plynojemů na moderní a živoucí komplex. Tento multifunkční prostor nabízí obchody, restaurace, kulturní akce a mnoho dalšího, co láká nejen místní obyvatele, ale také turisty. Přeměna průmyslové zóny na moderní obytnou a kulturní zónu učinila z Gasometeru jednu z nejúspěšnějších přestaveb průmyslových objektů na světě.


Zámek Schönbrunn

Navštivte zámek Schönbrunn: objevte historii, architekturu a zahrady Rakouska

Zámek Schönbrunn se nachází v Rakousku, pouhých 20 minut od centra Vídně. Tento krásný zámek, který je světovým dědictvím UNESCO, je nejnavštěvovanější turistickou atrakcí Rakouska. Schönbrunn nabízí návštěvníkům krásné zahrady, historické interiéry, muzea, kavárny a mnoho aktivit pro dospělé i děti. Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek, zámek Schönbrunn je pro vás to pravé místo.


Koněpruské jeskyně

Koněpruské jeskyně - krása podzemního světa a okolní turistické atrakce

Koněpruské jeskyně jsou nádhernou podzemní lokalitou v České republice. Kromě jeskyní samotných se v okolí nachází i mnoho dalších turistických atrakcí, jako například hrad Karlštejn, zřícenina hradu Točník a přírodní rezervace Karlštejnsko. Tato lokalita nabízí skvělé možnosti pro aktivní i pasivní odpočinek a stojí za návštěvu pro návštěvníky všech věkových kategorií.


Zámek Zbiroh: Krásná historická památka v západních Čechách

Zámek Zbiroh: Krásná historická památka v západních Čechách

Zámek Zbiroh je jedním z nejkrásnějších zámků v západních Čechách a patří mezi nejvýznamnější historické památky této oblasti. S více než 400 lety historie, nádhernou architekturou a bohatou sbírkou uměleckých děl a historických artefaktů, je to místo, které stojí za návštěvu. Navštivte Zámek Zbiroh a prožijte nezapomenutelné okamžiky v romantickém parku nebo v historických interiérech zámku.


Lago di Garda: Krása a adrenalinové zážitky v srdci Itálie

Lago di Garda: Krása a adrenalinové zážitky v srdci Itálie

Lago di Garda, největší jezero v Itálii, je skutečným klenotem střední Evropy. Jeho nádherná krajina, okouzlující města a malebné pláže lákají každoročně mnoho turistů z celého světa. Kromě toho nabízí Lago di Garda také mnoho aktivit pro ty, kteří hledají adrenalinové zážitky, jako je windsurfing, kitesurfing, paragliding, horolezectví a mnoho dalšího. Tento článek vám přiblíží krásy a adrenalinové zážitky, které Lago di Garda nabízí, a pomůže vám naplánovat nezapomenutelnou dovolenou v této oblasti.


Hrad_Kokořín

Kokořínsko: Krásná příroda a historie v severozápadní České republice

Kokořínsko je malebná oblast nacházející se v severozápadní části České republiky. Tato oblast nabízí návštěvníkům krásné přírodní scenérie, historické památky a mnoho možností pro aktivní odpočinek. Mezi hlavní turistické atrakce patří Kokořínský hrad a Hrad Bezděz, ale také mnoho krásných lesů, luk a přehrad. Kokořínsko je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a krásnou přírodu, ale také pro ty, kteří chtějí poznat historii a kulturní dědictví této oblasti.


Proč jsou dárkové poukazy skvělým dárkem: 5 důvodů, proč je zvážit pro sebe nebo pro blízké.

Proč jsou dárkové poukazy skvělým dárkem: 5 důvodů, proč je zvážit pro sebe nebo pro blízké.

Dárkové poukazy jsou populární díky své flexibilitě, bezpečnosti, rozmanitosti, možnostem personalizace a jednoduchosti nákupu. Můžete je koupit pro sebe nebo jako dárek pro blízké a umožňují vám vybrat si z různých obchodů a služeb. Personalizace poukazů dodává dárečku speciální nádech. Nakupování poukazů je jednoduché a můžete si být jistí, že obdarovaná osoba si vybere přesně to, co si přeje.


10 tipů na výlety v Brně: objevte krásy druhého největšího města v České republice

10 tipů na výlety v Brně: objevte krásy druhého největšího města v České republice

Brno, druhé největší město v České republice, je plné zajímavých míst, historie a kultury. Pokud se chystáte navštívit toto město a nevíte, co byste mohli vidět, máme pro vás deset tipů na výlety, které by vám neměly uniknout. Od historického centra, přes zajímavé muzea až po přírodní krásy okolní krajiny - Brno nabízí mnoho zážitků pro každého. Tak co takhle si projít brněnské ulice, ochutnat místní speciality, navštívit ZOO nebo objevit tajemství brněnského podzemí? Pojďte s námi na výlet po Brně!


Zámek a labyrintárium Loučeň

Zámek a labyrintárium Loučeň: Krása historie a neobvyklé zábavy v srdci České republiky

Zámek a labyrintárium Loučeň jsou jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v České republice. Tento krásný zámek, obklopený parkem a zahradami, nabízí návštěvníkům možnost vidět krásu historické architektury a zároveň si užít neobvyklou zábavu v největším labyrintu v Evropě. V tomto článku si podrobněji představíme Zámek a labyrintárium Loučeň, jeho historii a všechny zábavné aktivity, které můžete během návštěvy zažít.


Pražský hrad: Poklad české historie a kultury

Pražský hrad: Poklad české historie a kultury

Pražský hrad, symbolem České republiky a jednou z nejvýznamnějších památek střední Evropy, je téměř nevyhnutelnou zastávkou pro každého, kdo navštíví Prahu. Tato ohromující pevnost je plná historie, umění a kultury, která fascinuje návštěvníky již po mnoho let.


10+ tipů na zajímavá místa k návštěvě v Olomouckém kraji

10+ tipů na zajímavá místa k návštěvě v Olomouckém kraji

Olomoucký kraj se nachází na východě České republiky a nabízí návštěvníkům mnoho krásných a zajímavých míst k objevování. Od historických památek a zámků až po malebné přírodní scenérie, Olomoucký kraj má co nabídnout pro každého. V tomto článku se podíváme na 10+ tipů na nejzajímavější místa, která stojí za návštěvu v Olomouckém kraji, včetně UNESCO zapsaného zámku Kroměříž a krásných Jeseníků. Připravte se na dobrodružství a objevování krás této malebné části České republiky!


Zámek Hluboká nad Vltavou: krásná architektura, historie a rodinná zábava

Zámek Hluboká nad Vltavou: krásná architektura, historie a rodinná zábava

V jižních Čechách se nachází jeden z nejkrásnějších zámků v České republice - zámek Hluboká nad Vltavou. Tento romantický zámek s bohatou historií a krásnou architekturou láká mnoho návštěvníků, kteří sem přijíždějí nejen kvůli jeho prohlídce, ale také pro rodinnou zábavu a krásné okolí. V tomto článku se podíváme na důvody, proč byste měli zámek Hluboká nad Vltavou navštívit a co všechno zde můžete zažít.


Vinohrady Montmartre: romantický únik v srdci Paříže

Vinohrady Montmartre: romantický únik v srdci Paříže

Paříž je město, které je proslulé svými romantickými uličkami, kavárnami a parky. Mezi nejromantičtější místa v Paříži patří Vinohrady Montmartre, které nabízejí malebné výhledy na město, klidné uličky a nádhernou přírodu. Vinohrady Montmartre jsou ideálním místem pro romantické procházky a posezení v kavárnách, a to vše jen kousek od rušného centra Paříže.


10 nejlepších míst k návštěvě v Mariánských Lázních a okolí

10 nejlepších míst k návštěvě v Mariánských Lázních a okolí

Mariánské Lázně jsou jedním z nejkrásnějších lázeňských měst v České republice a nabízejí mnoho atrakcí pro návštěvníky. Nacházejí se v západních Čechách a jsou proslulé svými minerálními prameny a krásnou architekturou. Pokud plánujete návštěvu Mariánských Lázní a okolí, zde je 10 nejlepších míst, která byste určitě neměli vynechat.


Mariánské Lázně

Mariánské Lázně: královna českých lázní a její okolí plné překvapení

Mariánské Lázně jsou jedním z nejkrásnějších lázeňských měst v České republice. Jejich vznik se datuje až do 19. století, kdy se staly oblíbeným místem pro odpočinek a léčbu mnoha významných osobností. Dnes jsou Mariánské Lázně jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů, které nabízejí nejen relaxaci a léčebné procedury, ale i bohatou historii, krásnou architekturu a okolní přírodu plnou překvapení. Pokud plánujete návštěvu tohoto kouzelného města, nezapomeňte se podívat i do jeho okolí, kde na vás čekají mnohé zajímavé výlety a památky.


Maďarsko Buapešť

Objevte kouzlo Maďarska - cestování plné kultury, historie a relaxace

Vydáte-li se na cestu do Maďarska, můžete se těšit na zážitky plné historie, kultury a relaxace. Tato středoevropská země nabízí návštěvníkům nádherné památky, bohatou gastronomickou scénu, termální lázně, ale také krásnou přírodu a mnoho dalšího. Přečtěte si náš článek a nechte se inspirovat prozkoumáním kouzel Maďarska.


Salzburg: Objevte kouzlo této rakouské kulturní metropole!

Salzburg: Objevte kouzlo této rakouské kulturní metropole!

Salzburg je krásné město ležící v srdci Rakouska a nabízí mnoho kulturních a historických památek, ale také vynikající gastronomii a nádhernou přírodu. Pro ty, kteří touží po dovolené plné zážitků, je Salzburg ideální destinací. Od návštěvy pevnosti Hohensalzburg a procházky starým městem až po ochutnání tradičních rakouských jídel a projížďku po břehu řeky Salzach, Salzburg nabízí nekonečné množství zábavy a objevování. Pokud hledáte místo, kde se můžete zrelaxovat a užít si nějaký čas s rodinou nebo přáteli, Salzburg je tou správnou volbou. Připojte se k nám a zjistěte více o tom, co můžete v Salzburgu vidět, zažít a ochutnat!


Krakov - perla Polska plná historie a kultury

Krakov - perla Polska plná historie a kultury

Krakov je jedním z nejkrásnějších a nejvýznamnějších měst v Polsku. S dlouhou historií sahající až do středověku je Krakov plný kulturních a historických památek, které přitahují návštěvníky z celého světa. Nachází se zde například největší středověké náměstí v Evropě, Wawelský hrad, mnoho kostelů, synagog a dalších historických památek. Zároveň je Krakov i moderním městem plným barů, klubů a restaurací, které nabízejí skvělou zábavu a nezapomenutelné zážitky. Pokud hledáte destinaci pro svou další dovolenou, Krakov by měl být na vrcholu vašeho seznamu.


Kouzlo Národního parku České Švýcarsko: Skalní věže, vodopády a kulturní památky

Kouzlo Národního parku České Švýcarsko: Skalní věže, vodopády a kulturní památky

V Národním parku České Švýcarsko se skrývá jedinečné kouzlo skalnatých věží, malebných scenérií, pralesů, řek a historických památek. Pokud hledáte krásnou přírodu, turistické trasy a kulturní zážitky, určitě byste měli navštívit toto kouzelné místo. Přečtěte si více o tom, co Národní park České Švýcarsko nabízí a proč je tak oblíbený mezi turisty.


10 zajímavých tipů na výlet v okolí Nového Boru

10 zajímavých tipů na výlet v okolí Nového Boru

Pokud hledáte inspiraci na výlety v okolí Nového Boru a Českého Švýcarska, máme pro vás deset zajímavých tipů. Od přírodních krás po kulturní památky a adrenalinové sporty, najdete zde nápady pro každého. Připravte se na objevování krásných míst a nezapomenutelných zážitků.


7 zajímavostí, které nelze minout při návštěvě Harrachova

7 zajímavostí, které nelze minout při návštěvě Harrachova

Vítejte v Harrachově, malebném městečku v Krkonoších! Toto místo nabízí nejen krásnou přírodu a možnost lyžování, ale také mnoho zajímavostí a aktivit pro turisty. V tomto článku vám přinášíme sedm tipů na to, co v Harrachově určitě navštívit a nechat si ujít. Pokud plánujete návštěvu tohoto krásného místa, určitě si přečtěte dál a nechte se inspirovat.


Zámek Český Krumlov

Zámek v Českém Krumlově: Skvost jihočeské historie a kultury

Zámek v Českém Krumlově je jednou z nejvýznamnějších historických památek v České republice a turistickou atrakcí světového významu. Své návštěvníky okouzluje svou historií, rozsáhlými sbírkami umění a architekturou, která zahrnuje různé styly od gotiky až po baroko. Je to skvost jihočeské historie a kultury, který rozhodně stojí za návštěvu.


Český Krumlov: Kouzelné město v srdci Jižních Čech plné historie a krásných památek

Český Krumlov: Kouzelné město v srdci Jižních Čech plné historie a krásných památek

Český Krumlov je malebné historické město v jižních Čechách, které se pyšní bohatou kulturní a historickou tradicí. Jeho dominantou je zámek, který je zapsán na seznamu UNESCO a nabízí nezapomenutelný zážitek z prohlídky krásných interiérů a zámeckého parku. Město je také plné historických budov, náměstí a úzkých uliček, které okouzlí svou romantickou atmosférou. Kromě prohlídek nabízí Český Krumlov i kulturní akce, tradiční gastronomické speciality a možnosti pro aktivní turistiku. Navštivte toto kouzelné město a zažijte nezapomenutelný zážitek v jednom z nejkrásnějších míst v České republice.


Stezka korunami stromů  janske lazne

Stezka korunami stromů Janské Lázně

Stezka korunami stromů v Janských Lázních je jedním z nejkrásnějších turistických atrakcí v České republice. Nachází se v malebném horském prostředí a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek z procházky v korunách stromů.


Staroměstský orloj

Staroměstský orloj

Staroměstský orloj je jedním z nejvýznamnějších symbolů Prahy a jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí. Nachází se na jižní stěně Staroměstské radnice na Staroměstském náměstí.


Václavské náměstí

Václavské náměstí

Václavské náměstí se nachází v centru Prahy a je pojmenováno po sv. Václavovi, českém patronovi. Je to dlouhé a široké náměstí, které se táhne přibližně 750 metrů od Národního muzea na jednom konci až k Můstku na druhém konci.


Vyšehrad - tajemné a romantické místo plné historie a výhledů na Prahu

Vyšehrad - tajemné a romantické místo plné historie a výhledů na Prahu

Vyšehrad je skvělým místem pro klidnou procházku nebo romantický výlet s výhledem na Prahu. Kromě toho můžete navštívit historické památky, jako je bazilika sv. Petra a Pavla, nebo si odpočinout v parku. Vyšehrad je výbornou volbou pro ty, kteří hledají klidnější alternativu k rušným turistickým atrakcím v centru města.


Karluv Most

Karlův most

Karlův most je jedním z nejznámějších a nejvýznamnějších symbolů Prahy. Spojuje Staré Město s Malou Stranou a překonává řeku Vltavu. Most je jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Praze a každý rok přiláká miliony návštěvníků z celého světa.


Jak se připravit na rodinnou dovolenou

Jak se připravit na rodinnou dovolenou

Když mluvíme o rodinné dovolené, myslíme tím takovou dovolenou, kterou tráví rodiny společně. Rodiny totiž mají během své dovolené většinou úplně jiné nároky, přání a potřeby než například skupina přátel nebo pár bez dětí.

Co je pokojová služba

Co je pokojová služba

Pokojová služba, známá také jako Room Service, je služba, kterou hotel na vyžádání poskytuje svým hostům. Ti si díky ní mohou vybrat různé pokrmy a pití z jídelního lístku a nechat si je přinést ke konzumaci na pokoj.


Využijte své zaměstnanecké benefity

Využijte své zaměstnanecké benefity

Nevíte, jak před koncem roku nejlépe využít svůj příspěvek od zaměstnavatele? Vyberte si u nás z široké nabídky pobytů u nás i v zahraničí. Svůj pobyt si budete moci zarezervovat kdykoliv během následujícího roku. Poukazy jsou navíc přenosné, takže jsou oblíbené i jako dárek. A co je lepší dárek než společné zážitky?


Co je polopeze

Co je polopeze

Pojem polopenze definuje způsob stravování během vašeho pobytu. Zatímco řada nabídek zahrnuje pouze snídani, polopenze (v nabídkách často zkráceně uvedena jako P nebo HB – z anglického half board) zahrnuje ještě jedno jídlo navíc.


Co je plná penze

Co je plná penze

Pojem plná penze označuje rozsah stravování během vašeho pobytu. Plná penze je v popisech služeb často zkrácena na PP nebo FB (z anglického full board).


Co je to minibar v hotelu

Minibar v hotelu

V mnoha hotelech je hostům na pokoji k dispozici minibar. Jedná se o malou ledničku, která bývá integrována do vybavení pokoje a bývá ukryta za dvířkami skříňky. Díky moderním technologiím pracují tyto ledničky úplně tiše a neruší vás ani v noci.


Městská daň neboli místní poplatek z pobytu

Městská daň neboli místní poplatek z pobytu

Městská daň neboli místní poplatek z pobytu

Většina měst účtuje turistům poplatek známý jako městská daň, turistická daň nebo lázeňský poplatek. Jedná se o typ turistické daně, kdy ubytovaní musí příslušnému městu za každou noc zaplatit určitou částku.


Berlín:  moderní metropole plná kontrastů

Berlín: moderní metropole plná kontrastů

Berlín:  moderní metropole plná kontrastů
Hlavní město Německa je úchvatným kosmopolitním městem, které je lákadlem pro milovníky nákupů, zábavy i kultury. Berlín je město plné kontrastů, které se v posledních desetiletích stalo barevnou oázou. Kroměrozmanité architektury a zajímavých památek se zde nachází také velké množství zeleně. Je čas na návštěvu Berlína!


Nechte se okouzlit nejkrásnějším polským městem

Nechte se okouzlit nejkrásnějším polským městem

Krakov je nejen půvabné středověké město, jehož historické památky a romantické uličky uchvátí každého návštěvníka, ale také úžasné místo plné barů, klubů a trendy obchodů. V Krakově se vám bude určitě líbit.


Co znamenají hotelové hvězdičky

Co znamenají hotelové hvězdičky

Jak nenaletět při výběru hotelu. Při výběru vhodného hotelu můžete jako vodítko použít i počet hvězdiček, který udává, jaká je úroveň daného hotelu. Při udělování hvězdiček je každý hotel, garni hotel, motel, apartmánový hotel nebo penzion podroben důkladnému zkoumání kvality a uděluje se 1 až 5 hvězdiček.

 


Co je to Junior Suite?

Co je to Junior Suite?

Junior suite je luxusní typ hotelového pokoje. Ve srovnání s jednolůžkovými a dvoulůžkovými pokoji nabízí junior suite daleko více prostoru a lepší vybavení. Junior Suite je možné považovat za menší apartmá, ale na rozdíl od apartmá nemusí být obývací pokoj nutně oddělený od ložnice. Tím se ostatně junior suite liší i od rodinného pokoje.


Jak usnadnit život zaměstnancům hotelu?

Jak usnadnit život zaměstnancům hotelu?

Pokud občas cestujete, určitě máte zkušenosti i s pobyty v hotelích. A proto by bylo super vědět, jak můžete usnadnit život zaměstnancům hotelu a jakým chybám se naopak vyvarovat, když z hotelu odjíždíte.


Dvoulůžkový nebo jednolůžkový pokoj

Dvoulůžkový pokoj

Dvoulůžkový nebo jednolůžkový pokoj?
Téměř všechny hotely nabízejí kromě dvoulůžkového také jednolůžkové pokoje.


Dokonalý wellness v Karlových Varech

Dokonalý wellness v Karlových Varech

Nechte se okouzlit naším nejkrásnějším lázeňským městem a dopřejte si pár dnů dokonalé relaxace a wellnesu. V Karlových Varech si vychutnáte dokonalou lázeňskou atmosféru, projdete se po romantických kolonádách a ochutnáte léčivé minerální prameny.


Check-in / check-out

Check-in / check-out

Pojmy check-in a check-out se v turismu používají k záznamu a zpracování údajů o příjezdu a odjezdu.


Butikový hotel

Butikový hotel

Slovo butik pochází z francouzského jazyka a znamená malý obchod, ve kterém je možné nakoupit módní oblečení, šperky a doplňky.


Biohotel

Biohotel

Biohotely a udržitelný cestovní ruch
Biohotely jsou součástí udržitelného cestovního ruchu, který se zaměřuje na udržitelnost při cestování.


Bez stravy

Bez stravy

V oblasti cestovního se používají četné zkratky. Jednou z těchto zkratek je BS, což znamená „bez stravy“.


Co je to Apartmán

Co je to Apartmán

Kromě klasických hotelových pokojů, jako je dvoulůžkový nebo jednolůžkový pokoj, nabízejí některé hotely jako alternativu apartmány.


Co je All inclusive

Co je All inclusive

All inclusive (zkratka AI) popisuje rozsah jídel, nápojů a dalších služeb, které jsou zahrnuty v ceně ubytování během vašeho pobytu v hotelu.


Užijte si Prahu se vším všudy

Užijte si Prahu se vším všudy

Ať už máte v plánu romantický pobyt v Praze ve dvou nebo s sebou chcete vzít i svoje děti, v našem hlavním městě se rozhodně nudit nebudete. Projděte se historickým centrem s nádhernými památkami, které nám závidí celý svět. Zajděte si do divadla nebo na muzikál. Navštivte moderní interaktivní muzea a výstavy. Na svůj výlet do Prahy budete určitě ještě dlouho vzpomínat.


Za krásami Šumavy

Za krásami Šumavy

Šumava je dokonalé místo pro aktivní dovolenou v krásné přírodě s čistým ovzduším, průzračnými potoky a hlubokými lesy.  Vydejte se na procházku kolem romantických ledovcových jezer, po stezkách do hloubky rašelinných slatí nebo podél divokých peřejí říčky Vydry.


Nejkrásnější místa Krkonoš

Nejkrásnější místa Krkonoš

Krkonoše – to jsou nezapomenutelné zážitky i relaxace. Vyrazte na Sněžku, objevte romantické vodopády, nebo se vydejte po stezce korunami stromů. V Krkonoších zažijte dovolenou plnou neopakovatelných zážitků, ať už jste rodina, mladý pár nebo aktivní senioři.


Rady na cestu

Rady na cestu

Chtěli jste vždy vědět, které služby jsou zahrnuty v all inclusive a které v polopenzi? Nebo s jakými náklady byste měli během své dovolené počítat? Abychom vám plánování vaší cesty co nejvíce usnadnili, shromáždili jsme pro vás ty nejdůležitější pojmy související s cestováním a vysvětlili je pro vás.

Prozkoumejte skryté klenoty Lago di Garda

Prozkoumejte skryté klenoty Lago di Garda

Největší italské jezero rozprostřené pod Alpami se pyšní nádhernými vyhlídkami, trasami pro treky i cyklistické výlety a obecně sportovní vyžití všeho druhu. Zároveň je to oáza odpočinku a kulturních krás. Pokud hledáte neotřelá místa a nevšední zážitky, pak jistě využijete následujících pět tipů, kam v okolí Gardského jezera vyrazit.


Prozkoumejte skryté klenoty Bruselu

Prozkoumejte skryté klenoty Bruselu

Bruselu se někdy říká „hlavní město Evropy“ a pokud jde o kulturní různorodost a množství zajímavých památek, pak je to zcela oprávněné. Poznat a ochutnat Brusel můžete i bez toho, abyste ztráceli čas v dlouhých frontách u památek, které najdete v každém bedekru a všichni o nich vědí. Následujících 5 tipů vám pomůže s výběrem, co v Bruselu rozhodně stojí za to vidět a zažít.


Co je lepší dárek než společné zážitky?

Co je lepší dárek než společné zážitky?

Nejste si jistí, který pobyt by Vašim blízkým udělal pod stromečkem největší radost? Díky našim dárkovým poukazům jim můžete darovat fantastický víkendový nebo wellness pobyt, jehož místo i termín si vyberou sami.


Prozkoumejte skryté klenoty Benátek

Prozkoumejte skryté klenoty Benátek

Benátky jsou obrovským lákadlem pro lidi z celého světa. Město je součástí UNESCO a díky bohaté historii překypuje památkami a uměleckými skvosty. Venezia patří k nejnavštěvovanějším místům na severu Itálie. Přesto se tu najdou jedinečná zákoutí a zážitky, o nichž mnoho lidí neví. Následujících 5 tipů vám pomůže některé odhalit.


Prozkoumejte skryté klenoty Kolína nad Rýnem

Prozkoumejte skryté klenoty Kolína nad Rýnem

Kolín nad Rýnem je jako bonboniéra plná různorodých lahůdek. V ulicích města najdete pozůstatky Starověkého Říma, památek na první křesťany, ale také divokou přírodu a ohromující moderní architekturu. Kromě míst uvedených ve všech bedekrech Kolín nabízí i řadu skrytých skvostů a zajímavých zážitků, na které nikdy nezapomenete. Následujících pět tipů vám pomůže s objevováním.


Prozkoumejte skryté klenoty Hamburku

Prozkoumejte skryté klenoty Hamburku

Žádné město nemá jen tu tvář, kterou znáte z letáků cestovních kanceláří. Světoznámá památka vám nezaručí exkluzivní zážitek. Mnohem pravděpodobněji strávíte spoustu času ve frontách u vstupu a uvnitř budete jen jedním ze stovek návštěvníků. Co místo toho objevit pár kouzelných a vzrušujících míst, která nejsou tolik známá? Následujících pět tipů vám pomůže s výběrem v Hamburku.


Prozkoumejte skryté klenoty Norimberku

Prozkoumejte skryté klenoty Norimberku

Poznejte starobylé univerzitní město i jinak, než jak ho ukazují všechny bedekry. Nemusíte strávit hodiny ve frontách u notoricky známých památek. Místo toho poznejte skutečného ducha Norimberku na místech, která často znají jen místní. Vybrali jsme pro vás pět tipů na místa, z nichž si odnesete zážitky, které jen tak nevyblednou.


Prozkoumejte skryté klenoty Drážďan

Prozkoumejte skryté klenoty Drážďan

Ať už hledáte historické památky, kulturu nebo pulsující metropoli plnou zábavy, Drážďany vás nezklamou. Stopy dlouhé historie města najdete takřka na každém kroku. Kdo by neznal Zwinger, Rezidenční zámek, Semperovu operu nebo nejznámější dominantu města, Mariánský kostel Frauenkirche. Drážďany však mají co nabídnout i těm návštěvníkům, kteří neradi ztrácejí čas v dlouhých frontách v davu dalších turistů. Následujících pět tipů vám ukáže Drážďany trochu jinak.


Prozkoumejte skryté klenoty Berlína

Prozkoumejte skryté klenoty Berlína

Procházka kolem Braniborské brány a fotka před budovou Říšského sněmu patří k nezbytným věcem, které musí v Berlíně každý zažít. Bádejte ale trochu hlouběji a objevíte úplně nový Berlín za všemi těmi notoricky známými turistickými lákadly. Při návštěvě tak velkého evropského města ale může být hledání skrytých pokladů na vlastní pěst trochu skličující. Rozhodli jsme se vám proto pomoct a sepsali jsme pro vás 5 tipů na místa, která v klasických průvodcích nenajdete, ale budete z nich nadšení.


Prozkoumejte skryté klenoty Vídně

Prozkoumejte skryté klenoty Vídně

Vídeň nabízí hned několik ukrytých skvostů, které ale najdete jen v případě, že se budete chtít podívat dál než jen do turistického centra. Pokud jste v hlavním městě Rakouska poprvé, určitě absolvujte historický okruh zahrnující zámek Hofburg, radnici, katedrálu svatého Štěpána i hotel Sacher.
Až tohle všechno zvládnete, možná si budete chtít odpočinout od ruchu centra a vyrazit na klidnější, ale ne méně zajímavá místa. Díky našemu článku ale nemusíte jejich hledáním strávit pár hodin na internetu. 5 nejzajímavějších skrytých klenotů Vídně jsme pro vás sepsali a přidáváme i mapku, abyste zbytečně nebloudili.


Prozkoumejte skryté klenoty Budapešti

Prozkoumejte skryté klenoty Budapešti

Rybářská bašta, Budínský hrad, budova parlamentu. Pokud jste tato lákadla Budapeště viděli už několikrát a toužíte po něčem jiném, nebo jen dáváte přednost méně turisticky známým lokalitám, hlavní město Maďarska vám má co nabídnout. Přečtěte si našich 5 tipů na místa, která v klasických průvodcích nenajdete, ale budete z nich nadšení.


Prozkoumejte skryté klenoty Paříže

Prozkoumejte skryté klenoty Paříže

Když se řekne Paříž, kde kdo si vybaví romantická zákoutí, Eiffelovu věž, katedrálu Notre-Dame, baziliku Sacré-Cœur nebo pevnost Bastila. Francouzská metropole svým návštěvníkům ale nabízí mnohem více, než jen majestátní stavby, které najdete na každé pohlednici. Tedy pokud jsou ochotní pořádně zkoumat. Sepsali jsme pro vás 5 tipů na kouzelná místa bez front, která v běžných průvodcích nenajdete.


Prozkoumejte skryté klenoty Mnichova

Prozkoumejte skryté klenoty Mnichova

Hlavní město německého Bavorska, Mnichov, máme jen kousek za hranicemi, tak proč ho alespoň na pár dní nenavštívit. Možná neoplývá tolika známými památkami, jako třeba Berlín, ale je populární pohostinností místních, dobrým jídlem a světovým fotbalem. Ano, máme na mysli farmářské trhy, festival Oktoberfest a fotbalový klub Bayern Mnichov. A teď vám dáme dalších 5 důvodů, proč si do Mnichova zajet, i když zrovna není přelom září a října a nehraje se ani Liga mistrů.


Prozkoumejte skryté klenoty Kodaně

Prozkoumejte skryté klenoty Kodaně

O soše malé mořské víly a zábavním parku Tivoli se tu rozepisovat nebudeme. Naopak vám představíme místa, která nenajdete v každém průvodci a cestopisu z Kodaně. Pro náročnější jsme vytipovali také sportovní aktivitu tolik typickou pro místní lidi.


Prozkoumejte skryté klenoty Říma

Prozkoumejte skryté klenoty Říma

O Koloseu, Pantheonu nebo Piazza Navona se dočtete všude. My vám poradíme, jak z Říma vidět co nejvíce a neztrácet přitom čas ve frontě na vstup do Vatikánu. Někdy totiž jen stačí vydat se postranními uličkami a objevíte to pravé kouzlo italské metropole, které s turistickou mapkou nenajdete.


animod

TOVED se mění na ANIMOD

Značka TOVED se v České republice v prosinci změní na ANIMOD. Spolu s novým názvem se mění i internetový obchod.