Cestování po Francii nabízí mnoho zážitků a krásných památek. Nejvýraznější z nich je nejspíše město světového významu, Paříž. Toto město je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů na světě, a to z dobrého důvodu.

Paříž nabízí svým návštěvníkům mnoho kulturních památek, jako jsou například Eiffelova věž, Louvre, Notre-Dame a mnoho dalších. Pro milovníky kultury je zde mnoho galerií a muzeí, které nabízejí nezapomenutelné zážitky.

Kromě Paříže jsou však v celé Francii mnohé další atrakce. Můžete navštívit historická města, jako je Lyon, Bordeaux nebo Avignon, prozkoumat malebné venkovské oblasti Burgundska či Provence a vyzkoušet si tradiční francouzskou kuchyni s místními specialitami.

Nezapomeňte také ochutnat skvělé francouzské víno. Francie je jedním z největších producentů vína na světě a nabízí mnoho různých odrůd. Zkuste třeba slavné Bordeaux nebo šumivé Champagne.

Při cestování po Francii si určitě nenechte ujít návštěvu místních trhů, kde se prodávají čerstvé potraviny a místní speciality. Francouzi jsou pyšní na svou kuchyni a můžete si být jisti, že všechny produkty jsou zaručeně kvalitní.

Výlet po Francii je nezapomenutelným zážitkem pro každého cestovatele. Rozmanitost krajiny a množství kulturních památek nabízí nespočet možností pro objevování nových míst a prožitků. A kdo ví, třeba se právě Vaše cesta po Francii stane základem pro napsání nejlepšího cestopisu Vašeho života.


Vinohrady Montmartre: romantický únik v srdci Paříže

Vinohrady Montmartre: romantický únik v srdci Paříže

Paříž je město, které je proslulé svými romantickými uličkami, kavárnami a parky. Mezi nejromantičtější místa v Paříži patří Vinohrady Montmartre, které nabízejí malebné výhledy na město, klidné uličky a nádhernou přírodu. Vinohrady Montmartre jsou ideálním místem pro romantické procházky a posezení v kavárnách, a to vše jen kousek od rušného centra Paříže.


Prozkoumejte skryté klenoty Paříže

Prozkoumejte skryté klenoty Paříže

Když se řekne Paříž, kde kdo si vybaví romantická zákoutí, Eiffelovu věž, katedrálu Notre-Dame, baziliku Sacré-Cœur nebo pevnost Bastila. Francouzská metropole svým návštěvníkům ale nabízí mnohem více, než jen majestátní stavby, které najdete na každé pohlednici. Tedy pokud jsou ochotní pořádně zkoumat. Sepsali jsme pro vás 5 tipů na kouzelná místa bez front, která v běžných průvodcích nenajdete.