Jizerské hory: Wellness pobyty a tipy na cestování

Jizerské hory, překrásné české pohoří, jsou ideální destinací pro všechny milovníky cestování, wellness a aktivní dovolené. Užijte si výlety k přírodním perličkám, jako je Smědavská louka nebo Pramen Labe, a následně se oddejte relaxaci v jednom z místních wellness center.

Historie oblasti vás vezme na fascinující cestu časem. Navštívte Frýdlantský zámek a Staré Hamry v Hejnicích a dozvěděte se více o minulosti tohoto regionu. Po návštěvě památek si dopřejte regenerační wellness pobyty v ubytovacích zařízeních Jizerských hor.

Sportovci si přijdou na své na lyžařských svazích Bedřichova a Severáku, nebo na turistických a cyklistických trasách v letním období.

Jizerské hory nabízejí skvělý mix přírody, historie a wellness. Vybírejte z široké nabídky ubytování a zažijte nezapomenutelný pobyt!


Proč musíte navštívit Maják a Muzeum Járy Cimrmana

5 Důvodů proč musíte navštívit Maják a Muzeum Járy Cimrmana

Máte rádi nevšední zážitky? Navštivte Maják a Muzeum Járy Cimrmana v malebné obci Příčnice. Tento jedinečný komplex vás přenese do světa slavného Járy Cimrmana a otevře dveře k pochopení českého humoru a kultury.

Maják, který se tyčí nad krajinou Lužických hor, je skvělým místem pro výlety pro rodiny. Z jeho vrcholu se vám naskytne úchvatný výhled na okolní krajinu a samotná návštěva Majáku je dobrodružství samo o sobě.

Pokud jste fanouškem interaktivních výstav, pak Muzeum Járy Cimrmana vaše očekávání jistě překoná. Zde můžete na vlastní kůži zažít život a dobrodružství tohoto geniálního myslitele, vynálezce a umělce, který je neodmyslitelnou součástí české kultury.

Tak neváhejte a přidejte Maják a Muzeum Járy Cimrmana na svůj seznam míst, která stojí za návštěvu.


5 Důvodů, proč plánovat návštěvu Vodní nádrže Fojtka

5 Důvodů, proč byste měli okamžitě plánovat návštěvu Vodní nádrže Fojtka

Vodní nádrž Fojtka je skvostem, který nesmíte minout. Nachází se v srdci krásné přírody Libereckého kraje. Čeká zde na vás malebná krajina, křišťálová voda a bohaté možnosti pro aktivní i odpočinkový čas. Rybaření, turistika, vodní sporty nebo prosté kochání se přírodními krásami – to vše nabízí Fojtka. Nečekejte a vydejte se na výlet do tohoto úchvatného místa.


Proč si nenechat ujít Termální lázně Chrastava

5 Důvodů proč si nenechat ujít Termální lázně Chrastava

🌊 Termální Lázně Chrastava: Relaxační Ráj 🌊

Hledáte únik od všedního shonu? Termální lázně Chrastava nabízí ideální řešení! 💆‍♀️ S bohatými minerálními prameny, úchvatnou krajinou a pestrými wellness službami, je toto místo skvostem pro regeneraci těla i duše. 🌿 Navíc, místní gastronomie a kultura vás okouzlí! 🍽️ Neodkládejte a objednejte si pobyt hned!


Proč byste měli navštívit Technické muzeum Liberec

Proč byste měli navštívit Technické muzeum Liberec: Fascinující technologie a skryté poklady

Technické muzeum Liberec je zlákadlem pro všechny zvídavé duše. S bohatým výběrem exponátů a interaktivních vzdělávacích programů, muzeum představuje fascinující cestu technologickou historií. Od parních strojů až po moderní robotiku, připravte se na objevování technologií, které formovaly naši společnost. Navíc, díky jeho skvělé poloze v srdci Liberce, je ideálním místem pro celodenní výlet. Přijďte a prozkoumejte s námi tento technický poklad!


10 důvodů, proč navštívit ski areál Severák

10 neodolatelných důvodů, proč navštívit ski areál Severák

Proč objevit ski areál Severák? Nabízí různorodé sjezdovky pro začátečníky i pokročilé, moderní vleky a noční lyžování. K dispozici je také lyžařská škola a půjčovna vybavení. Navíc, restaurace s tradičními českými pokrmy, bezpečné sjezdovky a snadná dostupnost z různých částí ČR. Severák je ideální volbou pro váš příští zimní výlet!"


Neodolatelné zimní kouzlo: Proč navštívit Ski areál Bedřichov

Neodolatelné zimní kouzlo: Proč navštívit Ski areál Bedřichov

Ski areál Bedřichov, skrytý klenot v srdci Jizerských hor, představuje dokonalý únik do zimního ráje. Od lyžařských tras pro všechny úrovně, přes idylické běžecké stopy, až po radostné aktivity mimo sjezdovky - zde najdete vše, co vaše srdce zimního sportovce touží poznat. Vychutnejte si tradiční české pokrmy a objevte, proč je Bedřichov pravým zimním rájem. Vaše cesta za nezapomenutelným zimním dobrodružstvím začíná právě zde, v Bedřichově.


10 Důvodů, Proč Navštívit Ski Resort Rokytnice

10 Důvodů, Proč Navštívit Ski Resort Rokytnice

Lyžování v Rokytnice je zážitkem, který musíte zažít! Obklopena nádhernými Krkonošemi, tato destinace nabízí dokonalé podmínky pro zimní sporty, širokou škálu ubytování a fascinující přírodní krásy. Nezáleží na tom, zda jste zkušený lyžař nebo úplný začátečník, Rokytnice má pro vás připravené něco výjimečného.


Otevřete dveře k nezapomenutelným zážitkům na Rozhledně Bramberk

Otevřete dveře k nezapomenutelným zážitkům na Rozhledně Bramberk

Rozhledna Bramberk je perla mezi českými rozhlednami, která od roku 1912 vyvýšeně bdí nad krajinou Krkonoš a Jizerských hor. Tato historická a architektonická památka vás okouzlí nejen svým jedinečným dřevěným designem, ale především panoramatickým výhledem, který si zamilujete. Okolo rozhledny najdete řadu turistických a cyklistických tras pro začátečníky i pokročilé, a to vše v nádherném horském prostředí. Bramberk je také místem pravidelných kulturních akcí, které přidávají na jedinečnosti tohoto místa. Zkrátka, Bramberk je místem, které stojí za to navštívit.


Navštivte Riedlovu hrobku v Desné

Navštivte Riedlovu hrobku v Desné: Odkrývání historie v srdci Krkonoš

Riedlova hrobka v Desné je nejen historickým skvostem, ale i místem plným tajemství. Tento rodinný mauzoleum postavený v novorenesančním stylu skrývá příběhy z dob, kdy rodina Riedlů ovládala textilní průmysl regionu. Obklopen hrobkou panoramat Krkonoš, představuje ideální spojení umění, historie a přírody. Zveme vás, abyste se nám připojili na cestě objevování tohoto fascinujícího místa.


Pramen Labe a Labská bouda: 7 důvodů k návštěvě

Navštivte zdroj Evropy: 7 důvodů, proč se vydat na pramen Labe a Labskou boudou

V úžasném světě krážků nás čeká objevování malých, ale nezbytných kousků kovu, které hrají klíčovou roli v mnoha průmyslových odvětvích. Tyto skromné součástky nacházejí uplatnění od automobilového průmyslu, přes elektroniku až po stavebnictví. Ačkoli jsou často přehlíženy, bez krážků by většina strojů a zařízení, na které se každodenně spoléháme, jednoduše nefungovala. Tak se s námi ponořte do fascinujícího světa krážků, jejich různých typů a významu v našem moderním světě.


5 Původních důvodů pro návštěvu Detoa

5 Původních důvodů pro návštěvu Detoa: Fascinující muzeum výroby dřevěných hraček

Muzeum výroby dřevěných hraček Detoa v Albrechticích je fascinující místo plné historie a kultury. Nahlédněte do světa řemesla a výroby hraček od počátků do současnosti. Obdivujte unikátní kolekce dřevěných hraček a zúčastněte se interaktivních exponátů. Detoa ukazuje, jak je možné skloubit průmysl s ekologickou udržitelností. Navštivte místo, kde začala legendární tradice výroby dřevěných hraček.


Navštivte Muzeum obnovitelných zdrojů energie ve Velkých Hamrech

Navštivte muzeum obnovitelných zdrojů energie ve Velkých Hamrech - Svět energie budoucnosti je na dosah ruky

Muzeum obnovitelných zdrojů energie ve Velkých Hamrech je jedinečné místo pro objevování světa obnovitelné energie. Interaktivní výstavy, inspirativní prostředí a osvětové programy vás ponoří do světa čisté, udržitelné energie. Zjistěte, jak solární panely, větrné turbíny a další technologie mohou přispět k boji proti změně klimatu a k lepší budoucnosti pro nás všechny.


Muzeum skla a bižuterie: Poklady Jablonce

Zajímavosti a tipy: Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou - zážitek plný lesku a krásy

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou otevírá dveře do fascinujícího světa sklářství a bižuterního průmyslu. Prozkoumejte bohatou historii, širokou škálu uměleckých děl a řemesel, která zaujmou každého návštěvníka. Navštivte expozice skla, bižuterie a zajímavé dočasné výstavy. Nezapomeňte prozkoumat muzejní obchod, kde si můžete pořídit originální suvenýry a dárky. Ponořte se do světa lesku a krásy, který vás čeká v tomto nezapomenutelném muzeu!


Zajímavosti a tipy: Proč navštívit Zámek Frýdlant

Zajímavosti a tipy: Proč navštívit Zámek Frýdlant

Zámek Frýdlant, historický klenot severní Čechy, je jedním z nejstarších a nejlépe zachovalých hradů v zemi. S jeho bohatou historií, působivou architekturou, rozsáhlými sbírkami a nádhernými zahradami je ideálním místem pro výlet pro milovníky historie, kultury i přírody. Po celý rok zde probíhají různé kulturní a vzdělávací akce, takže návštěva zámku je vždy zážitkem, který stojí za to zažít.


Navštivte iQPARK Liberec: vzdělávání zábavou pro celou rodinu

Navštivte iQPARK Liberec: vzdělávání zábavou pro celou rodinu

iQPARK Liberec je ideálním místem pro rodinný výlet plný zábavy a poznání. Nachází se v obchodním centru Plaza a nabízí interaktivní expozice zaměřené na vědu, technologii, tvořivost a sport. Zábavným způsobem se zde seznámíte s fascinujícím světem kolem nás. Nechte se unést a prozkoumejte vše, co iQPARK Liberec nabízí!


Dinopark Szklarska Poreba:

Dinopark Szklarska Poreba: Zažijte dobrodružství v pravěké éře v malebné horské oblasti!

Pokud se chystáte na výlet do malebné horské oblasti Karkonosze v Polsku, nemůžete si nechat ujít Dinopark Szklarska Poreba. Tento park je ideální pro ty, kteří chtějí zažít zábavné i edukační dobrodružství v pravěké éře. Navštivte park a prozkoumejte modely dinosaurů, interaktivní výstavy a vzdělávací aktivity pro děti. Dinopark Szklarska Poreba je ideální pro rodinné výlety i školní výlety a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek v krásné přírodě polských hor.


Liberec Ještěd

10 nejzajímavějších aktivit a památek, které nelze minout při návštěvě Liberce a okolí

Liberec a jeho okolí jsou skvělým cílem pro milovníky přírody, kultury a zábavy. Město nabízí bohaté kulturní dědictví, zajímavé památky, moderní architekturu a mnoho dalších aktivit. Okolí Liberce je obklopeno nádhernou přírodou, jako jsou Jizerské hory, kde najdete nádherné výhledy a skvělé turistické trasy. V tomto článku vám přinášíme 10 nejzajímavějších aktivit a památek, které byste při návštěvě Liberce a jeho okolí rozhodně neměli minout.