Hotel Elba am Kurfürstendamm Berlin, Německo ⭐️⭐️⭐️

Okouzlující hotel Elba jen pár kroků od Kurfürstendamm
Poznejte Berlín z jeho nejkrásnější stránky. Designový hotel Elba se nachází v tiché boční ulici, jen pár kroků od známého nákupního bulváru Kurfürstendamm. Ke všem významným berlínským památkám se odsud dostanete snadno a rychle, vždyť zastávky S-Bahnu Savignyplatz i U-Bahnu Uhlandstraße jsou vzdálené jen 7 minut chůze od hotelu. Hotel sídlí v krásné historické budově, ke které patří romantická zahrada, kde si v letních měsícíh můžete vychutnat snídani. Hotel je doslova ostrovem klidu a relaxace v pulzujícím kosmopolitním městě. Budete ubytováni v prostorném moderně zařízeném pokoji, kde budete mít k dispozici zdarma internetové připojení, set na přípravu kávy a čaje a samozřejmostí je také vlastní koupelna. Užijte si klidné ubytování s výhledem do zahrady ve vnitrobloku.


Berlín – kosmopolitní a pulzující metropole
V Berlíně najdete obrovské množství památek i kulturních zajímavostí. Nejznámějším orientačním bodem ve městě je bez pochyby Braniborská brána, která byla po celá desetiletí symbolem rozdělení nejen Berlína i celého Německa. Okouzlující bulvár Pod lipami (Unter den Linden) vede od Braniborské brány až k Muzejnímu ostrovu, kde můžete obdivovat dávný svět uprostřed moderního Berlína. V pěti muzeích se zde nachází sbírky umění a artefaktů obrovské hodnoty. Za návštěvu stojí především Pergamonské muzeum, které je nejnavštěvovanějším muzeem v celém Německu.

Na náměstí Alexanderplatz najdete nejen nádhernou Červenou radnici, ale také proslulou Televizní věž, která je se svými 368 metry nejvyšší stavbu v celém Německu. Z vyhlídkové terasy je ten nejlepším výhledem na Berlín, jaký si dovedete představit. Výhledem na město se můžete pokochat také z impozantní skleněné kopule, která se nachází ve výšce zhruba 50 metrů nad městem na střeše německého parlamentu Reichstag. V samotném centru města se nachází Postupimském náměstí (Postadmer Platz), které se v uplynulých 30 letech změnilo k nepoznání a nyní patří k nejmodernějším náměstí v Evropě, kde mají své sídla ty nejznámější světové firmy a koncerny. Tak trochu ve stínu těchto známějších náměstí leží nejkrásnější berlínské náměstí Gendarmenmarkt. Podle tří architektonických skvostů (Francouzského dómu, Německého dómu (Neue Kirche) a berlínské koncertní haly), které ohraničujících prostranství náměstí, se mu přezdívá náměstí 3 paláců. Nedaleko centra města se nachází také Zoologická zahrada, která je nejstarší zoologickou zahradou v Německu. Můžete zde strávit celý den a nebudete se nudit ani chviličku. Od ZOO se se táhne exkluzivní nákupní bulvár Kurfürstendamm s mnoha obchody, restauracemi i kluby, který lemují čtyři řady stromů. Berlín vás také kromě kultury a historie oslní i svým nočním životem, který každému splní nesplněná přání.