Hotel Pivovar Rožmberk ⭐️⭐️⭐️⭐️

Zážitkový pobyt v pivovaru na břehu Vltavy
Hotel Pivovar Rožmberk se nachází ve stejnojmenném kouzelném městečku Rožmberk v Jižních Čechách. V příjemném areálu na břehu Vltavy sídlí kromě pivovaru také vkusně zrekonstruovaný hotel s komfortními pokoji, wellnessem s vířivkou a pivními lázněmi. Budete ubytovaní v moderně zařízeném pokoji s koupelnou se sprchou a toaletou, televizí a bezplatným připojením k internetu. Na pokoji si můžete kdykoliv připravit kávu a čaj nebo ochutnat místní pivo z placeného minibaru.

V hotelové restauraci si pochutnáte na vynikajících krajových specialitách ze surovin od místních dodavatelů, ke kterým vám personál restaurace doporučí nejvhodnější pivo. Ochutnejte kapří hranolky, hovězí pupek či vepřová líčka, a nakonec třeba sladký trhanec. Vychutnejte si jídlo na terase s výhledem na Vltavu a dopřejte si nezapomenutelný kulinářský zážitek uprostřed úchvatné přírody.

V areálu se nachází také domácí pekárna, takže si na snídani nebo v můžete pochutnat na čerstvě upečeném sladkém pečivu, zákuscích, kváskovém chlebu, preclících nebo pivních rohlících. Vybrané dobroty si můžete odvést i domů, protože v místní prodejně si můžete zakoupit produkty domácí výroby jako je zavařená maso, uzeniny, džemy, brusinky či med.

Rožmberk nad Vltavou a jižní Čechy – ideální destinace pro romantický výlet
Rožmberk se nachází v srdci jižních Čech s překrásnou přírodou a bohatou historií. Jeho dominantou je majestátní hrad Rožmberk pyšně se tyčící nad řekou Vltavou, který návštěvníkům nabízí nejen fascinující pohled do minulosti, ale také nádherné výhledy na okolní krajinu. Romantika Rožmberka nad Vltavou je podtržena jeho malebnými uličkami, historickými domy a přátelskou atmosférou. Toto městečko je skvělým útočištěm pro všechny, kdo hledají klid, krásu a dotek historie v nádherném prostředí jižních Čech.

Okolí Rožmberka je rájem pro milovníky přírody. Malebné lesy, louky a meandrující řeka Vltava vytvářejí ideální prostředí pro pěší túry, cykloturistiku nebo romantické procházky. Množství turistických tras vás zavede do klidných zákoutí, kde můžete obdivovat místní flóru a faunu, nebo se jen tak oddávat klidu a tichu přírody.

Rožmberk nad Vltavou nezklame ani gurmány. Místní restaurace a hospůdky nabízejí širokou škálu jihočeských kulinářských specialit. Mezi ty nejoblíbenější patří tradiční pokrmy z čerstvých ryb, zvěřiny a domácí pečivo. Ochutnávka místních delikates, doprovázená sklenkou vína či místního piva, je pro každého nezapomenutelným zážitkem.