Nádherná dovolená v Severních Čechách: Objevte krásy této regionu!

Vítáme Vás na našem blogu o cestování v Severních Čechách! Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou v malebné a fascinující části České republiky, jste na správném místě. S naším průvodcem se podíváte na turistické atrakce, historické památky a nejkrásnější přírodní scenérie této oblasti. Navštivte naši stránku a přidejte se k nám na cestě za objevováním tajů Severních Čech!


Objevte skryté poklady Muzea Lega ve Špindlerově Mlýně

Objevte skryté poklady Muzea Lega ve Špindlerově Mlýně: Nejen pro fanoušky stavebnic

Plánujete cestu do Krkonoš? Pak nesmí chybět návštěva Muzea Lega ve Špindlerově Mlýně! Tato jedinečná turistická atrakce vás vtáhne do fascinujícího světa Lega. Prohlédněte si impozantní sbírku, zúčastněte se inspirativních workshopů a prozkoumejte interaktivní stanoviště. Muzeum pravidelně pořádá speciální události, kde můžete objevit bohatou historii značky Lego.


Proč musíte navštívit Maják a Muzeum Járy Cimrmana

5 Důvodů proč musíte navštívit Maják a Muzeum Járy Cimrmana

Máte rádi nevšední zážitky? Navštivte Maják a Muzeum Járy Cimrmana v malebné obci Příčnice. Tento jedinečný komplex vás přenese do světa slavného Járy Cimrmana a otevře dveře k pochopení českého humoru a kultury.

Maják, který se tyčí nad krajinou Lužických hor, je skvělým místem pro výlety pro rodiny. Z jeho vrcholu se vám naskytne úchvatný výhled na okolní krajinu a samotná návštěva Majáku je dobrodružství samo o sobě.

Pokud jste fanouškem interaktivních výstav, pak Muzeum Járy Cimrmana vaše očekávání jistě překoná. Zde můžete na vlastní kůži zažít život a dobrodružství tohoto geniálního myslitele, vynálezce a umělce, který je neodmyslitelnou součástí české kultury.

Tak neváhejte a přidejte Maják a Muzeum Járy Cimrmana na svůj seznam míst, která stojí za návštěvu.


Vodní Nádrž Mšeno: Klenot v Srdci České Přírody, Který Nesmíte Minout!

Vodní nádrž Mšeno: Klenot v srdci české přírody, Který nesmíte minout!

Ponořte se do světa, kde příroda, historie a kultura tvoří dokonalou harmonii. Česká republika skrývá nespočet pokladů a my vám je představíme. Od malebných lesů, přes středověké hrady, až po moderní umění. Naše cesty odhalují krásu každého rohu země. Připravte se na fascinující objevování! 🌲🏰🎨


Proč si nenechat ujít Termální lázně Chrastava

5 Důvodů proč si nenechat ujít Termální lázně Chrastava

🌊 Termální Lázně Chrastava: Relaxační Ráj 🌊

Hledáte únik od všedního shonu? Termální lázně Chrastava nabízí ideální řešení! 💆‍♀️ S bohatými minerálními prameny, úchvatnou krajinou a pestrými wellness službami, je toto místo skvostem pro regeneraci těla i duše. 🌿 Navíc, místní gastronomie a kultura vás okouzlí! 🍽️ Neodkládejte a objednejte si pobyt hned!


Proč byste měli navštívit Technické muzeum Liberec

Proč byste měli navštívit Technické muzeum Liberec: Fascinující technologie a skryté poklady

Technické muzeum Liberec je zlákadlem pro všechny zvídavé duše. S bohatým výběrem exponátů a interaktivních vzdělávacích programů, muzeum představuje fascinující cestu technologickou historií. Od parních strojů až po moderní robotiku, připravte se na objevování technologií, které formovaly naši společnost. Navíc, díky jeho skvělé poloze v srdci Liberce, je ideálním místem pro celodenní výlet. Přijďte a prozkoumejte s námi tento technický poklad!


Proč byste měli navštívit Ski areál Tanvaldský Špičák

Sjezdovky pro všechny: Proč byste měli navštívit Ski areál Tanvaldský Špičák

Ski areál Tanvaldský Špičák, umístěný v srdci Krkonoš, je zimním rájem pro lyžaře a snowboardisty všech úrovní. S 5 km sjezdových tratí, moderními vleky a pohodlnými službami nabízí ideální podmínky pro zimní dovolenou. Objevte krásy tohoto areálu, který vás překvapí nejen rozmanitostí sjezdovek, ale také nádhernou přírodou a prvotřídním zázemím.


10 důvodů, proč navštívit ski areál Severák

10 neodolatelných důvodů, proč navštívit ski areál Severák

Proč objevit ski areál Severák? Nabízí různorodé sjezdovky pro začátečníky i pokročilé, moderní vleky a noční lyžování. K dispozici je také lyžařská škola a půjčovna vybavení. Navíc, restaurace s tradičními českými pokrmy, bezpečné sjezdovky a snadná dostupnost z různých částí ČR. Severák je ideální volbou pro váš příští zimní výlet!"


Neodolatelné zimní kouzlo: Proč navštívit Ski areál Bedřichov

Neodolatelné zimní kouzlo: Proč navštívit Ski areál Bedřichov

Ski areál Bedřichov, skrytý klenot v srdci Jizerských hor, představuje dokonalý únik do zimního ráje. Od lyžařských tras pro všechny úrovně, přes idylické běžecké stopy, až po radostné aktivity mimo sjezdovky - zde najdete vše, co vaše srdce zimního sportovce touží poznat. Vychutnejte si tradiční české pokrmy a objevte, proč je Bedřichov pravým zimním rájem. Vaše cesta za nezapomenutelným zimním dobrodružstvím začíná právě zde, v Bedřichově.


10 Důvodů, Proč Navštívit Ski Resort Rokytnice

10 Důvodů, Proč Navštívit Ski Resort Rokytnice

Lyžování v Rokytnice je zážitkem, který musíte zažít! Obklopena nádhernými Krkonošemi, tato destinace nabízí dokonalé podmínky pro zimní sporty, širokou škálu ubytování a fascinující přírodní krásy. Nezáleží na tom, zda jste zkušený lyžař nebo úplný začátečník, Rokytnice má pro vás připravené něco výjimečného.


Otevřete dveře k nezapomenutelným zážitkům na Rozhledně Bramberk

Otevřete dveře k nezapomenutelným zážitkům na Rozhledně Bramberk

Rozhledna Bramberk je perla mezi českými rozhlednami, která od roku 1912 vyvýšeně bdí nad krajinou Krkonoš a Jizerských hor. Tato historická a architektonická památka vás okouzlí nejen svým jedinečným dřevěným designem, ale především panoramatickým výhledem, který si zamilujete. Okolo rozhledny najdete řadu turistických a cyklistických tras pro začátečníky i pokročilé, a to vše v nádherném horském prostředí. Bramberk je také místem pravidelných kulturních akcí, které přidávají na jedinečnosti tohoto místa. Zkrátka, Bramberk je místem, které stojí za to navštívit.


Navštivte Riedlovu hrobku v Desné

Navštivte Riedlovu hrobku v Desné: Odkrývání historie v srdci Krkonoš

Riedlova hrobka v Desné je nejen historickým skvostem, ale i místem plným tajemství. Tento rodinný mauzoleum postavený v novorenesančním stylu skrývá příběhy z dob, kdy rodina Riedlů ovládala textilní průmysl regionu. Obklopen hrobkou panoramat Krkonoš, představuje ideální spojení umění, historie a přírody. Zveme vás, abyste se nám připojili na cestě objevování tohoto fascinujícího místa.


Pramen Labe a Labská bouda: 7 důvodů k návštěvě

Navštivte zdroj Evropy: 7 důvodů, proč se vydat na pramen Labe a Labskou boudou

V úžasném světě krážků nás čeká objevování malých, ale nezbytných kousků kovu, které hrají klíčovou roli v mnoha průmyslových odvětvích. Tyto skromné součástky nacházejí uplatnění od automobilového průmyslu, přes elektroniku až po stavebnictví. Ačkoli jsou často přehlíženy, bez krážků by většina strojů a zařízení, na které se každodenně spoléháme, jednoduše nefungovala. Tak se s námi ponořte do fascinujícího světa krážků, jejich různých typů a významu v našem moderním světě.


5 Původních důvodů pro návštěvu Detoa

5 Původních důvodů pro návštěvu Detoa: Fascinující muzeum výroby dřevěných hraček

Muzeum výroby dřevěných hraček Detoa v Albrechticích je fascinující místo plné historie a kultury. Nahlédněte do světa řemesla a výroby hraček od počátků do současnosti. Obdivujte unikátní kolekce dřevěných hraček a zúčastněte se interaktivních exponátů. Detoa ukazuje, jak je možné skloubit průmysl s ekologickou udržitelností. Navštivte místo, kde začala legendární tradice výroby dřevěných hraček.


Navštivte Muzeum obnovitelných zdrojů energie ve Velkých Hamrech

Navštivte muzeum obnovitelných zdrojů energie ve Velkých Hamrech - Svět energie budoucnosti je na dosah ruky

Muzeum obnovitelných zdrojů energie ve Velkých Hamrech je jedinečné místo pro objevování světa obnovitelné energie. Interaktivní výstavy, inspirativní prostředí a osvětové programy vás ponoří do světa čisté, udržitelné energie. Zjistěte, jak solární panely, větrné turbíny a další technologie mohou přispět k boji proti změně klimatu a k lepší budoucnosti pro nás všechny.


Proč navštívit Zoo a Botanickou zahradu Liberec

Naučte se, milujte, a obdivujte: Proč n avštívit Zoologickou a botanickou zahradu v Liberci

Zoologická a Botanická zahrada v Liberci je skvělým místem pro objevování přírody a učení. Od svého otevření v roce 1919, tato zahrada slouží jako domov pro mnoho exotických a ohrožených druhů. Nabízí rozmanité vzdělávací programy, které propojují lidi s přírodou a podporují udržitelnost. Přijďte a objevte tento přírodní poklad v srdci Liberce!


Muzeum skla a bižuterie: Poklady Jablonce

Zajímavosti a tipy: Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou - zážitek plný lesku a krásy

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou otevírá dveře do fascinujícího světa sklářství a bižuterního průmyslu. Prozkoumejte bohatou historii, širokou škálu uměleckých děl a řemesel, která zaujmou každého návštěvníka. Navštivte expozice skla, bižuterie a zajímavé dočasné výstavy. Nezapomeňte prozkoumat muzejní obchod, kde si můžete pořídit originální suvenýry a dárky. Ponořte se do světa lesku a krásy, který vás čeká v tomto nezapomenutelném muzeu!


Návštěva Labské přehrady: Tipy a zajímavosti

Zajímavosti a tipy pro návštěvu Labské přehrady

Labská přehrada, skvost v srdci Krkonoš, láká návštěvníky svou jedinečnou přírodou a širokými možnostmi aktivního odpočinku. Postavena v letech 1910-1912, tato vodní nádrž je jedním z nejvýše položených vodních děl v České republice. Ať už jste milovník turistiky, cyklistika, nebo jen chcete relaxovat a nasát atmosféru tohoto malebného místa, Labská přehrada je ideální destinací pro každého.


Zajímavosti a tipy: Proč navštívit Zámek Frýdlant

Zajímavosti a tipy: Proč navštívit Zámek Frýdlant

Zámek Frýdlant, historický klenot severní Čechy, je jedním z nejstarších a nejlépe zachovalých hradů v zemi. S jeho bohatou historií, působivou architekturou, rozsáhlými sbírkami a nádhernými zahradami je ideálním místem pro výlet pro milovníky historie, kultury i přírody. Po celý rok zde probíhají různé kulturní a vzdělávací akce, takže návštěva zámku je vždy zážitkem, který stojí za to zažít.


Navštivte iQPARK Liberec: vzdělávání zábavou pro celou rodinu

Navštivte iQPARK Liberec: vzdělávání zábavou pro celou rodinu

iQPARK Liberec je ideálním místem pro rodinný výlet plný zábavy a poznání. Nachází se v obchodním centru Plaza a nabízí interaktivní expozice zaměřené na vědu, technologii, tvořivost a sport. Zábavným způsobem se zde seznámíte s fascinujícím světem kolem nás. Nechte se unést a prozkoumejte vše, co iQPARK Liberec nabízí!


Tajemství Hradu Bezděz: Proč ho navštívit

Tajemný Hrad Bezděz: Proč byste měli navštívit toto působivé místo

Hrad Bezděz, nacházející se v Libereckém kraji, je fascinující památka s tajemnou historií a impozantní architekturou. Prozkoumejte gotické pevnostní stavby, obdivujte úchvatné výhledy na okolní krajinu a užijte si kulturní akce, které hrad pořádá. Navíc, okolní přírodní park a Máchovo jezero nabízejí skvělé možnosti pro turistiku a relaxaci. Hrad Bezděz je jedinečným cílem pro rodiny, turisty a milovníky kultury.


Adršpašské skály: Zajímavosti, tipy a výlety s dětmi

Adršpašské skály: Zajímavosti, tipy a výlety s dětmi

Adršpašské skály, malebný přírodní úkaz na severovýchodě České republiky, přitahují turisty svými impozantními skalními útvary a vodopády. Tato oblast je ideálním místem pro rodinný výlet, kde si každý člen rodiny najde své oblíbené aktivity. Prohlídka skalního města, návštěva Adršpašského vodopádu, výstup na Starozámecký vrch či plavba po jezírku jsou jen některé z možností, které tato fascinující krajina nabízí. Nečekejte a vydejte se objevovat krásy Adršpašských skal s celou rodinou!


Cestování a turistika v Hřensku: Soutěsky a Pravčická brána

Hřensko: Průzkum soutěsek a Pravčické brány v Českém Švýcarsku

Hřensko, malebná vesnice v srdci Českého Švýcarska, přitahuje turisty díky svým soutěskám a Pravčické bráně. Přečtěte si, jak objevit tuto nádhernou oblast plnou přírodních krás, a získejte tipy pro nezapomenutelný zážitek. V článku se dozvíte o nejlepších trasách, ubytování a dalších atrakcích, které tuto oblast činí ideálním cílem pro dobrodružství a odpočinek.


Posázavský pacifik - Železniční perla v srdci Prahy a Středočeského kraje

Posázavský pacifik - Železniční perla v srdci Prahy a Středočeského kraje

Posázavský pacifik je malebná železniční trať, která vede podél řeky Sázavy ve Středočeském kraji a Praze. Trať nabízí nádherné scenérie a mnoho turistických atrakcí. V tomto článku se seznámíme s historií Posázavského pacifiku, jeho krásami a tipy na výlety v okolí, které si turisté i místní obyvatelé nesmí nechat ujít.


Klenot Krušných hor: Zajímavosti a tipy pro vaši návštěvu

Klenot Krušných hor: Zajímavosti a tipy pro vaši návštěvu

Vítejte v Abertamech, klenotu Krušných hor! Toto malebné městečko v Karlovarském kraji nabízí ideální kombinaci historických památek, přírodních krás a sportovních aktivit. Prohlédněte si barokní kostel svatého Jana Nepomuckého, navštivte místní muzeum a zjistěte více o historii těžby v tomto regionu. Pro milovníky přírody je zde přírodní rezervace Božídarské rašeliniště či řada turistických a cyklistických tras. V zimě láká lyžařské středisko Plešivec. Přijďte objevit Abertamy a užijte si pestrý program, který toto místo nabízí!


Plešivec v Krušných horách: Sjezdovky, traily a naučná stezka s rozhlednou

Plešivec Krušné hory sjezdovky, traily, stezka s rozhlednou

Plešivec, nacházející se v Krušných horách, je ideální destinací pro aktivní dovolenou. Tato oblast nabízí lyžařské sjezdovky, horské traily, naučnou stezku s rozhlednou a malebné okolí plné kulturních a přírodních zajímavostí. Navštivte Plešivec a prozkoumejte jeho krásy, ať už jste milovníkem zimních sportů, turistiky nebo cyklistiky.


Krušnohorská magistrála

Krušnohorská magistrála - Ráj pro milovníky přírody a sportu

Krušnohorská magistrála: Přírodní ráj pro turisty a sportovce

Krušnohorská magistrála, táhnoucí se podél hřebene Krušných hor, je jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších turistických cílů v České republice. Nabízí úžasné výhledy, malebné vesničky a širokou škálu outdoorových aktivit pro všechny milovníky přírody a sportu.

Dlouhá přibližně 242 km, trasa magistrály se rozprostírá od Chebu na západě až po Alšovku na východě, procházejíc několika chráněnými krajinnými oblastmi a historickými památkami. V letních měsících si zde turisté mohou užít pěší turistiku, cykloturistiku či horolezectví, zatímco v zimě se trasa mění v oblíbenou běžeckou trať.

Krušnohorská magistrála je ideálním místem pro dobrodružství a odpočinek. Navštivte tuto úchvatnou trasu a objevte vše, co skýtá česká příroda.


Tajemství zříceniny hradu Hasištejn

Tajemství zříceniny hradu Hasištejn

Hrad Hasištejn, ukrytý v Ústeckém kraji, je jednou z nejmalebnějších zřícenin České republiky. Tato gotická pevnost byla založena ve 13. století a svědčí o bohaté historii a kulturním dědictví regionu. Ačkoli čas zanechal na hradebních zdech stopy zkázy, zachovaly se četné pozoruhodné prvky, které dodnes fascinují návštěvníky.
Obklopený hustými lesy a malebnou krajinou, Hasištejn láká milovníky historie, turistiky i přírody. Procházka po zřícenině odhaluje tajemství minulých staletí, oživuje příběhy husitských válek a představuje návštěvníkům nevšední zážitek. Přidejte se k nám na průzkumu tajemného hradu Hasištejn a objevte své vlastní dobrodružství v srdci českých hor.


Mořské akvárium pod Fichtelbergem

Mořské akvárium pod Fichtelbergem: Nádherná podmořská dobrodružství pod nejvyšší horou Krušných hor

Mořské akvárium pod Fichtelbergem: Úchvatná podmořská cesta

Fichtelberg, nejvyšší hora Krušných hor, skrývá pod svým úpatím neuvěřitelnou turistickou atrakci - Mořské akvárium. Toto moderní zařízení se rozkládá na ploše 4 000 čtverečních metrů a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek z podmořského světa, který je domovem více než 5 000 mořských organismů.

Kromě pozorování různorodých druhů mořských tvorů se návštěvníci mohou zapojit do interaktivních exponátů a vzdělávacích programů pro všechny věkové skupiny. Mořské akvárium se zaměřuje na udržitelnost a ochranu mořského prostředí, a to prostřednictvím spolupráce s organizacemi a osvětových akcí.

Výlet do Mořského akvária pod Fichtelbergem je nejen zábavný, ale také poučný zážitek, který navíc upozorňuje na důležitost ochrany našich oceánů. Nezapomeňte navštívit toto úchvatné místo během svého pobytu v Krušných horách.


Dinopark Szklarska Poreba:

Dinopark Szklarska Poreba: Zažijte dobrodružství v pravěké éře v malebné horské oblasti!

Pokud se chystáte na výlet do malebné horské oblasti Karkonosze v Polsku, nemůžete si nechat ujít Dinopark Szklarska Poreba. Tento park je ideální pro ty, kteří chtějí zažít zábavné i edukační dobrodružství v pravěké éře. Navštivte park a prozkoumejte modely dinosaurů, interaktivní výstavy a vzdělávací aktivity pro děti. Dinopark Szklarska Poreba je ideální pro rodinné výlety i školní výlety a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek v krásné přírodě polských hor.


Liberec Ještěd

10 nejzajímavějších aktivit a památek, které nelze minout při návštěvě Liberce a okolí

Liberec a jeho okolí jsou skvělým cílem pro milovníky přírody, kultury a zábavy. Město nabízí bohaté kulturní dědictví, zajímavé památky, moderní architekturu a mnoho dalších aktivit. Okolí Liberce je obklopeno nádhernou přírodou, jako jsou Jizerské hory, kde najdete nádherné výhledy a skvělé turistické trasy. V tomto článku vám přinášíme 10 nejzajímavějších aktivit a památek, které byste při návštěvě Liberce a jeho okolí rozhodně neměli minout.


Hrad_Kokořín

Kokořínsko: Krásná příroda a historie v severozápadní České republice

Kokořínsko je malebná oblast nacházející se v severozápadní části České republiky. Tato oblast nabízí návštěvníkům krásné přírodní scenérie, historické památky a mnoho možností pro aktivní odpočinek. Mezi hlavní turistické atrakce patří Kokořínský hrad a Hrad Bezděz, ale také mnoho krásných lesů, luk a přehrad. Kokořínsko je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a krásnou přírodu, ale také pro ty, kteří chtějí poznat historii a kulturní dědictví této oblasti.


Kouzlo Národního parku České Švýcarsko: Skalní věže, vodopády a kulturní památky

Kouzlo Národního parku České Švýcarsko: Skalní věže, vodopády a kulturní památky

V Národním parku České Švýcarsko se skrývá jedinečné kouzlo skalnatých věží, malebných scenérií, pralesů, řek a historických památek. Pokud hledáte krásnou přírodu, turistické trasy a kulturní zážitky, určitě byste měli navštívit toto kouzelné místo. Přečtěte si více o tom, co Národní park České Švýcarsko nabízí a proč je tak oblíbený mezi turisty.


10 zajímavých tipů na výlet v okolí Nového Boru

10 zajímavých tipů na výlet v okolí Nového Boru

Pokud hledáte inspiraci na výlety v okolí Nového Boru a Českého Švýcarska, máme pro vás deset zajímavých tipů. Od přírodních krás po kulturní památky a adrenalinové sporty, najdete zde nápady pro každého. Připravte se na objevování krásných míst a nezapomenutelných zážitků.


7 zajímavostí, které nelze minout při návštěvě Harrachova

7 zajímavostí, které nelze minout při návštěvě Harrachova

Vítejte v Harrachově, malebném městečku v Krkonoších! Toto místo nabízí nejen krásnou přírodu a možnost lyžování, ale také mnoho zajímavostí a aktivit pro turisty. V tomto článku vám přinášíme sedm tipů na to, co v Harrachově určitě navštívit a nechat si ujít. Pokud plánujete návštěvu tohoto krásného místa, určitě si přečtěte dál a nechte se inspirovat.


Nejkrásnější místa Krkonoš

Nejkrásnější místa Krkonoš

Krkonoše – to jsou nezapomenutelné zážitky i relaxace. Vyrazte na Sněžku, objevte romantické vodopády, nebo se vydejte po stezce korunami stromů. V Krkonoších zažijte dovolenou plnou neopakovatelných zážitků, ať už jste rodina, mladý pár nebo aktivní senioři.


Stezka korunami stromů  janske lazne

Stezka korunami stromů Janské Lázně

Stezka korunami stromů v Janských Lázních je jedním z nejkrásnějších turistických atrakcí v České republice. Nachází se v malebném horském prostředí a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek z procházky v korunách stromů.