Německo - Země s bohatou historií a fascinující kulturou: Objevte nejlepší turistické atrakce!

Německo je středoevropská země, která se rozprostírá na ploše 357 586 km². Je to největší a nejlidnatější země Evropské unie s populací přes 80 milionů obyvatel. Německo je známé svým bohatým kulturním dědictvím, vynikající technologií a prosperující ekonomikou. Je to také země, která hraje důležitou roli v evropské politice a je domovem mnoha významných institucí, jako jsou Evropská centrální banka a Evropský parlament. Německo se také pyšní krásnými městy, jako jsou Berlín, Mnichov, Frankfurt nebo Hamburk, a nádhernou přírodou, jako jsou Alpy, Bodamské jezero nebo Rujána.


Stuttgart: Cesta Do Srdce Německa

Stuttgart: Cesta do srdce Německa

Stuttgart, klenot jihozápadního Německa, je plný historie, kultury a inovací. Domov ikonických značek jako Mercedes-Benz a Porsche, město nabízí unikátní kombinaci starého a nového. Navštivte historické hrady, moderní muzea, rozsáhlé zelené prostory a ochutnejte místní vína. Stuttgart je destinace, která nabízí něco pro každého.


Kostel sv. Michaela v Hamburgu: Fascinující historie a výjimečná krása

Kostel sv. Michaela v Hamburgu: Fascinující historie a výjimečná krása

Kostel sv. Michaela, nebo "Michel", jak je známý mezi místními, je jedním z nejvýznamnějších kulturních a historických symbolů Hamburku. Tato výjimečná stavba, která je mistrovským příkladem barokní architektury, vás nadchne svými fascinujícími příběhy, uměleckou krásou a duchovní atmosférou. Zúčastněte se koncertů, prohlídek nebo bohoslužeb a zažijte jedinečnost tohoto místa.


Proč byste měli navštívit Bode Museum v Berlíně: Úchvatné zajímavosti a tipy pro turisty

Proč byste měli navštívit Bode Museum v Berlíně: Úchvatné zajímavosti a tipy pro turisty

Bode Museum v Berlíně je skvělou destinací pro milovníky umění a historie. Vystavena je zde fascinující sbírka sochařství, mincí a medailí, stejně jako díla byzantského umění. Toto muzeum nabízí návštěvníkům úchvatné pohledy na různé umělecké styly a historické období. Navíc, budova muzea sama o sobě je architektonickým skvostem. Nezapomeňte na své cestě do Berlína navštívit Bode Museum.


Pergamonské muzeum v Berlíně: Skrytý Klenot Průzkumníka

Pergamonské muzeum v Berlíně: Skrytý klenot průzkumníka

Pergamonské muzeum v Berlíně, jedno z nejnavštěvovanějších muzeí v Německu, vás vezme na fascinující cestu zpět v čase. Procházka jeho chodbami vás zavede do antického Řecka, starověkého Blízkého východu a nádherného světa islámského umění. Zde můžete objevovat kultury a umělecká díla, která formovala naši civilizaci. Přidejte se k nám na této nezapomenutelné cestě do minulosti."


Siegessäule: Vítězný sloup - perla v srdci Berlína

Siegessäule: Vítězný sloup - perla v srdci Berlína

Berlín, město s bohatou historií a kulturou, skrývá mnoho pokladů. Jedním z nich je Siegessäule, monumentální Sloup vítězství, který je symbolem města. Stojí na místo, odkud se nabízí úchvatný výhled na celé město. Ať už plánujete ubytování v Berlíně nebo jen hledáte tipy na cestu, Siegessäule je místem, které musíte navštívit.


Zažijte Kurfürstendamm: Nákupní ráj uprostřed Berlína

Zažijte Kurfürstendamm: Nákupní ráj uprostřed Berlína

Vítejte na Kurfürstendamm, luxusní nákupní třídě v srdci Berlína. Tato historická třída, která se rozkládá od Breitscheidplatz až k Halensee, je domovem světových značek, jedinečných obchůdků místních designérů a skvělých gastronomických zážitků. Poznejte tento berlínský klenot a nechte se inspirovat jeho jedinečnou atmosférou."


Berlínský dóm: Středobodem nádhery a historie

Berlínský dóm: Středobodem nádhery a historie

Berlínský dóm, skvost německého hlavního města, je mnohem více než jen architektonická perla. Tato impozantní stavba je živým svědkem bohaté historie Berlína, který svými návštěvníky okouzlí nádhernými výhledy, fascinující kryptou a úchvatnými varhanami. Přidejte tuto nádhernou památku na svůj seznam a prohlédněte si Berlín z jiného úhlu.


Charlottenburg - Skvost Berlína: Nechte se okouzlit krásou a historií

Charlottenburg - Skvost Berlína: Nechte se okouzlit krásou a historií

Charlottenburg, majestátní zámek v srdci Berlína, je skutečným pokladem plným historie a umění. Tento nádherný palác, původně postavený jako letní rezidence pruských králů, hostí úžasnou sbírku uměleckých děl a nábytku z 18. a 19. století. Jeho rozlehlé zahrady, které kombinují francouzský barokní styl a anglický krajinářský park, jsou ideálním místem pro relaxaci. Přijďte a prožijte den plný objevování a krásy v Charlottenburgu.


Berlínská zoologická zahrada: Fascinující svět divoké přírody

Berlínská zoologická zahrada: Fascinující svět divoké přírody

Berlínská zoologická zahrada, nejstarší a nejrozmanitější svého druhu, je průkopníkem v ochraně druhů a vzdělávání o přírodě. Tato atrakce, lákající miliony návštěvníků ročně, nabízí nezapomenutelný zážitek s přes 1 400 druhy zvířat. Od ohrožených pand velkých po úchvatné akvárium, Berlínská zoologická zahrada je ideální destinací pro objevování a učení.


Objevte krásu a historii Oberbaumbrücke v Berlíně: Průvodce pro turisty

Objevte krásu a historii Oberbaumbrücke v Berlíně: Průvodce pro turisty

Vítejte v Berlíně, městě plném historie, kultury a nekonečného dobrodružství. Jedním z jeho nejzajímavějších míst je Oberbaumbrücke, ikonický most spojující dvě kdysi rozdělené části města. Připojte se k nám na cestě po tomto fascinujícím místě, kde se setkávají historie a současnost, a objevte jeho architektonickou krásu, okolní zajímavosti a pulsující noční život. Berlín vás zve k objevování svých tajemství a Oberbaumbrücke je skvělým místem, kde začít.


East Side Gallery, Berlín: Umělecké Dědictví na Stěně Svobody

East Side Gallery, Berlín: Umělecké Dědictví na Stěně Svobody

East Side Gallery v Berlíně je světově nejdelší otevřená galerie a poslední zachovalý úsek Berlínské zdi. Tato 1,3 km dlouhá zóna nabízí více než 100 muralů od umělců z celého světa, kteří proměnili temný symbol rozdělení v plátno svobody a pokroku. Procházka podél zdi je fascinujícím zážitkem, který spojuje historii s uměním.


Navštivte Židovské muzeum v Berlíně: Osvětlení historie a kultury skrze inspirující zážitek

Navštivte Židovské muzeum v Berlíně: Osvětlení historie a kultury skrze inspirující zážitek

V srdci Berlína se nachází Židovské muzeum, jedinečné místo oživující bohatou historii a kulturu židovského lidu. Toto muzeum, navržené slavným architektem Danielem Libeskindem, je nejen symbolem židovského dědictví, ale také ukázkou mistrovské moderní architektury. Prohlédněte si rozmanité výstavy, zapojte se do interaktivních instalací a nechte se pohltit příběhy, které hovoří o životě, tradičích a odvaze židovského lidu.


Úchvatný Gendarmenmarkt: Přitažlivost a skryté poklady berlínského klenotu

Úchvatný Gendarmenmarkt: Přitažlivost a skryté poklady berlínského klenotu

Berlín je město kontrastů, kde se historie a moderní doba prolínají na každém kroku. Mezi jeho nejkrásnější místa patří náměstí Gendarmenmarkt. Toto náměstí, nazývané někdy jako "nejkrásnější náměstí v Berlíně", je skvostem, který byste si neměli nechat ujít. Přináší jedinečný mix historie, kultury a umění, který odráží pravou podstatu Berlína. Připravte se na fascinující objevování!


Židovský památník v Berlíně: Místo, které se dotkne vaší duše

Židovský památník v Berlíně: Místo, které se dotkne vaší duše

Připravte se na dojemnou návštěvu Židovského památníku v Berlíně. Toto monumentální místo, věnované památce šesti milionů zavražděných židů během holocaustu, je silným symbolem bolesti a odvahy. Architektura památníku vás ponoří do atmosféry ztráty a dezorientace. Prohloubíte své porozumění tragické historii při procházce mezi 2 711 betonovými sloupy a návštěvou informačního centra.


Poznejte srdce Berlína: Alexanderplatz

Poznejte srdce Berlína: Alexanderplatz

Alexanderplatz, nebo prostě "Alex", je pulsujícím srdcem Berlína. Toto historické náměstí nabízí návštěvníkům nejen pozoruhodné památky jako televizní věž Fernsehturm či světoznámé hodiny Urania-Weltzeituhr, ale také bohatý kulturní a noční život. Připravte se prozkoumat toto fascinující místo, které je živým symbolem historie a kultury města.


Návštěva Reichstagu: Zajímavosti a tipy pro turisty

Návštěva Reichstagu: Zajímavosti a tipy pro turisty

Reichstag v Berlíně je místem, které svým významem a historií přitahuje turisty z celého světa. Tato ikonická budova, nyní sídlo německého parlamentu, je svědkem klíčových událostí německé historie. Přečtěte si náš průvodce, kde vám představíme jeho zajímavosti a poskytneme tipy pro návštěvu. Od skleněné kopule po restauraci na střeše, Reichstag nabízí jedinečné zážitky, které si nesmíte nechat ujít. Připravte se na nezapomenutelnou návštěvu!


DB Museum v Norimberku: Pozoruhodnosti a Tipy

DB Museum v Norimberku: Pozoruhodnosti a Tipy

DB Museum v Norimberku je skvělou destinací pro všechny milovníky historie a techniky. Sbírka tohoto muzea pokrývá více než 160 let historie železnic, od parních lokomotiv až po moderní vlaky. Zajímavostí je mnoho, ať už jde o detailní modelový svět železnice, nebo vzácnou parní lokomotivu "Adler". Připravte se na fascinující cestu časem plnou unikátních exponátů a interaktivních prvků.


Zajímavosti a Tipy: Norimberský Playmobil FunPark

Zajímavosti a Tipy: Norimberský Playmobil FunPark

Norimberk, známý svými historickými památkami a tradičními trhy, je také domovem Playmobil FunParku, unikátního zábavního parku pro děti všech věkových kategorií. Na rozloze 90 000 m² nabízí množství tematických oblastí věnovaných populárním sériím hraček Playmobil, od pirátů po rytíře. Na rozdíl od tradičních parků je zde důraz na kreativní hru a aktivní zapojení. Připravili jsme pro vás několik tipů a zajímavostí pro vaši návštěvu.


Fernsehturm Berlín: tipy a zajímavosti o věži

Zajímavosti a tipy o Televizní věži Fernsehturm v Berlíně

Fernsehturm, ikonická televizní věž v Berlíně, láká turisty na nezapomenutelný zážitek s nádhernými výhledy a bohatou historií. V tomto článku se seznámíte s tipy a zajímavostmi, které vám pomohou užít si návštěvu naplno. Od plánování vstupu, přes nejlepší čas pro návštěvu, až po okolní památky – připravte se na nezapomenutelný zážitek.


Hohenzollernbrücke: Symbol lásky a historie v srdci Kolína nad Rýnem

Hohenzollernbrücke: Symbol lásky a historie v srdci Kolína nad Rýnem

Hohenzollernbrücke, ikonický most v Kolíně nad Rýnem, je skvělým místem pro objevování historie, architektury a romantiky. Procházka po mostě nabízí úchvatný výhled na město, zatímco zámky lásky dodávají jedinečnou atmosféru. Spojujte návštěvu s prohlídkou místních památek a kulturních událostí.


BMW Welt a BMW Museum: Nezapomenutelná zážitková cesta světem automobilů

BMW Welt a BMW Museum: Nezapomenutelná zážitková cesta světem automobilů

Navštivte BMW Welt a BMW Museum v Mnichově a prozkoumejte fascinující svět automobilů. Ponořte se do historie značky, obdivujte architekturu a prohlédněte si nejnovější modely. Tyto atrakce nabízejí zábavu pro všechny věkové skupiny, včetně interaktivních zážitků a speciálních akcí. Nečekejte, zažijte BMW Welt a BMW Museum ještě dnes!


Hrad a Klášter Oybin: Důvody návštěvy, skrytá zákoutí a tipy pro cestovatele

Hrad a Klášter Oybin: Důvody návštěvy, skrytá zákoutí a tipy pro cestovatele

Hrad a Klášter Oybin, poklady Saského Švýcarska, představují ideální cíl pro milovníky historie, přírody a kultury. Navštivte zříceniny kláštera z 14. století a hradní komplex, prozkoumejte okolní přírodní krásy a tajemství, a nechte se unést atmosférou tohoto kouzelného místa. S našimi tipy pro cestovatele vám pomůžeme naplánovat nezapomenutelnou návštěvu plnou dobrodružství a objevů.


Frauenkirche v Drážďanech: Zajímavosti a tipy pro návštěvníky

Frauenkirche v Drážďanech: Zajímavosti a tipy pro návštěvníky

Frauenkirche, známý jako Kostel Panny Marie, je barokní skvost v Drážďanech, Sasko. Tato ikona města symbolizuje mír a obnovu, nabízí fascinující historii, nádhernou architekturu a bohatý kulturní program. V článku níže se podíváme na tipy a zajímavosti, které vám pomohou prozkoumat a naplno si užít tento výjimečný památník.


Proč navštívit Katedrálu v Kolíně nad Rýnem: Zajímavosti a tipy

Proč navštívit Katedrálu v Kolíně nad Rýnem: Zajímavosti a tipy

Katedrála sv. Petra a Panny Marie v Kolíně nad Rýnem je skvostem gotické architektury a symbolem města. Prozkoumejte její impozantní interiér, nádherné vitráže a bohatou historii. Navštivte vrchol jižní věže pro úchvatný výhled na Kolín a okolí. Nezapomeňte na relikviář Tří králů, který patří k nejvýznamnějším pokladům katedrály.


Tajemství a zajímavosti zámku Hohenschwangau: Tipy pro návštěvníky

Tajemství a zajímavosti zámku Hohenschwangau: Tipy pro návštěvníky

Vítejte v zámku Hohenschwangau, jedné z nejkrásnějších historických památek Německa. Objevte fascinující historii, malebnou architekturu a neuvěřitelné fresky tohoto romantického zámku, který se nachází v srdci Bavorských Alp. Ponořte se do světa legend a tajemství a získejte tipy pro návštěvníky, které vaši návštěvu promění v nezapomenutelný zážitek. Prozkoumejte okolní krajinu, navštivte nedaleký zámek Neuschwanstein a užijte si atmosféru minulých časů na zámku Hohenschwangau.


Rujána: Ostrov plný zážitků a tajemství

Rujána: Ostrov plný zážitků a tajemství

Rujána, německý ostrov v Baltském moři, přitahuje svou krásou a rozmanitostí. Prozkoumejte nádherné pláže, působivé vápencové útesy, historická města a bohatou kulinářskou tradici. Cykloturistika, pěší turistika a potápění nabízejí nezapomenutelné zážitky. Rujána je ideální destinací pro dobrodružné cestovatele, kteří se rádi ponoří do kouzla méně známých míst.


Olympiapark Mnichov: Sport, zábava a kultura

Cestování a turistika v Olympiaparku Mnichov: Zažijte sportovní historii a zábavu

Olympiapark Mnichov je jedním z nejzajímavějších míst v Mnichově, který nabízí kombinaci sportu, zábavy, kultury a přírody. Vybudovaný pro Letní olympijské hry 1972, dnes přitahuje návštěvníky ze všech koutů světa. Zde můžete navštívit impozantní Olympijský stadion, prozkoumat zelené plochy a jezera, nebo se seznámit s historií a kulturou v BMW Museum. Olympiapark je ideálním cílem pro celou rodinu, který nabízí širokou škálu atrakcí a aktivit pro všechny věkové kategorie a zájmy.


5 důvodů, proč byste měli navštívit Checkpoint Charlie

5 důvodů, proč byste měli navštívit Checkpoint Charlie

Checkpoint Charlie, známý přechod mezi Východním a Západním Berlínem, je fascinujícím místem plným historie a kultury. Při návštěvě tohoto symbolu studené války se dozvíte o napjatých vztazích mezi USA a SSSR, prohlédnete si Mauermuseum s příběhy statečných lidí a obdivujete současné umění. Připomeňte si důležitost svobody a sjednocení v historii i dnešním světě.


5 důvodů pro návštěvu Berchtesgadenu: Průvodce německým horským rájem

5 důvodů pro návštěvu Berchtesgadenu: Průvodce německým horským rájem

Berchtesgaden, malebné horské městečko v jihovýchodním Německu, je ideálním místem pro dovolenou plnou přírodních krás, historických památek a kulturních zážitků. Obklopen strmými alpskými vrcholy a krásnými jezery, Berchtesgaden láká turisty z celého světa. Navštivte úchvatné ledovcové jezero Königssee, prozkoumejte fascinující historii Orlího hnízda, objevte bohatství přírody v Národním parku Berchtesgaden, nechte se unést do hlubin historických solných dolů a procházejte se malebným městečkem s bohatou kulturou a tradičními specialitami. V tomto článku vám představíme 5 důvodů, proč Berchtesgaden stojí za návštěvu, a nabídneme tipy pro nezapomenutelný zážitek.


Rýnská stezka: Putování od Kolína nad Rýnem do Frankfurtu

Rýnská stezka: Putování od Kolína nad Rýnem do Frankfurtu

Rýnská stezka nabízí ideální cyklovýlet mezi Kolínem nad Rýnem a Frankfurtu. Na této malebné trase objevíte bohatou historii, kulturu a úchvatné přírodní scenérie. Putování vás zavede přes historická města, jako jsou Bonn, Koblenz a Mainz, s mnoha památkami a atrakcemi. Zároveň si užijete krásu přírodních parků a údolí Středního Rýna, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento cyklovýlet je skvělým zážitkem pro celou rodinu, zkušené cyklisty i rekreační jezdce.


Proč navštívit Braniborskou bránu: Historie, kultura a krása uprostřed Berlína

Proč navštívit Braniborskou bránu: Historie, kultura a krása uprostřed Berlína

Braniborská brána, jedna z nejvýznamnějších památek Berlína a celého Německa, je dokonalým místem k návštěvě pro každého, kdo chce prožít historii, kulturu a krásu. Tato impozantní stavba z roku 1791 je symbolem míru, sjednocení a pokroku. Při návštěvě si nenechte ujít okolní atrakce, jako Říšský sněm, Tiergarten či Unter den Linden. Navštivte Braniborskou bránu a objevte její fascinující příběh.


Proč navštívit Linderhof v Bavorsku: 5 neodolatelných důvodů

Proč navštívit Linderhof v Bavorsku: 5 neodolatelných důvodů

Linderhof, nádherný zámek v Bavorsku, je jedním z nezapomenutelných míst, která byste měli navštívit při cestě do Německa. Tento malebný palác, postavený Ludvíkem II. Bavorským, fascinuje návštěvníky svou historií, architekturou, nádhernými zahradami a malebným okolím. Navíc se můžete těšit na místní kulturu a gastronomii. Nečekejte a zařaďte Linderhof na svůj seznam při plánování dovolené v Bavorsku!


Berlínská zeď - nejen památka, ale i zdroj inspirace a naděje

Berlínská zeď - nejen památka, ale i zdroj inspirace a naděje

Berlínská zeď, kdysi symbol rozdělení a utiskování, dnes představuje naději, inspiraci a sjednocení. Navštivte tuto ikonickou památku a prozkoumejte její barevnou galerii street artu, East Side Gallery. Poznejte dějiny studené války v muzeích v okolí a relaxujte v zelených oázách města. Zaznamenejte osobní příběhy lidí, kteří za zdí žili, a nechte se inspirovat jejich odhodláním. Berlínská zeď je výzvou k toleranci a míru, připomínkou toho, jak důležité je překonávat bariéry a hledat společný jazyk.


Magie Lipsko ZOO: 7 nezapomenutelných tipů pro vaši návštěvu

Průvodce Lipsko Zoo: 7 Tipů pro Dokonalý Zoologický Zážitek

Vítejte v Lipsko Zoo! Tato fascinující zoologická zahrada nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek spojený s přírodou a setkání s nejrůznějšími zvířaty z celého světa. Prozkoumejte různé ekosystémy, vzdělávejte se o ochraně druhů a vychutnejte si nezapomenutelné okamžiky s našimi 7 tipy pro úžasnou návštěvu. Připravte se na dobrodružství!


Stuttgart: Zajímavosti a tipy pro návštěvu

Stuttgart: Zajímavosti a tipy pro návštěvu

Stuttgart, hlavní město spolkové země Bádensko-Württembersko, je jedinečné místo, které kombinuje historii, kulturu a inovace. Toto půvabné město, známé jako centrum automobilového průmyslu a domov značek Mercedes-Benz a Porsche, nabízí návštěvníkům širokou škálu atrakcí.

Pro milovníky historie je zde hned několik impozantních zámků, jako Nový zámek a Starý zámek ve stuttgartském centru, či Schloss Solitude na okraji města. Státní galerie Stuttgart, jedno z nejvýznamnějších muzeí v Německu, představuje umělecká díla od středověku po současnost.

Navštivte také Wilhelma Zoo a botanickou zahradu, kde se můžete setkat s více než 1 200 druhy zvířat a 7 000 druhy rostlin. A pro nádherný výhled na město se vydejte na Fernsehturm Stuttgart, 217 metrů vysokou televizní věž.


Lipsko: Zajímavosti a tipy pro návštěvu tohoto německého klenotu

Lipsko: Zajímavosti a tipy pro návštěvu tohoto německého klenotu

Lipsko, perla východního Německa, vás okouzlí svou historií, architekturou a bohatou kulturou. Město je známé jako domov slavných osobností, jako byli Johann Sebastian Bach, Felix Mendelssohn či Goethe. Při návštěvě Lipska nezapomeňte prozkoumat historické centrum města (Altstadt) s nádhernými budovami, jako je Stará radnice, Thomaskirche a Nikolaikirche.


Weissenstein - Skrytý poklad Bavorského lesa

Weissenstein - Skrytý poklad Bavorského lesa

Weissenstein, historický hrad zřícenina v Bavorském lese, představuje jedinečný zážitek plný tajemství a krásy. Jeho malebné okolí láká milovníky přírody, historie a kultury, kteří hledají nezapomenutelné dobrodružství. Přidejte se k nám na cestě za poznáním tohoto fascinujícího místa.


Zámek Neuschwanstein Bavorsko

Zářivý zámek Neuschwanstein: Klenot mezi hrady, navštivte ho

Vítejte v úžasném světě zámku Neuschwanstein, německého pohádkového hradu snů. Ponořte se do jeho bohaté historie, obdivujte impozantní architekturu a nechte se okouzlit malebným okolím plným kouzel a zázraků. Přečtěte si více o tom, proč je tento zámek jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v Německu a proč byste jej měli zařadit na svůj seznam dobrodružství.


Bavorský les: Přírodní ráj plný krás a dobrodružství

Bavorský les: Přírodní ráj plný krás a dobrodružství

Bavorský les, rozkládající se na hranicích Německa a České republiky, je jedinečným místem pro milovníky přírody, dobrodružství a historie. V tomto krátkém úvodním článku se zaměříme na to, co všechno tato oblast nabízí.

Národní park Bavorský les je domovem pro nejrůznější přírodní scenérie, malebná jezera, řeky a bohatou faunu a flóru. Turistické trasy pro každého zaručují zážitky od klidných procházek až po náročné treky. Navíc zde najdete historické památky, kulturní atrakce a širokou škálu aktivit pro celou rodinu.

Seznamte se s Bavorským lesem a nechte se okouzlit jeho krásami. Tato zelená oáza vás jistě nezklame a stane se místem, kam se budete rádi vracet.


Mořské akvárium pod Fichtelbergem

Mořské akvárium pod Fichtelbergem: Nádherná podmořská dobrodružství pod nejvyšší horou Krušných hor

Mořské akvárium pod Fichtelbergem: Úchvatná podmořská cesta

Fichtelberg, nejvyšší hora Krušných hor, skrývá pod svým úpatím neuvěřitelnou turistickou atrakci - Mořské akvárium. Toto moderní zařízení se rozkládá na ploše 4 000 čtverečních metrů a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek z podmořského světa, který je domovem více než 5 000 mořských organismů.

Kromě pozorování různorodých druhů mořských tvorů se návštěvníci mohou zapojit do interaktivních exponátů a vzdělávacích programů pro všechny věkové skupiny. Mořské akvárium se zaměřuje na udržitelnost a ochranu mořského prostředí, a to prostřednictvím spolupráce s organizacemi a osvětových akcí.

Výlet do Mořského akvária pod Fichtelbergem je nejen zábavný, ale také poučný zážitek, který navíc upozorňuje na důležitost ochrany našich oceánů. Nezapomeňte navštívit toto úchvatné místo během svého pobytu v Krušných horách.


Garmisch Partenkirchen

Tipy na návštěvu Garmisch-Partenkirchen: Bavarský ráj pro milovníky přírody a sportu

Garmisch-Partenkirchen je malebné městečko v srdci Bavorska, které se pyšní nádhernou přírodou, bohatou historií a kulturou. Tento klenot Alp je ideálním místem pro dovolenou v horách, ať už v zimě nebo v létě. Nabízí širokou škálu aktivit pro sportovní nadšence, milovníky přírody, stejně jako pro ty, kteří hledají klid a odpočinek. Prozkoumejte nejvyšší horu Německa Zugspitze, vyzkoušejte si lyžování nebo pěší turistiku a vychutnejte si tradiční bavorské pokrmy v místních restauracích. Garmisch-Partenkirchen je dokonalým cílem pro nezapomenutelný zážitek v srdci Bavorských Alp.


10 nejlepších míst, která musíte navštívit v Hamburku

10 nejlepších míst, která musíte navštívit v Hamburku

Hamburk, druhé největší město Německa, je kulturním a ekonomickým centrem severního Německa. Město je plné života a nabízí mnoho zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Od nádherné architektury po bohatou historii, kulturu a noční život - Hamburg má co nabídnout pro každého návštěvníka. Pokud se chystáte navštívit Hamburk a chcete vidět to nejlepší, co město nabízí, následující článek vám přináší 10 imperativních zastávek, které byste neměli vynechat.


Berlín:  moderní metropole plná kontrastů

Berlín: moderní metropole plná kontrastů

Berlín:  moderní metropole plná kontrastů
Hlavní město Německa je úchvatným kosmopolitním městem, které je lákadlem pro milovníky nákupů, zábavy i kultury. Berlín je město plné kontrastů, které se v posledních desetiletích stalo barevnou oázou. Kroměrozmanité architektury a zajímavých památek se zde nachází také velké množství zeleně. Je čas na návštěvu Berlína!


Dráždany Dresden

Objevte tajemná místa v Drážďanech: Tipy pro nezapomenutelnou návštěvu

Drážďany jsou jedno z nejkrásnějších měst v Německu, které přilákává návštěvníky z celého světa. Navzdory své popularitě má však mnoho tajemství a skrytých koutů, které čekají na objevení. Pokud se chystáte navštívit Drážďany, nezapomeňte se zaměřit na některá z nejzajímavějších tajných míst, která vám nabídnou unikátní zážitky a vzpomínky. V tomto článku vám přinášíme několik tipů na tajemná místa, která určitě stojí za návštěvu. Od bývalého vojenského krytu až po moderní muzeum hygieny, najdete zde nádherné architektury a pohledy na okolní krajinu. Připojte se k nám na cestě objevování tajemných míst Drážďan!


Prozkoumejte skryté klenoty Mnichova

Prozkoumejte skryté klenoty Mnichova

Hlavní město německého Bavorska, Mnichov, máme jen kousek za hranicemi, tak proč ho alespoň na pár dní nenavštívit. Možná neoplývá tolika známými památkami, jako třeba Berlín, ale je populární pohostinností místních, dobrým jídlem a světovým fotbalem. Ano, máme na mysli farmářské trhy, festival Oktoberfest a fotbalový klub Bayern Mnichov. A teď vám dáme dalších 5 důvodů, proč si do Mnichova zajet, i když zrovna není přelom září a října a nehraje se ani Liga mistrů.


Prozkoumejte skryté klenoty Berlína

Prozkoumejte skryté klenoty Berlína

Procházka kolem Braniborské brány a fotka před budovou Říšského sněmu patří k nezbytným věcem, které musí v Berlíně každý zažít. Bádejte ale trochu hlouběji a objevíte úplně nový Berlín za všemi těmi notoricky známými turistickými lákadly. Při návštěvě tak velkého evropského města ale může být hledání skrytých pokladů na vlastní pěst trochu skličující. Rozhodli jsme se vám proto pomoct a sepsali jsme pro vás 5 tipů na místa, která v klasických průvodcích nenajdete, ale budete z nich nadšení.


Prozkoumejte skryté klenoty Drážďan

Prozkoumejte skryté klenoty Drážďan

Ať už hledáte historické památky, kulturu nebo pulsující metropoli plnou zábavy, Drážďany vás nezklamou. Stopy dlouhé historie města najdete takřka na každém kroku. Kdo by neznal Zwinger, Rezidenční zámek, Semperovu operu nebo nejznámější dominantu města, Mariánský kostel Frauenkirche. Drážďany však mají co nabídnout i těm návštěvníkům, kteří neradi ztrácejí čas v dlouhých frontách v davu dalších turistů. Následujících pět tipů vám ukáže Drážďany trochu jinak.


Prozkoumejte skryté klenoty Norimberku

Prozkoumejte skryté klenoty Norimberku

Poznejte starobylé univerzitní město i jinak, než jak ho ukazují všechny bedekry. Nemusíte strávit hodiny ve frontách u notoricky známých památek. Místo toho poznejte skutečného ducha Norimberku na místech, která často znají jen místní. Vybrali jsme pro vás pět tipů na místa, z nichž si odnesete zážitky, které jen tak nevyblednou.


Prozkoumejte skryté klenoty Hamburku

Prozkoumejte skryté klenoty Hamburku

Žádné město nemá jen tu tvář, kterou znáte z letáků cestovních kanceláří. Světoznámá památka vám nezaručí exkluzivní zážitek. Mnohem pravděpodobněji strávíte spoustu času ve frontách u vstupu a uvnitř budete jen jedním ze stovek návštěvníků. Co místo toho objevit pár kouzelných a vzrušujících míst, která nejsou tolik známá? Následujících pět tipů vám pomůže s výběrem v Hamburku.


Prozkoumejte skryté klenoty Kolína nad Rýnem

Prozkoumejte skryté klenoty Kolína nad Rýnem

Kolín nad Rýnem je jako bonboniéra plná různorodých lahůdek. V ulicích města najdete pozůstatky Starověkého Říma, památek na první křesťany, ale také divokou přírodu a ohromující moderní architekturu. Kromě míst uvedených ve všech bedekrech Kolín nabízí i řadu skrytých skvostů a zajímavých zážitků, na které nikdy nezapomenete. Následujících pět tipů vám pomůže s objevováním.