Itálie

Itálie je jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací na světě a to z dobrého důvodu. Tato země nabízí bohatou historii, nezapomenutelné kulturní zážitky, fantastickou gastronomii a úchvatnou přírodu. Bez ohledu na to, zda hledáte romantiku v Benátkách, umění v Římě, módní nákupy v Miláně nebo slunce na plážích Amalfi, Itálie má vše, co byste si mohli přát.

Pro turisty je v Itálii spousta míst k návštěvě. Katedrála v Římě, Koloseum, piazza v Florencii, mramorový dóm v Sieně, plovoucí město Benátky a mnoho dalších krásných míst jsou vždy připravena přivítat návštěvníky z celého světa.

Nejlepší způsob, jak si užít Itálii, je ochutnat její gastronomii. Italské jídlo je známé po celém světě a nabízí nekonečné množství chutí a vůní. Těstoviny, pizza, rizoto, mozzarella, gelato a mnoho dalších specialit jsou v Itálii na denním pořádku. 10 důvodů, proč stojí za to navštívit Benátky: Co vidět a na co se zaměřit. Nezapomeňte na tajemné a fascinující katakomby v Římě.


Prozkoumejte skryté klenoty Říma

Prozkoumejte skryté klenoty Říma

O Koloseu, Pantheonu nebo Piazza Navona se dočtete všude. My vám poradíme, jak z Říma vidět co nejvíce a neztrácet přitom čas ve frontě na vstup do Vatikánu. Někdy totiž jen stačí vydat se postranními uličkami a objevíte to pravé kouzlo italské metropole, které s turistickou mapkou nenajdete.


Prozkoumejte skryté klenoty Benátek

Prozkoumejte skryté klenoty Benátek

Benátky jsou obrovským lákadlem pro lidi z celého světa. Město je součástí UNESCO a díky bohaté historii překypuje památkami a uměleckými skvosty. Venezia patří k nejnavštěvovanějším místům na severu Itálie. Přesto se tu najdou jedinečná zákoutí a zážitky, o nichž mnoho lidí neví. Následujících 5 tipů vám pomůže některé odhalit.


Prozkoumejte skryté klenoty Lago di Garda

Prozkoumejte skryté klenoty Lago di Garda

Největší italské jezero rozprostřené pod Alpami se pyšní nádhernými vyhlídkami, trasami pro treky i cyklistické výlety a obecně sportovní vyžití všeho druhu. Zároveň je to oáza odpočinku a kulturních krás. Pokud hledáte neotřelá místa a nevšední zážitky, pak jistě využijete následujících pět tipů, kam v okolí Gardského jezera vyrazit.