Německo

Hallo!
Německo je země ležící v centrální Evropě a je nejlidnatější zemí v Evropské unii. Má bohatou historii, která se táhne až do dob Římské říše. Německá kultura je také velmi rozmanitá a zahrnuje různé regionální kuchyně, folklor, literaturu, hudbu a umění. Německá ekonomika je největší v Evropě a jednou z největších na světě. Země je známá svým vysokým standardem života, vynikajícím vzděláním a kvalitním zdravotnictvím. Německo také patří mezi největší exportéry na světě.
V Německu najdeme mnoho turistických atrakcí, včetně historických památek, jako jsou hradby a hrady, a moderních architektonických skvostů, jako je například Braniborská brána v Berlíně. Německo je také domovem mnoha kulturních akcí a festivalů, jako jsou karnevaly, pivařské festivaly a vánoční trhy.
Auf Wiedersehen!

Tipy na výlety


Prozkoumejte skryté klenoty Berlína

Prozkoumejte skryté klenoty Berlína

Procházka kolem Braniborské brány a fotka před budovou Říšského sněmu patří k nezbytným věcem, které musí v Berlíně každý zažít. Bádejte ale trochu hlouběji a objevíte úplně nový Berlín za všemi těmi notoricky známými turistickými lákadly. Při návštěvě tak velkého evropského města ale může být hledání skrytých pokladů na vlastní pěst trochu skličující. Rozhodli jsme se vám proto pomoct a sepsali jsme pro vás 5 tipů na místa, která v klasických průvodcích nenajdete, ale budete z nich nadšení.


Prozkoumejte skryté klenoty Hamburku

Prozkoumejte skryté klenoty Hamburku

Žádné město nemá jen tu tvář, kterou znáte z letáků cestovních kanceláří. Světoznámá památka vám nezaručí exkluzivní zážitek. Mnohem pravděpodobněji strávíte spoustu času ve frontách u vstupu a uvnitř budete jen jedním ze stovek návštěvníků. Co místo toho objevit pár kouzelných a vzrušujících míst, která nejsou tolik známá? Následujících pět tipů vám pomůže s výběrem v Hamburku.


Prozkoumejte skryté klenoty Kolína nad Rýnem

Prozkoumejte skryté klenoty Kolína nad Rýnem

Kolín nad Rýnem je jako bonboniéra plná různorodých lahůdek. V ulicích města najdete pozůstatky Starověkého Říma, památek na první křesťany, ale také divokou přírodu a ohromující moderní architekturu. Kromě míst uvedených ve všech bedekrech Kolín nabízí i řadu skrytých skvostů a zajímavých zážitků, na které nikdy nezapomenete. Následujících pět tipů vám pomůže s objevováním.