Praha je hlavním městem České republiky a jedním z nejkrásnějších měst na světě. Nachází se na řece Vltavě a je plná historických památek, úchvatných staveb a krásné architektury. V této krásné metropoli je mnoho míst, která stojí za návštěvu. Jedním z nejvýznamnějších památek je Pražský hrad, který se nachází na kopci nad řekou Vltavou. Je to největší hrad na světě a je zahrnut v seznamu světového dědictví UNESCO. Uvnitř hradu se nacházejí mnohé budovy a paláce, jako například katedrála sv. Víta, Starý královský palác, Lobkovický palác, Nový královský palác a další. Další nejvýznamnější památkou je Karlův most, který spojuje obě strany Vltavy. Most byl postaven v roce 1357 a je pojmenován po králi Karlu IV. Po celý rok je na mostě plno turistů, kteří si prohlížejí sochy světců, které se nacházejí po celé délce mostu. Mezi další mimořádné památky patří například Staroměstské náměstí s Orlojem, který je nejstarším dochovaným astronomickým hodinovým strojem na světě, nebo Václavské náměstí, které je největším náměstím v Praze a místem mnoha kulturních a společenských akcí. Praha je také známá pro své vynikající pivo a kuchyni. Mnoho hospod v centru města nabízí tradiční česká jídla a mnoho druhů piva. V centru města se nachází i několik trhů s potravinami, kde můžete ochutnat české speciality a nakoupit různé druhy sýrů, uzenin, sladkostí a dalších dobrot. Praha je také městem kultury a umění. Zde se nachází mnoho muzeí, galerií a divadel. Mezi nejznámější patří Národní muzeum, Národní galerie, Divadlo Na zábradlí a Divadlo Archa.


Karlštejn Animod

Proč byste měli navštívit Karlštejn – historický poklad v srdci Čech

Karlštejn, historický poklad v srdci Čech, je gotický hrad založený Karlem IV. v 14. století. Navštívit Karlštejn znamená nahlédnout do minulosti, obdivovat impozantní architekturu a prozkoumat malebné okolí. Tento ikonický hrad, jen 30 km od Prahy, nabízí bohatou kulturu a snadnou dostupnost pro jednodenní výlety nebo víkendové pobyty. Nechte se okouzlit jedinečným kouzlem a atmosférou Karlštejna a zařaďte jej na svůj seznam míst k navštívení.


Koněpruské jeskyně

Koněpruské jeskyně - krása podzemního světa a okolní turistické atrakce

Koněpruské jeskyně jsou nádhernou podzemní lokalitou v České republice. Kromě jeskyní samotných se v okolí nachází i mnoho dalších turistických atrakcí, jako například hrad Karlštejn, zřícenina hradu Točník a přírodní rezervace Karlštejnsko. Tato lokalita nabízí skvělé možnosti pro aktivní i pasivní odpočinek a stojí za návštěvu pro návštěvníky všech věkových kategorií.


Zámek a labyrintárium Loučeň

Zámek a labyrintárium Loučeň: Krása historie a neobvyklé zábavy v srdci České republiky

Zámek a labyrintárium Loučeň jsou jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v České republice. Tento krásný zámek, obklopený parkem a zahradami, nabízí návštěvníkům možnost vidět krásu historické architektury a zároveň si užít neobvyklou zábavu v největším labyrintu v Evropě. V tomto článku si podrobněji představíme Zámek a labyrintárium Loučeň, jeho historii a všechny zábavné aktivity, které můžete během návštěvy zažít.


Pražský hrad: Poklad české historie a kultury

Pražský hrad: Poklad české historie a kultury

Pražský hrad, symbolem České republiky a jednou z nejvýznamnějších památek střední Evropy, je téměř nevyhnutelnou zastávkou pro každého, kdo navštíví Prahu. Tato ohromující pevnost je plná historie, umění a kultury, která fascinuje návštěvníky již po mnoho let.


Užijte si Prahu se vším všudy

Užijte si Prahu se vším všudy

Ať už máte v plánu romantický pobyt v Praze ve dvou nebo s sebou chcete vzít i svoje děti, v našem hlavním městě se rozhodně nudit nebudete. Projděte se historickým centrem s nádhernými památkami, které nám závidí celý svět. Zajděte si do divadla nebo na muzikál. Navštivte moderní interaktivní muzea a výstavy. Na svůj výlet do Prahy budete určitě ještě dlouho vzpomínat.


Staroměstský orloj

Staroměstský orloj

Staroměstský orloj je jedním z nejvýznamnějších symbolů Prahy a jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí. Nachází se na jižní stěně Staroměstské radnice na Staroměstském náměstí.


Václavské náměstí

Václavské náměstí

Václavské náměstí se nachází v centru Prahy a je pojmenováno po sv. Václavovi, českém patronovi. Je to dlouhé a široké náměstí, které se táhne přibližně 750 metrů od Národního muzea na jednom konci až k Můstku na druhém konci.


Vyšehrad - tajemné a romantické místo plné historie a výhledů na Prahu

Vyšehrad - tajemné a romantické místo plné historie a výhledů na Prahu

Vyšehrad je skvělým místem pro klidnou procházku nebo romantický výlet s výhledem na Prahu. Kromě toho můžete navštívit historické památky, jako je bazilika sv. Petra a Pavla, nebo si odpočinout v parku. Vyšehrad je výbornou volbou pro ty, kteří hledají klidnější alternativu k rušným turistickým atrakcím v centru města.


Karluv Most

Karlův most

Karlův most je jedním z nejznámějších a nejvýznamnějších symbolů Prahy. Spojuje Staré Město s Malou Stranou a překonává řeku Vltavu. Most je jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Praze a každý rok přiláká miliony návštěvníků z celého světa.