Nejlepší výlety v Praze

Praha je hlavním městem České republiky a jedním z nejkrásnějších měst na světě. Nachází se na řece Vltavě a je plná historických památek, úchvatných staveb a krásné architektury. V této krásné metropoli je mnoho míst, která stojí za návštěvu. Jedním z nejvýznamnějších památek je Pražský hrad, který se nachází na kopci nad řekou Vltavou. Je to největší hrad na světě a je zahrnut v seznamu světového dědictví UNESCO. Uvnitř hradu se nacházejí mnohé budovy a paláce, jako například katedrála sv. Víta, Starý královský palác, Lobkovický palác, Nový královský palác a další. Další nejvýznamnější památkou je Karlův most, který spojuje obě strany Vltavy. Most byl postaven v roce 1357 a je pojmenován po králi Karlu IV. Po celý rok je na mostě plno turistů, kteří si prohlížejí sochy světců, které se nacházejí po celé délce mostu. Mezi další mimořádné památky patří například Staroměstské náměstí s Orlojem, který je nejstarším dochovaným astronomickým hodinovým strojem na světě, nebo Václavské náměstí, které je největším náměstím v Praze a místem mnoha kulturních a společenských akcí. Praha je také známá pro své vynikající pivo a kuchyni. Mnoho hospod v centru města nabízí tradiční česká jídla a mnoho druhů piva. V centru města se nachází i několik trhů s potravinami, kde můžete ochutnat české speciality a nakoupit různé druhy sýrů, uzenin, sladkostí a dalších dobrot. Praha je také městem kultury a umění. Zde se nachází mnoho muzeí, galerií a divadel. Mezi nejznámější patří Národní muzeum, Národní galerie, Divadlo Na zábradlí a Divadlo Archa.


Proč Navštívit Divokou Šárku

Proč Navštívit Divokou Šárku

Divoká Šárka, zelená oáza v srdci Prahy, láká svou divokou přírodou a legendami. Tento článek nabízí průvodce po tomto jedinečném místě, stejně jako po nezapomenutelných památkách a atrakcích Prahy. Zároveň poskytuje cenné tipy, jak najít levné ubytování v hlavním městě České republiky. Od historických hradů přes malebné uličky Starého Města až po moderní kulturu, Praha je město plné kouzla a dobrodružství, které čeká, až jej objevíte. Připravte se na cestu plnou objevů a nezapomenutelných zážitků.


Objevte Klenot Prahy: Malostranské náměstí

Objevte Klenot Prahy: Malostranské náměstí

Vítejte v Praze! Prozkoumejte s námi Malostranské náměstí, klenot plný historie a kultury. Nabízíme vám útulné a levné ubytování, jen krok od tohoto ikonického místa. Užijte si nezapomenutelný pobyt plný objevování a relaxace v srdci zlaté Prahy!


Proč Navštívit Speciální Prohlídku Střech v Praze

5 Důvodů Proč Navštívit Speciální Prohlídku Střech v Praze

Praha, město tisíců špiček, skrývá kouzlo nejen ve svých úzkých uličkách a historických památkách, ale i v nevšedních výhledech ze střech. Připojte se k nám na unikátní prohlídku, která odhalí nový pohled na toto malebné město. Kromě nezapomenutelných zážitků nabízíme také pohodlné a cenově dostupné ubytování. Zažijte Prahu jako nikdy předtím!


Proč byste Měli Navštívit Náplavku v Praze!

5 Důvodů, Proč byste Měli Navštívit Náplavku v Praze!

Připravte se na nezapomenutelný zážitek! Náplavka v Praze čeká, abyste objevili její kouzlo. Procházka podél Vltavy, bohatá kulturní scéna, výhledy na historické památky a lokální gastronomie. Každý koutek Náplavky skrývá něco jedinečného. Vydejte se s námi na dobrodružství!


Objevte Tančící Dům!

Objevte Krásy Tančícího Domu a Ubytujte se za Skvělé Ceny!

Tančící dům, architektonický skvost Prahy, čeká na vaši návštěvu! Objevte jeho kouzlo a užijte si nezapomenutelný zážitek. Nabízíme vám komfortní a cenově dostupné ubytování v srdci města. Prozkoumejte Prahu s námi a objevte její skryté poklady. Rezervujte si pokoj ještě dnes!


Zajímavosti a tipy pro návštěvu Obecního domu v Praze

Zajímavosti a tipy pro návštěvu Obecního domu v Praze: Odkud začít vaše dobrodružství v Zlaté Praze

Praha, město tisíce věží, vás zve k objevování svých skrytých klenotů. Obecní dům je jedním z nich. Představte si místo, kde se historie mísí s uměním a kulturou, kde každý krok vypráví příběh. Ať už jste milovník architektury nebo hudební entuziast, Obecní dům vám nabídne nezapomenutelný zážitek. Přidejte se k nám na cestě za objevováním tohoto úchvatného místa.


Lennonova zeď v Praze: Zajímavosti pro návštěvu

Lennonova zeď v Praze: Zajímavosti a tipy pro návštěvu

Lennonova zeď v Praze je více než jen kousek barevného graffiti; je to symbol svobody, míru a kreativity. Od smrti Johna Lennona v roce 1980 se tato zeď stala místem protestu, naděje a umění. Nacházející se v srdci Prahy, přitahuje návštěvníky z celého světa, kteří zde hledají inspiraci a sdílejí své příběhy. Navštivte a objevte magii této ikonické stěny.


Zlatá ulička u Pražského hradu

Zlatá ulička u Pražského hradu: Skrytý poklad české historie

Praha, srdce Evropy, skrývá nespočet tajemství. Jedním z nich je Zlatá ulička, kde se historie mísí s pohádkou. Procházka touto uličkou je jako cesta časem, kde každý krok odhaluje příběh. Hledáte levné ubytování v Praze? Spojujte návštěvu s námi a objevte skvosty města!


5 důvodů, proč navštívit Museum Kampa v Praze

5 důvodů, proč navštívit Museum Kampa v Praze a tipy na levné ubytování

Praha, město tisíce věží a srdce Evropy, vás zve k objevování její bohaté historie a kultury. Mezi kouzelnými uličkami a impozantními památkami je skryto jedno místo, které by nemělo uniknout vaší pozornosti: Museum Kampa. To je svět moderního umění, kde se tradice mísí s inovací. Zároveň je to místo, kde najdete klid v srdci rušného města. Přidejte Museum Kampa na svůj seznam a prožijte nezapomenutelný zážitek v Praze!


Navštivte Lanovku na Petřín v Praze

Navštivte Lanovku na Petřín v Praze: Překvapivé tipy a zajímavosti na levné ubytování

Praha, srdce Evropy, skrývá nesčetné poklady. Mezi nimi vyniká Lanovka na Petřín, klenot městské historie a techniky. Tato atrakce není jen o fascinující jízdě, ale také o panoramatických výhledech na Pražský hrad, Malou Stranu a řeku Vltavu. A co více? V těsném sousedství lanovky naleznete i řadu možností pro levné ubytování. Takže ať už jste návštěvník či místní, nechte se okouzlit tímto magickým místem a objevte Prahu z nové perspektivy!


Loreta v Praze: Skrytý skvost a tipy na levné ubytování

Loreta v Praze: Nenechte si ujít tyto skvosty a tipy pro levné ubytování

Loreta v Praze je architektonickým a duchovním klenotem metropole. Toto historické místo v srdci města odráží bohatou minulost Prahy a nabízí návštěvníkům jedinečný vhled do umění a kultury. Kromě toho je Loreta výchozím bodem pro ty, kteří hledají Praha akční nabídky ubytování a chtějí zůstat blízko hlavních památek. Připravte se na cestu časem a objevte kouzlo Loretánského místa.


Aquapark Čestlice: Atrakce, tipy a relaxace

Aquapark Čestlice: Zábava, tipy a relax pro všechny

Aquapark Čestlice, oblíbený vodní ráj nedaleko Prahy, nabízí atrakce pro všechny věkové kategorie - od adrenalinových skluzavek až po relaxační wellness. V našem článku se dozvíte o zajímavostech a tipy, jak si návštěvu co nejvíce užít. Připravte se na vzrušující a odpočinkový zážitek s rodinou či přáteli!


 Tajemný klenot skrytý mezi zříceninami: Proč byste měli navštívit Okoř

Tajemný klenot skrytý mezi zříceninami: Proč byste měli navštívit Okoř

Okoř, tajemný klenot České republiky, je zřícenina hradu nedaleko Prahy, která stojí za návštěvu. Tato historická památka nabízí nádherné okolí, jedinečnou atmosféru a zajímavou architekturu. Navíc, v létě hostí kulturní akce, jako jsou koncerty či divadelní představení. Objevte tajemství Okoře, zažijte nezapomenutelný výlet a obohaťte své znalosti o českých dějinách a kultuře.


5 důvodů navštívit Zámek Průhonice

5 důvodů, proč navštívit Zámek Průhonice

Zámek Průhonice, malebný klenot nedaleko Prahy, láká návštěvníky svým unikátním kouzlem. Proč si ho oblíbit? Objekt se pyšní bohatou historií, rozlehlým Průhonickým parkem, fascinující botanickou zahradou, pestrou nabídkou kulturních akcí a přátelským prostředím pro rodiny s dětmi. Při plánování návštěvy České republiky nenechte tento zážitek uniknout!


Zajímavosti a tipy na návštěvu Staroměstského náměstí

Zajímavosti a tipy na návštěvu Staroměstského náměstí

Staroměstské náměstí v Praze je jedním z nejkrásnějších míst ve městě. Prozkoumejte jeho bohatou historii a nádhernou architekturu, jako je Orloj, Týnský chrám či Kostel sv. Mikuláše. Navštivte trhy, které zde pořádají, a ochutnejte tradiční českou kuchyni v okolních kavárnách a restauracích.


Zajímavosti a tipy o Hradčanech v Praze

Zajímavosti a tipy o Hradčanech v Praze

Hradčany, historická čtvrť Prahy, lákají návštěvníky svým bohatstvím kultury a architektury. Prozkoumejte Pražský hrad, největší hradní komplex na světě, a pokračujte k Loretskému poutnímu místu se svou zvoničkou. Obdivujte Strahovský klášter s unikátní knihovnou a procházejte malebným Novým Světem. Nezapomeňte se zastavit v tradiční české hospodě U Černého vola a ochutnat místní delikatesy. Navštivte Hradčany a nechte se okouzlit atmosférou Prahy.


Zajímavosti a tipy o Petřínském parku v Praze

Zajímavosti a tipy o Petřínském parku v Praze

Petřín, zelený poklad v srdci Prahy, nabízí návštěvníkům krásné zahrady, malebné výhledy a bohatou historii. Prozkoumejte Petřínskou rozhlednu, zrcadlové bludiště, klášter Na Slovanech a mnoho dalších atrakcí. Tento park je ideálním místem pro romantické procházky, rodinnou zábavu a klidný odpočinek. Nechte se okouzlit kouzlem Petřína při své návštěvě Prahy.


Zajímavosti a tipy pro návštěvu Botanické zahrady v Praze

Zajímavosti a tipy pro návštěvu Botanické zahrady v Praze

Pražská botanická zahrada je skvost mezi zelenými oázami hlavního města. Prozkoumejte Fata Morgana, japonskou zahradu, svahovou zahradu či vinici sv. Kláry. Užijte si krásné procházky a objevte rozmanitost rostlin z celého světa. Plánujte svou návštěvu a nezapomeňte vyzkoušet místní víno.


Hrad Hazmburk: Tajemství Českého středohoří čekající na objevení

Hrad Hazmburk: Tajemství Českého středohoří čekající na objevení

Hazmburk, tajemný hrad v Českém středohoří, nabízí jedinečný zážitek pro každého návštěvníka. Objevte jeho historický význam, přírodní krásu a fascinující pověsti. Toto méně známé místo je ideální pro ty, kteří hledají autentický a klidný zážitek v srdci České republiky. Navštivte Hazmburk a nechte se unést jeho kouzlem!


Dendrologická zahrada v Průhonicích: Oáza klidu a krásy

Dendrologická zahrada v Průhonicích: Oáza klidu a krásy

Dendrologická zahrada v Průhonicích je oázou klidu a krásy, která zaujme návštěvníky svou rozmanitostí. Rozkládá se na 70 hektarech a nabízí více než 8 000 druhů rostlin. Nachází se v malebném prostředí zámku Průhonice, což dodává nezapomenutelnou atmosféru. Toto místo slouží jako významné výzkumné a vzdělávací centrum, kde probíhají studie na ochranu ohrožených druhů a výukové programy. Zahrada je otevřena téměř celoročně a nabízí návštěvníkům jedinečné zážitky v každém ročním období.


Slapská přehrada - ideální místo pro koupání a relaxaci

Slapská přehrada - ideální místo pro koupání a relaxaci

Slapská přehrada, perla Vltavy, nabízí návštěvníkům mnoho možností pro koupání, sportovní aktivity a objevování historických památek. Tato oblast láká turisty i místní svou krásnou přírodou, pestrými možnostmi trávení volného času a bohatou kulturou. V tomto krátkém úvodu se podíváme na hlavní atrakce a aktivity, které Slapská přehrada nabízí.


Posázavský pacifik - Železniční perla v srdci Prahy a Středočeského kraje

Posázavský pacifik - Železniční perla v srdci Prahy a Středočeského kraje

Posázavský pacifik je malebná železniční trať, která vede podél řeky Sázavy ve Středočeském kraji a Praze. Trať nabízí nádherné scenérie a mnoho turistických atrakcí. V tomto článku se seznámíme s historií Posázavského pacifiku, jeho krásami a tipy na výlety v okolí, které si turisté i místní obyvatelé nesmí nechat ujít.


Zoo v Praze: Zajímavosti a tipy pro návštěvníky

Zoo v Praze: Zajímavosti a tipy pro návštěvníky

Jednou z nejlepších destinací pro rodiny v Praze je nepochybně pražská zoo. Tento zoologický park, který se rozkládá na 58 hektarech v malebném prostředí Troji, je domovem více než 5 000 zvířat zastupujících přes 680 druhů. Tento článek představuje krátký úvod k návštěvě pražské zoo a zdůrazňuje, co návštěvníci mohou očekávat.

Zoo v Praze láká návštěvníky ze všech koutů světa díky svému bohatému výběru zvířat a jedinečným expozičním prostorům. Mezi nejpopulárnější atrakce patří pavilon indonéské džungle, Africká savana, Velká voliéra pro dravce a Český dvůr.


Karlštejn Animod

Proč byste měli navštívit Karlštejn – historický poklad v srdci Čech

Karlštejn, historický poklad v srdci Čech, je gotický hrad založený Karlem IV. v 14. století. Navštívit Karlštejn znamená nahlédnout do minulosti, obdivovat impozantní architekturu a prozkoumat malebné okolí. Tento ikonický hrad, jen 30 km od Prahy, nabízí bohatou kulturu a snadnou dostupnost pro jednodenní výlety nebo víkendové pobyty. Nechte se okouzlit jedinečným kouzlem a atmosférou Karlštejna a zařaďte jej na svůj seznam míst k navštívení.


Koněpruské jeskyně

Koněpruské jeskyně - krása podzemního světa a okolní turistické atrakce

Koněpruské jeskyně jsou nádhernou podzemní lokalitou v České republice. Kromě jeskyní samotných se v okolí nachází i mnoho dalších turistických atrakcí, jako například hrad Karlštejn, zřícenina hradu Točník a přírodní rezervace Karlštejnsko. Tato lokalita nabízí skvělé možnosti pro aktivní i pasivní odpočinek a stojí za návštěvu pro návštěvníky všech věkových kategorií.


Zámek a labyrintárium Loučeň

Zámek a labyrintárium Loučeň: Krása historie a neobvyklé zábavy v srdci České republiky

Zámek a labyrintárium Loučeň jsou jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v České republice. Tento krásný zámek, obklopený parkem a zahradami, nabízí návštěvníkům možnost vidět krásu historické architektury a zároveň si užít neobvyklou zábavu v největším labyrintu v Evropě. V tomto článku si podrobněji představíme Zámek a labyrintárium Loučeň, jeho historii a všechny zábavné aktivity, které můžete během návštěvy zažít.


Pražský hrad: Poklad české historie a kultury

Pražský hrad: Poklad české historie a kultury

Pražský hrad, symbolem České republiky a jednou z nejvýznamnějších památek střední Evropy, je téměř nevyhnutelnou zastávkou pro každého, kdo navštíví Prahu. Tato ohromující pevnost je plná historie, umění a kultury, která fascinuje návštěvníky již po mnoho let.


Užijte si Prahu se vším všudy

Užijte si Prahu se vším všudy

Ať už máte v plánu romantický pobyt v Praze ve dvou nebo s sebou chcete vzít i svoje děti, v našem hlavním městě se rozhodně nudit nebudete. Projděte se historickým centrem s nádhernými památkami, které nám závidí celý svět. Zajděte si do divadla nebo na muzikál. Navštivte moderní interaktivní muzea a výstavy. Na svůj výlet do Prahy budete určitě ještě dlouho vzpomínat.


Staroměstský orloj

Staroměstský orloj

Staroměstský orloj je jedním z nejvýznamnějších symbolů Prahy a jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí. Nachází se na jižní stěně Staroměstské radnice na Staroměstském náměstí.


Václavské náměstí

Václavské náměstí

Václavské náměstí se nachází v centru Prahy a je pojmenováno po sv. Václavovi, českém patronovi. Je to dlouhé a široké náměstí, které se táhne přibližně 750 metrů od Národního muzea na jednom konci až k Můstku na druhém konci.


Vyšehrad - tajemné a romantické místo plné historie a výhledů na Prahu

Vyšehrad - tajemné a romantické místo plné historie a výhledů na Prahu

Vyšehrad je skvělým místem pro klidnou procházku nebo romantický výlet s výhledem na Prahu. Kromě toho můžete navštívit historické památky, jako je bazilika sv. Petra a Pavla, nebo si odpočinout v parku. Vyšehrad je výbornou volbou pro ty, kteří hledají klidnější alternativu k rušným turistickým atrakcím v centru města.


Karluv Most

Karlův most

Karlův most je jedním z nejznámějších a nejvýznamnějších symbolů Prahy. Spojuje Staré Město s Malou Stranou a překonává řeku Vltavu. Most je jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Praze a každý rok přiláká miliony návštěvníků z celého světa.