Shoproku 2017
Domů / Novinky / Prozkoumejte skryté klenoty Berlína

Prozkoumejte skryté klenoty Berlína

Cestovatelské tipy na skrytá místa v Berlíně ✅ objevte nevšední místa - Animod.cz    Procházka kolem Braniborské brány a fotka před budovou Říšského sněmu patří k nezbytným věcem, které musí v Berlíně každý zažít. Bádejte ale trochu hlouběji a objevíte úplně nový Berlín za všemi těmi notoricky známými turistickými lákadly. Při návštěvě tak velkého evropského města ale může být hledání skrytých pokladů na vlastní pěst trochu skličující. Rozhodli jsme se vám proto pomoct a sepsali jsme pro vás 5 tipů na místa, která v klasických průvodcích nenajdete, ale budete z nich nadšení.
 

1. Trh Markthalle Neun

 

Ze 14 krásných trhů, kterými se Berlín chlubil, přežily už jen 3. Vydejte se do čtvrti Kreuzberg na historický trh Markthalle Neun, který byl poprvé otevřen v roce 1891 a znovu otevřen v roce 2011 jako farmářský trh.

Pokud máte rádi stylové trhy s opravdu regionálními a cenově příznivými potravinami, pak je pro vás návštěva tohoto trhu nutností. Pochutnejte si na kulinářských delikatesách na čtvrtečním Street Food Thursday, nebo si dejte vynikající snídani na Breakfest Market konajícím se každou 3. neděli v měsíci. Více o trhu najdete na markthalleneun.de.

 

2. Oázy klidu Hackesche Höfe

 

Hlavní ulice Berlína doslova pulsují životem. Po nějaké době se vám tento ruch ale může omrzet a budete toužit po klidnějším místě. V centru berlínského Mitte, kousek od stanice metra Hackescher Markt, si můžete odpočinout na osmi krásně restaurovaných nádvořích.

Projděte se po těchto propojených nádvořích a obdivujte secesní výzdobu, dejte si šálek kávy v jedné z mnoha hipsterských kaváren, nebo provětrejte svou peněženku při nákupech v tamních buticích. Zastavte se také na hlavní atrakci, v divadle Chamäleon Variety Theater, a nenechte si ujít večerní show.

 
 
 

3. Park Schöneberger Südgelände

 

U Tempelhofu se potkává zapomenutá technologie s přírodou. Vytváří tak podivuhodnou oázu přírody a opuštěných památek. Po skončení druhé světové války byla celá industriální oblast postupně opuštěna a z místa se stala jakási džungle, kterou můžete celou prozkoumat pěšky.

Vraťte se v čase a objevte opuštěné vodní věže, vlaky a železnice proplétající se mezi stromy. Čeká vás to nejlepší spojení přírody, umění a technologie. Otevírací dobu a další informace najdete na gruen-berlin.de/natur-park-suedgelaende.

 

4. Ostrov Pfaueninsel

 

Ostrov Pfaueninsel, neboli Peacock Island, a jeho palác jsou romantické drahokamy na řece Havola. Na ostrově najdete idylicky bílý hrad a svěží zelené parky s všudypřítomnými pávy. Přestože bohatá historie osídlení ostrova sahá až do 17. století, nyní je spíše klidným místem vybízejícím k procházkám.

Kromě slavných pávů je ostrov také domovem řady volně žijících živočichů, třeba kormoránů nebo žab. Na Páví ostrov, který je zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, se snadno dostanete z centra města metrem. Zastávka je Wannsee. Poté pokračujte autobusem a trajektem, za jednu cestu zaplatíte 2 eura.

Toužíte po romantickém útěku z velkoměsta? Jeho krásné lesy a louky jsou ideálním místem, kde se schováte před ruchem Berlína. Vše, co můžete na ostrově vidět, najdete na www.visitberlin.de/en/pfaueninsel-and-pfaueninsel-palace.

 
 
 

5. Citadela Spandauer

 

Mezi řekami Havola a Spréva objevíte starou, ale velmi zachovalou tvrz Spandauer Zitadelle, která byla postavena v roce 1197 na ochranu města Špandava. V dnešní době slouží jako muzeum a místo pro konání různých venkovních akcí, třeba každoročního festivalu Citadel Music v květnu nebo středověkého festivalu Easter Knight Spectacular.

Hlavním důvodem, proč navštívit citadelu, je setkání s netopýry. V klenbách pevnosti totiž každý rok sídlí více než 10 tisíc netopýrů. Objednejte si netopýří prohlídku a v klidu je pozorujte, případně nakrmte.

Aktuální výstavy a návštěvnické informace najdete na www.zitadelle-berlin.de.

 

Berlín po vlastní ose

Doufáme, že při návštěvě Berlína nepodlehnete jen všudypřítomným nabídkám prohlídek těch nejznámějších památek, které jsou často obklopeny turisty. Zkuste nasát trochu místní atmosféry schované za okázalými památkami v centru a zkombinujte obojí. V jeden den se třeba můžete vydat k Braniborské bráně a pak si zajet odpočinout do opuštěné industriální džungle.

 

Mapa

Související zboží
Postupim a romantický zámek Sanssouci nedaleko Berlína, 4 dny / 3 noci, 2 os., snídaně Postupim a romantický zámek Sanssouci nedaleko Berlína, 4 dny / 3 noci, 2 os. , snídaně Kód: 5145
Zlevněno z 8.560 Kč (Naše normální cena.)
nyní jen 5.299 Kč
Více informací
Luxusní ubytování v centru Berlína ve 4* hotelu přímo na Kudamm, 5 dnů / 4 noci, 2 os., snídaně Luxusní ubytování v centru Berlína ve 4* hotelu přímo na Kudamm, 5 dnů / 4 noci, 2 os. , snídaně Kód: 50
Zlevněno z 16.300 Kč (Naše normální cena.)
nyní jen 7.799 Kč
Více informací
Poznejte to nejlepší z Berlína a ubytujte se v moderním hotelu, 3 dny / 2 noci, 2 os., snídaně Poznejte to nejlepší z Berlína a ubytujte se v moderním hotelu, 3 dny / 2 noci, 2 os. , snídaně Kód: 1280
Zlevněno z 6.800 Kč (Naše normální cena.)
nyní jen 2.899 Kč
Více informací
Skvělý wellness v Berlíně se spa, saunovým světem a fitness, 4 dny / 3 noci, 2 os., snídaně Skvělý wellness v Berlíně se spa, saunovým světem a fitness, 4 dny / 3 noci, 2 os. , snídaně Kód: 11
Zlevněno z 12.300 Kč (Naše normální cena.)
nyní jen 7.799 Kč
Více informací
Víkend v evropských metropolích, děti zdarma a platnost 3 roky, 4 dny / 3 noci, 2 os., snídaně Víkend v evropských metropolích, děti zdarma a platnost 3 roky, 4 dny / 3 noci, 2 os. , snídaně Kód: 4584
Zlevněno z 8.900 Kč (Naše normální cena.)
nyní jen 4.099 Kč
Více informací